Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos a felháborodásom?

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Egy családi barátnál aludt az ovis gyerekem. Másnap itthon furcsán viselkedett, este meg sírt, hogy ő mindig mindent elront. Majd kiderült, az apuka ott sarokba állította a gyerekem, mert a gyerekszobából a polcról levett egy olyan dobozt, amiben nem játékok vannak. Ő ezt ugye nem tudhatta, nálunk a gyerekszobában csak nekik való dolgok vannak, ezt szokta meg. Hát nem örültem neki, hogy emiatt sarokba állította, meg le is szidta, csak ezt a gyerek finoman adta elő. Tegnap kiderült, nem csak ennyiről volt szó, rá is csapott a kezére! Én ezen teljesen kiakadtam. Jó barátok, sajnálom, hogy ez történt, de én haragszok. Az apuka bocsánatot kért igaz, ő azt mondta a saját gyerekének is így csinálta volna...én nem tudok átsiklani ezen. Főleg, hogy máig furán-zavarosan viselkedik a gyerek. Extra érzékeny egyébként. Már ha a hangomat felemelem elsírja magát.
2015. nov. 17. 07:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jogos. Többet ne engedd hozzájuk.
2015. nov. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

Először aludt ott?

Amúgy elmondanám az apukának hogy a saját gyerekét sarokba állíthatja és csapkodhatja, szíve joga, de másét nem, főleg egy ilyen banális dolog miatt.

2015. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
35%
Én nem engedném többet ott aludni, és ezt az apukának is megmondanám. Lehet, hogy a saját gyerekénél nem gond, ha így fegyelmezi, tényleg van olyan gyerek, aki nem veszi annyira a szívére a dolgokat, és ez használ nála. De a tiéd nem ilyen, ráadásul fogalma nem volt róla, hogy rosszat csinál, szóval nem arról volt szó, hogy valamit egy tiltás ellenére mégis megtett.
2015. nov. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
39%
Jogos, de az is gáz, hogy a gyereked bőgőmasina.
2015. nov. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Először aludt ott. Szó sem volt róla, hogy a gyerekszobában valami tabu, szóval nem tiltás ellenére volt a dolog.

Így neveli a sajátját is, meg is van az eredménye, otthon kezelhetetlen.Mindenki más bír vele, semmi gond mondhatni. Szerintem fél az apjától, nagyon szigorú keretek közt él. De ez már az ő dolguk. Nálunk sok gyerek jön-megy.Soha életben nem csaptam más kezére.

2015. nov. 17. 08:18
 6/33 anonim ***** válasza:
35%
Jogos. Többet nem engedném hozzájuk.
2015. nov. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
37%
A felháborodás jogos, de én sose értettem minek másnál aludia egy óvodásnak?
2015. nov. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
22%

Jogos, az életben nem engedném többet hozzájuk. Más gyerekével még akkor is vendégként bánik egy normális felnőtt, ha tényleg rossz fát tesz a tűzre, nevelni, esetleg következményt kiróni a szülő dolga, és kizárólag az övé. Beszélgess sokat a kicsivel, amikor ő megfelelő hangulatban van hozzá, amíg csak meg nem érti, hogy semmi rosszat nem tett, és hogy ebben az esetben a felnőtt volt az, aki hibázott.


De ha semmi jele nem volt annak, hogy az ismerősödnek ezek a nevelési elvei és módszerei, akkor magadat se hibáztasd tovább, vond le a tanulságot, de ne emészd magad, és főleg ne érdekeljen, hogy a jó barát megsértődik-e a felháborodásodon.

2015. nov. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom. Nálunk is volt már olyan gyerek, hogy húú, mégsem jutott eszembe, hogy csapjak. Nem az én dolgom. Azért a rosszaságért lehet, hogy az enyém már kapott volna, mert nagyon csúnyát csinált, de máséra rászólok,ennyi. Az anyja meg majd rendezi ahogy akarja. Én csak a veszélyt hárítom el.

Ráadásul ebben ahelyzetben meg egyértelműen a szülő volt a hibás, nem tudom hol szokás még olyan dolgot gyerek szobába tartani, ami veszélyes a gyerekre nézve.

A gyerek magát hibáztatja, még reggel is azt mondta, hogy buta voltam. Ez a borzasztó. Gondolom mivel másnál történt az eset, sokkal komolyabban veszi az egészet.

Most az lesz még a rossz, hogy tényleg jó barátok vagyunk. Mit is tegyek. Most biztos jobb, ha egy ideig nem találkozunk..de ez távolságtartást fog-e jelenteni, avagy sem. Nyilván máskor is fogják hívni, én nem fogok engedni. Ez megint rosszul fog kijönni. Hát h@lye egy helyzet.

2015. nov. 17. 11:26
 10/33 anonim ***** válasza:
15%
Nálunk ez úgy szokott lenni, hogy nálunk én vagyok a főnök, másnál meg a másik gyerek szülője. Nálunk az én szabályaim vannak érvényben, amíg itt van, addig én nevelem a másik gyereket is és az én elvei szerint kapnak büntetést, a másiknál meg ugyanez az ő szabalyaikkal. Mondjuk mi ezeket előre megbeszéltük és mivel a nevelési elveink és stilusunk hasonló, így nem okozott gondot sosem. Ezeket előre tisztázni kell. Nálunk pl tilos a ruhásszekrénybe nyúlni, kosszal járó játékba kérdezés nélkül kezdeni, vagy pl ugrokotelezni a szobában. A büntetés elsőre figyelmeztetés, másodikra x ideig tartó jatekszunet - az alvó pajtinal meg erre kinevezett kisszeken kell ülni x ideig.
2015. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!