Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka/bölcsi után du/este más...

Munka/bölcsi után du/este más hogy csinálja, hogy van energiája a gyerekkel (fejlesztve) játszani v tartalmas időt tölteni naponta?

Figyelt kérdés

gyerekem még csak bölcsis(beszoktatás), még nem dolgozom.

de nekem ez a fél nap ottlét is úgy leszívja az összes energiám, hogy dolgaim elintézése után hazaérve abból állok csak szinte hogy örülök, ha pelenkázok, etetk, nemhogy még játszani vele, néha makogok valamit gey-két könyv kképeiről mert hozza elém, de én félhulla vagyok kávéval is, este meg már szabályosan ingerült is.


ha meg inden erőm összeszedem és próbálkozok, csak sírás lesz belőle :(

pl a képeskönyvében soha nem veszi észre a hajót, repülőt, csak az auót, vonatot, így gondoltam előbányászom neki a régi repülőm,a színe is mint a könyvben, erre nem működik, hiába töltöm, a gyerek meg rámarkolt és ugye érzékeny szerkentyű..és ideges lettem az egésztől és nagy sírás lett csak a gyerek részéről is az egészből...és nem egyszer járok így! :(


2015. dec. 1. 22:00
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:

és még ma, hogy jót aludjon tettem a tejitalba fájdalomcsillapítót, há nem itta meg, szóval abból is egy sírásos harc lett, a végén a szokásos esti ital nélkül aludt el..


szóval fáradt vagyok, de összeszedem magam, jót akarok és mindig balul sül el, szóval inkább ne csináltam volna semmit.


nekem olyan elegem van.

2015. dec. 1. 22:07
 2/32 anonim ***** válasza:
40%

Sehogy nem jön össze :(

Fizikai munkát végzek, hullafáradt vagyok mikor hazaérek.

Iszonyat érzés, de sokszor bekapcsolom a tv-t óvodából hazaérve a gyereknek, hogy lekösse annyira kivagyok készülve.

Ezt kompenzálva sokszor csak összebújunk, vagy bohóckodunk, hancúrozunk az ágyon fekve, vagy sétálunk egyet a kutyával.

A "fejlesztést" megkapja az oviban, tőlem meg a szeretgetést, bohóckodást.

Sajnos (vagy szerencsére??) csak heti 3-4 napot dolgozom, így a maradék napokon normálisan együtt tudunk lenni.

2015. dec. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%
Beteg a gyerek, hogy begyógyszerezted??
2015. dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
44%
biztos forditva vagyok bekötve de engem pl kikapcsol ha vele vagyok és játszunk. Nem "fejlesztem" hanem csináljuk ami jól esik.
2015. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
42%
minek tettél az tejitalba fájdalomcsillapitot????
2015. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
29%
szedd ossze magad, de komolyan! szerencsétlen gyerek egy ilyen idegbeteg, idegroncs szulovel.... ne tedd már tonkre a gyereket is!!!!
2015. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

a foga jön(1,5 éves), orvos írta fel(cataflam cseppek), mert a gél nemnagyon hat, és mivel a bölcsiben kimerítik a gondozók, meg a sok inger és hazaérve sem tud aludni napközben, szeretném, ha legalább az ájszakája nyugodt lenne, mert ha magam mellett altatom is, őrülten rágja a rágókát vagy este 11-ig és egész éjszaka a forgolódás megy csak, ma speciel elaludt reggel, nem volt szívem ébreszteni, késtünk, a bölcsiben meg ennek tetejébe szóltak, hogy még korábban járjunk a szokásosnál, szóval ma szerettem volna, ha már este 8-kor alszik, ez se jött össze..


és ott is megríkatják azzal ugye, hogy engem kiküldenek, erre jön hogy itthon meg én ríkatom meg, pedig tényleg mindig csak jót akarok neki.

plusz jah, idegroncs vagyok lassan, el nem tudom képzelni, mi lesz ha munkába is állok, vagy más ugye meg több gyerekkel..mégis hogy??

2015. dec. 1. 22:31
 8/32 A kérdező kommentje:
amúgy birkózni, hancúrozni okés is lenne, de az én gyerekem igényli a más jellegű foglalkozást, pl megy a könyveiért, vagy hozza a húzhatós játékát, labdát.."értelmesen" kellene játszanom vele, várat építeni..a bölcsiben csak a szabályokra tanítják, hogy nem dobálunk, nem szórjuk szét össze szedjük, asztalnál nem húzgáljuk a terítőt...és ilyenek...
2015. dec. 1. 22:33
 9/32 anonim ***** válasza:
65%
Rossz passzban vagy, fáradt vagy. Ilyenkor sajnos vannak ilyen balul elsült próbálkozások. Nem mindig van időd, energiád "fejlesztve" játszani, de nem ez lesz az általános napi program, ne aggódj. Túl kell lendülni ezen az időszakon. Két kicsim van, heti 40 órát dolgozom. Néha elszakad a cérna. Akinek nem, az ... az egyszerűen nem létezik. Jön majd jobb. És ahogy előttem is írták ne akarj fejleszteni, játszatok szabadon. A szabad játék fejleszt, szárnyal a képzelet. Oda a stressz :)
2015. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
44%
Menj el egy vérkép ellenőrzésre minél előbb, mert nem normális, hogy egy gyerek ennyire kikészít.
2015. dec. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!