Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is rendszeresen látogatja...

Más is rendszeresen látogatja a fogászát? Kisfiamnak holnap húzzák a 4. tejfogát.

Figyelt kérdés
Az elsőt azért húzták mert mögötte jött a csont fog. A többit meg nem meri magának kihúzni, nekem nem engedi. Így amikor már zavarja, és nem tud enni vele, akkor megyünk doktornénihez :-)
2015. nov. 15. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi felevente jarunk kontrollra, de a fogait mi huztuk ki otthon, nem volt gond.
2015. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nagyobbik gyerekkel csak kontrollja jarunk fel evente, pedig mar sok foga lecserelodott.

Az elsot nekem sem nagyon akarta engedni a fiam, hogy kivegyek, pedig mar csak hozzaerni kellett. De siman felt tole. Vegul adtam neki kenyer veget, hogy ragcsalja, a 3. falatnal kiesett a fog.

Akkor rajott, hogy ez nem faj es megengedi, hogy en kivegyem, ha mar nagyon-nagyon mozog, mert nem akarja lenyelni, vagy hogy a suliban essen ki.


Ok, nem nagy dolog eljarni ezzel orvoshoz, de en nem szivesen mennek, mert azert jo sok fog van. Idopontot kerni, oda-vissza menni, varni, ha csuszas van, stb. Kozben oedig egy 2 mp-es muvelet:


Talan eleg lenne, ha egyszer megengedne, hogy te vedd ko, vagy o sajat maganak, akkor utana mar rajonne, hogy igy sem rosszabb, mint a dokinal.

2015. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kicsi koromban kipiszkáltam magamnak. Kicsit fájt, de képtelen voltam a mozgó fogaim békén hagyni. Szerintem ez az ideális eset.


A tesómnak viszont két tejfoga nem akart kiesni, pedig látszott már az új. Mikor anya amúgy is ment fogorvoshoz, elvitte őt is, és az orvos úgy ítélte meg, hogy jobb lesz kihúzni őket a maradandó fogak védelmében. Az eredetileg kissé ferdén növő maradandó fogak is szépen a helyükre kúsztak ezután.


Összefoglalva, én azon a véleményen vagyok, hogy ha már problémát okoz a mozgó tejfog, és a gyerek nem tudja vagy akarja magának kiszedni, és azt sem, hogy a szülő kiszedje, akkor orvos.

2015. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, eddig mindegyiket itthon húztuk ki. A fiam mondjuk elég nyuszi, csak piszkálgatja, de nem meri kihúzni. Amikor már nagyon zavarja, akkor jön hozzánk, hogy valahogy rántsuk ki neki. Ezt általában a férjem szokta megtenni, de volt, amelyiket én húztam ki. Fogorvoshoz ilyen miatt nem igazán vinném, a miénk csak fél kettőig rendel, emiatt nem szívesen kérném ki a suliból. Főleg úgy, hogy náluk egésznapos iskola van, szóval még délután is vannak tanórák.
2015. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!