Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » ADHD csillapíthatatlan hisztik...

ADHD csillapíthatatlan hisztik. Már teljesen ki vagyunk tőle borulva, ötletek?

Figyelt kérdés

A Vadaskertben állapították meg, én laikusként azt mondtam volna, hogy autista, mert olyan dolgai vannak. Egyszerűen amit nem akar, azt nem csinálja meg, képes órákig hisztizni valamiért, ha nem kapja meg. Értelmetlen dolgokért, és nem érti az észérveket. Most 6 éves, de én már teljesen ki vagyok borulva.

Pszichológust ne ajánljatok, mert egyrészt az túl drága, másrészt én nem hiszek benne, harmadrészt nem rajzol, és beszélgetni sem lehet vele, szóval nem sokat tudnának kezdeni a dologgal.



2015. dec. 6. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

8e/alkalom drága volt a pszichónál, most a gyakorin gyógyittatod a gyereket?


Az előző kérdésnél is leírták, hová lehet menni ingyenesen, ja persze, rossz az időpont, így nem viszed.


Legalább arra vedd a fáradtságot, hogy utánaolvasol az ADHD-nak, fél perc kereséssel találsz rengeteg oldalt, egyesületet, szülői fórumot.

2015. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam róla legalább 10 könyvet. Nincs használható info arról, hogy hogy lehet a hisztiket kezelni. Csak általános demagóg duma, amit már mind kipróbáltunk. Ne büntesd, szeretgesd, légy határozott, stb.

Amint a kérdésben is leírtam, nem foglalkoznak ekkora gyerekkel a pszichológusok, hiszen ott rajzolnak meg mesélnek, és a fiam nem tud beszélni sem rendesen, és ceruzát sem vesz a kezébe.

Egyébként sem hiszem, hogy használna neki, az ilyen agyi neurotranszmitter problémákra gyógyszeres kezelést szoktak javasolni, de ahhoz még ő túl kicsi.

Fejlesztő pedagógushoz jár, már amikor el tudom rángatni, mert annak is eszméletlenül ellenáll.


Amennyiben normális választ nem tudsz adni, próbálj ellenállni a válasz küldése gombnak.

2015. dec. 7. 20:23
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egyesületekről meg annyit, hogy tudom, hogy hihetetlen, de a fővároson kívül is élnek emberek ebben az országban. És valóban, bármennyire fura, én járok dolgozni. Így is heti 2 alkalommal lógok meg a munkahelyemről délelőtt, hogy elvigyem fejlesztésre, ennél többre már tényleg nem vagyok képes. Nem az volt a kérdés, hogy hova vigyem, hanem, hogy tudtok-e valami bevált módszert a hisztikre. Vagy esetleg valami olyan könyvet, ami tényleg használható infókat ad.
2015. dec. 7. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:

"Értelmetlen dolgokért, és nem érti az észérveket."


Igen, az én ADHD-s kisfiam is ilyen. Ezért is írják a többiek, hogy nem észérveket kell hozni, hanem szerettel kell fordulni felé.

Ha a feleségem viszi az oviba, akkor ő is igyekszik kerülni a kifejezést, hogy ne lépj a sárba. Úgy tereli, hogy balról kerüld ki a pocsolyát, most meg jobbról kerüld ki légyszíves.

Ha én viszem oviba, ilyenkor gumicsizmát adok rá, és hagyom, hogy belelépjen...

...mondjuk néha a munkahelyemen le kell tisztogatni a nadrágom alját, a felfröccsent sártól...

2015. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!