Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a menetrend nálatok decembe...

Mi a menetrend nálatok december 24-én, Szenteste napján?

Figyelt kérdés
Kedves Kisgyermekesek! Kíváncsi lennék, nálatok mi a menetrend december 24-én. Valahogyan nem sikerül egy jó ritmusú napot kitalálni. Egy 4 és egy másfél évesem van. Még mindketten alszanak napközben. Úgy terveztem, délelőtt elmegyek velük otthonról (az anyuka vagyok). Apuka azalatt feldíszíti a fát. De mire hazaérünk már éhesek és fáradtak. De már itt a fa, ajándékok. Ajándékozás után ebédelni, aludni...Valahogyan nem a legjobb. Vagy csak fa legyen, és ajándék alvás után? Nem tudom, a nagyobbik el tudna-e aludni az izgalomtól...Arra is gondoltam, amíg alszanak fát díszíteni, de ha nem bírom őket elaltatni, ott fog a kicsi dörömbölni a szoba ajtaján.

2015. dec. 23. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként válaszolok,de nálunk mindig úgy volt hogy ebéd után elaludtunk,mikor felkeltünk elvittek minket a nagymamához,,közbe a szüleim feldíszítették a fát,kb. 6 óra körül apukám haza hozott minket.Ajándékoztunk,megvacsoráztunk :)

16/L

2015. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi délelőtt együtt díszítjük a fát. Szüleim jönnek ebédre, együtt esszük meg az ünnepi ebédet. Utána ők lefekszenek aludni, ilyenkor megmondjuk, hogy csak akkor jönnek az angyalok, ha alszanak :) Olyankor legalább nyugton szoktak kis ideig maradni. Amíg alszanak csak az ajándékokat kell már a fa alá tenni. Mikor felébrednek, kibontjuk az ajándékokat. 6, 4 és 3 évesek.
2015. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk evek ota vagyis miota megszuletett az elso gyerkoc azota ugyanugy csinaljuk.3 eves kisfiam es 16 honapos kislanyom van.Mi ugy szoktuk hogy ugyanugy felkelunk reggel,eszunk stb

En fozom a vacsorat,sutok.4ora fele fel kel nindket gyerkoc a delutani szundibol es elmennek Apaval szankozni,ami most elmarad de most setalni mennek,addig Anya,vagyis en otthon maradok fozni es feldisziteni a fat.Mire visszaernek,hopp hozta a Jezuska a fat es az ajandekokat.6 ora korul megerkeznek a nagyszulok,vacsi es ajandekbontas.Mi igy csinaljuk.En most varom legjobban a karacsonyt.Vegre a kicsi lanyom is valamir mar erteni fog belole,nem ugy mint tavaly mikor kb vegig aludta az egesz unneplest,de gondolom nalatok is igy lesz a kicsi miatt:) Boldog karacsonyt!!

2015. dec. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk este van szenteste :) sötétedés után...

napközben készülődünk, takarítunk, sütünk-főzünk, pihenünk, tv-t nézünk, majd egyikünk elmegy a gyerekkel karácsonyi fényeket nézni, ezalatt a másikunk megcsinálja.

míg aludt délután, nem mentünk sehova, bőven elég volt az az idő míg aludt.

szerintem indulj neki így, ha nem alszanak, akkor még mindig el tudod vinni őket sétálni alvásidő után és akkor is még csak 3 óra körül lenne.

2015. dec. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli után menj le egy sétára velük, és akkor díszítse fel a férjed a fát. Vagy még ma este csináljátok meg, és akkor ott van, mire felkelnek.


Mondd azt a gyerekeknek, hogy az ajándékok majd csak este jönnek, vacsora után.


Ha reggel sétáltok és kora délután még alszanak, akkor estére nem lesznek fáradtak, kimerültek.


Délelőtt és délután a nagyobbik segíthet a sütisütésben, készülődésben, a kisebbikkel addig játsszon a férjed.


Este 5-6 körül vacsora, aztán ajándékozás és időben mehetnek ágyba :)

2015. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a fiam.

Együtt díszítjük a fát. Hármasban megebédelünk, amíg alszik ebéd után, addig a fa alá kerülnek az ajándékok, így a délután a bontással, és játékkal telik.

Majd amikor már teljesen sötét van, akkor gyújtunk csillagszórót.

25.-én reggel indulunk anyósomékhoz (130 km-re laknak).

2015. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 évesem és 9 hónaposom van.

Én 23-ról 24-re virradó éjjel díszítem a fát, így már 24 -én egész nap örülhetünk neki.

Karácsonyi zenéket hallgatunk, játszunk (ált. 23-án megfőzök előre).

Délután szépen felöltözünk, és amíg uzsonnázunk, a Jézuska berakja az ajándékokat a fa alá. Ajándékbontás, csillagszóró, zenehallgatás, aztán ha kiörömködtük magunkat, vacsora. Eddig bevált ez a forgatókönyv, remélem a két fiúval is simán fog menni.

2015. dec. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a kislányunk, holnap 3asban főzünk, ebéd után pihenünk. Uzsi után feldíszítjük a fát, majd ajándékozás, közben karácsonyi zenét hallgatunk.

Jövőre nem tudom, h hogy lesz mert már 4-en leszünk másik városban, kertes házban! :)

2015. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez a fiam pici kora óta egy mozgalmas nap :) Délelőtt közösen fát díszítünk, akkor az ott van már a nap elejétől kezdve. Délben ebédelünk, de csak valami lájtosat szoktunk csak ilyenkor, salátát, miniszendvicset, töltött kenyeret, ilyesmit, inkább hidegtál jelleggel. Utána megyünk egyet sétálni, vagy én, vagy a férjem, idén pl. én leszek a sétafelelős. Amikor hazaérünk, akkor a nappali ajtaja már csukva van, kabátot eltesszük, és csilingelésre bemegyünk, akkor vannak ott az ajándékok. Erre olyan délután kettő felé kerül sor, szóval nem egy hosszú, nagy sétára kell gondolni. Utána közös játék, örülünk egymásnak, együtt vagyunk. Este hat körül átmegyünk anyukámhoz vacsorára, és ott is ajándékozás van.

Igaz, nekem az alvással sosem volt problémám, a fiam már kétévesen sem nagyon volt hajlandó délután aludni. De ha mégis, akkor se csináltuk belőle gondot, mert akkor ebéd után aludt egy órát, és akkor az volt séta helyett, az alatt ki lehetett pakolni a cókmókot.

2015. dec. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egy fontos program: este kettesben nézzük a Tv-t, nincs karácsony KEVIN nélkül!
2015. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!