Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi baja lehet? Hogyan tudnánk...

Mi baja lehet? Hogyan tudnánk segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Próbálok minél bővebben írni, hátha olyan ok van, ami felett én elsiklottam.


Alapvetően nagyon nyugodt, nem sírós, éjszakát átalvó másfél éves kislány. Pár napja iszonyúan nyáladzik, szerintem a szemfoga jön. Alvás közben felsír, köhög.


Más tünete nincs. Nappal szokott 2-3 órát aludni, ma semmit se aludt, pedig hatkor kelt. Fél nyolckor nagy nehezen letettük. Alvás előtt kapott fájdalomcsillapítót is.

Az előbb keservesen zokogva ébredt, ketten alig tudtuk megnyugtatni. Közben köhögött is, de szerintem a torkára csorgó nyál miatt.


Az étvágya visszaesett, pedig híresen zabagép, bármiből bármennyit megeszik. Eszeget, nem aggódom amiatt, hogy éhezne, de magához képest jóval kevesebbet.

Most némi játékkal, puszilgatással, ringatással sikerült megnyugtatni. Közben látszott rajta, hogy rohadt álmos. Letétel után még kétszer felsírt, de pár másodpercre, aztán abbahagyta, csend van.


A foga kínozhatja ennyire, vagy valami más gond lehet háttérben?


2015. dec. 20. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
A szemfog meg tudja viselni őket áttörés előtt, mert nagyon hegyes és szúrja az ínyt.
2015. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A "hol fáj?" kérdést még nem érti, így megmutatni se tudja.


Amikor kihoztuk, sírás/köhögés közben galambokat is eregetett. Elvileg semmi újat nem kapott, lehet, hogy csk az erőlködés miatt jöttek ki - nem tudom, hogy ezzel foglalkozzak-e.

Tápszerrel is kínáltuk, hátha legalább azt elfogadja, de határozottan félreütötte a cumisüveget.


Napközben brutál mennyiségben ömlik a nyála, vagy cumi, vagy a keze van a szájában, így a fogzás biztos, csak az összefüggésben nem vagyok biztos.

2015. dec. 20. 22:09
 3/10 A kérdező kommentje:

Összehasonlításképpen, ha csúnyán elesik és nagyon megüti magát, akkor fél percen belül megnyugtatható.

Most jó tíz perc volt, mire sikerült megnyugtatni, addig keservesen sírt.

Amikor visszatettem az ágyába, azonnal hasra fordult és kinyúlt.

2015. dec. 20. 22:10
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 - es attól lehet akkor ennyire kikészülve?


Anno volt durva hányásos vírusa, akkor se láttam ilyen megkínzottnak.

2015. dec. 20. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nem beteg, nem érte túl sok inger a napokban (köhögés nem ide tartozik persze), meg nem akarod ráfogni a szep. szorongásra sem, akkor leginkábba foga csinál ilyet.

A fiamnak is hasonló volt, bár a fogzás egyáltalán nem zavarta össze, nem kínozta meg, nem ébresztette álmából rendre, de volt olyan neki is 1,5 év környékén a szem és a felső hátsóknál, amiktől köhögött fekvésben, be is taknyosodott és ő is kihagyta napokra az evéseket, elment az étvágya.

Én hagytam békén pár napig, ha nem akart, nem evett. Amit mindig megevett, az a tejital és a banán. Pár napig ezen élt aztán elkezdett visszajönni az étvágy, meg elmúlt ez az átlátszó takonykór is. A fogai meg láthatóan kintebb jöttek közben. Ha ki tudsz zárni minden mást, akkor simán lehet a foga miatt az egész.

2015. dec. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom három gyerekkel, hogy sokszor a dolgokra csak utólag derül fény, pl. ha holnap áttörik a foga, és onnantól nyugodtan alszik, akkor biztos lehetsz benne. :)

Amúgy meg sokszor csak találgatunk, hallgatunk a megérzésünkre. Sajnos hiába tanulnak meg beszélni 2 évesen, amikor valamijük fáj, később is csak sírnak, és alig, vagy csak nehezen kivehető, hogy mit is éreznek pontosan. (Pl. a legkisebb gyerekem mindig azt mondta hogy fáj a háta, aztán hányt egy nagyot...) Olyan 5-6 évesen tudják igazán elmondani rosszullét közben is, hogy mi van.


Addig meg marad az ölelés-simogatás-puszi.

A gyereknek az a legfontosabb, hogy mellette legyünk, amikor valami baja van, ez akkor is aranyat ér, ha épp nem tudjuk megszüntetni a problémát.

2015. dec. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, az én fiamnak is mostanában, másfél évesen jöttek ki a szemfogai és ő ugyan nem nyáladzott számottevően, de 3 éjjel nem aludtunk... Utána helyre állt a rend. Az étvágytalanság is megvolt.
2015. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szeparációs szorongást kizárnám, mert simán egyedül lehet hagyni a nappaliban, nem hiányol minket.

Bölcsődébe is jár, ott is nagyon vidám egész nap, nem hiányol minket. Ezért is ért váratlanul minket a dolog, mert nem szokott ilyet csinálni.


Pár hetes korától külön alszik, köztünk nem is hajlandó elaludni. Egyedül a hányós vírusa alatt volt egy éjszaka, de akkor inkább elájult köztünk, mint elaludt. Akkor nem mertük magára hagyni, hiába van bébiőr. Meg ugye éjjel is itattuk, nehogy kiszáradjon.


Amíg nyugtattuk, felváltva kéretőzött át egyikünktől a másikig. Amikor megnyugodott, akkor meg szabadulni akart, ne szorongassuk már :)

Nem egy kifejezetten ölelkezős, ölbe kéretőzős típus, ilyen csak akkor van, ha rosszul érzi magát. Egyébként elég önállóan elfoglalja magát.

2015. dec. 20. 22:17
 9/10 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy a foga. Pénteken mondták a bölcsődében, hogy 20 percet aludt csak, majd sírni kezdett. Mivel nem jellemző rá, őket is meglepte. Aznap este indult az erős nyáladzás is.

A szombat is ilyen hektikus volt, bár akkor hajnalig nem ébredt fel. Akkor is csak evett meg tiszta pelenkát kapott, aztán visszaaludt.

2015. dec. 20. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:
az én fiam is 1.5 éves!! 2 héten keresztul ez volt. szoszerint folyt a nyála, mindent a szájába tomkodott, reggelre az ágynemuje, hálozsákja is tiszta viz volt (a nyáltol). a foga miatt volt. mostmár nagyjábol kibujt a foga ugyhogy már nem szenved annyira. (éjjel o is 3-4 szer is felsirt)
2015. dec. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!