Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog a gyerek 1,5...

Normális dolog a gyerek 1,5 éves korában, ha az anyukája társaságban senkihez sem szól, csak a gyerekkel foglalkozik?

Figyelt kérdés

Átjött hozzánk a héten egy baráti pár női tagja és a 1,5 éves gyereke (házas). Kb. 2 órát voltak nálunk (a lány, a gyerek, meg mi ketten a férjemmel) és a lánnyal nem tudtunk szót váltani, csak a gyerekkel foglalkozott.


De a gyerek nem volt nyűgös, sőt, eszegetett, járkált, a nyuszinkkal játszott, a férjemmel énekelgettek, stb.

Évtizedes barátság, első gyerekük, 35+ a lány.


Csak azért kérdezem, mert terhes vagyok és jó lenne tudni, hogy ez így megszokott dolog lesz-e nálam is, mert az anyukák ilyenek?:)


Vagy azért ez a közeli viszony, mert szoptatja még és együtt is alszanak?



2015. dec. 19. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én ha már társaságba megyek örülök, ha egy kicsit leszakad rólam a szintén 1,5 éves kislányom :D Eszembe nem jut utána menni, ha jól elvan valaki mással :)
2015. dec. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Hát,nem hinném,hogy megszokott dolog.Nem is értem,ez tapintatlanság szerintem,főként akkor,ha a kicsi nem volt nyűgös.Akkor érthető,más esetben furcsának találom.

Mindenki szereti a gyermekét,kötődik hozzá ez a természetes,de ezt már túlzásnak tartom.

Remélhetőleg te nem leszel ilyen :)

2015. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, barátnőm ugyan ilyen.... Utoljára amikor ott voltam náluk (én a 2 gyerekem nélkül mentem) egyfolytában a kislányát tutujgatta, a kislány egyébként önálló 2.5 éves kislány, tud egyedül játszani, mégis a barátnőm egyfolytában ment a kislány után és "gyere legózzunk", "gyere kapcsolok mesét, nézzük együtt", "gyurmázzunk-igyunk" blabla... Engem nagyon idegesített mert a kislány egyedül is elvolt, vagyis úgy hogy ott ültünk mellette, de ahelyett hogy beszélgettünk volna végig a kislány pesztrálását hallgattam, 1-1 mondatot beszéltünk.

Én nem ilyen vagyok, itthon is hagyom a gyereket, nem tutujgatom állandóan, menjen, foglalja el magát (persze szoktam velük játszani). Ha átmegyünk valakihez akkor is max azt figyelem hogy jól viselkedjen, ha jól eljátszik és nincs vele gond akkor meg beszélgetek a felnőttekkel. Én kiélvezem az ilyen helyzeteket.

Ne félj attól hogy ilyen leszel, nem biztos, a másik meg hogy ha most azt érzed hogy szerinted ez zavaró akkor biztos változtatni fogsz később ha mégis ilyen leszel.

2015. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, három felnőtt volt jelen, a férjed, te és a másik nő, plusz a gyereke?

Az hogy nézett ki, átjött a gyerekkel hozzátok, vele foglalkozott, játszott, te meg a férjeddel beszélgettél? Átjött hozzátok a gyerekével játszani? Ennyi erővel otthon is maradhattak volna. :O

Nem általános jelenség ez, ne ijedjetek meg.

2015. dec. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35+ a lány?????
2015. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem általános. A kislányom 1,5 éves, gyakran elmegyünk itthonról. Van olyan, hogy a kislányom nehezebben oldódik fel, olyankor ölbe veszem, segítek neki, de amint feloldódott, engedem, hogy felfedezze a környezetet. A szemem sarkából figyelem, de hagyom önállósodni. Arról nem is beszélve, hogy nekem is nagyon jól esik a barátokkal, ismerősökkel, rokonokkal ápolni a kapcsolatot.
2015. dec. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Mostanában sokat gondolkodunk azon, mi milyen szülők leszünk és vannak rendkívül ijesztő példák. Pölö a héten vettem kölesgolyót, mert szeretem és aztán olvastam itt a kölesgolyós anyukákról...:))


4: igen, az volt, hogy a lány nem szólt senkihez, csak a gyerekével foglalkozott, a férjem a gyerekkel ha mesezenét hallgatott, akkor is a gyerekével volt. Ha a gyerek a nyuszival bújócskázott (a nyuszink nagyon élvezte), akkor folyton szólítgatta, hogy ugye milyen cuki a nyuszi, kisfiam? stb.

2015. dec. 20. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt nálunk bunkóságnak hívják. Attól alapvetően nem lesz valaki bunkó, hogy gyereke születik. Így ha most nem vagy az, nincs mitől tartanod. Ja és ez totál független dolog a gyerek életkorától. Normális ember érzékeli, hogy nem szűnnek meg létezni a körülette lévő emberek, csak mert ő épp szült egy gyereket.
2015. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz mindenki ilyen a gyereke születésétől. :) Én a 1,5 évesem mellett már igencsak szomjúhoztam a felnőtt társaságot, örültem, ha végre alkalmam van beszélgetni, bár az is igaz, hogy ezt úgy tenni, hogy fél szemmel egy tipegőt követsz, elég fárasztó. Nálatok mondjuk volt pár felnőtt, és ahogy írod, mindenki figyelt a gyerekre, szóval lehet, hogy csak belemerevedett az anyaszerepbe a hölgy, és ilyen végletesen viselkedik.

Mondjuk a másik véglet még rosszabb, amikor átviszi a gyerekét valaki valahová, és rá sem néz, a gyerek meg esetleg szétszedi a lakást (egy 1,5 évest nem lehet még látókörön kívül hagyni idegen helyen). Szóval itt is az arany középút a jó megoldás, de vélhetőleg a barátnőd valamitől belekerült ebbe a „túlféltéses” állapotba – és ez sajna a gyereknek sem jó.


De a lényeg: ne parázz azon, hogy te ilyen leszel-e, ha furának tűnik, akkor valószínűleg nem. Ha pedig mégis, akkor ezt magadon nem fogod észrevenni, így zavarni sem fog. Csak a barátnőidet. ;)

2015. dec. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!