Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismertek, akit 3-6 éves kor...

Ismertek, akit 3-6 éves kor között csak egy szülő nevelt? Felnőve milyen a családi élete lett? (elvált, egyedül van, családos de bolgog, boldogtalan, stb)

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 00:06
 1/4 A kérdező kommentje:

fontos lenne hogy pont 3-6 év közötti időben adott egy szülő ténye(amikor a családmodell, nő-férfi szerepek ivódnak be)


és még kérdés:

van valahol sacc arról hogy mekkora lehet az elváltak aránya arra vonatkozólag hogy családban v csonka családban nőtt fel? mert az tény, hogy eláltak gyerekei nagyobb eséllyel lesznek elváltak, de mennyivel nagyobb ez az esély az érdekelne.

2015. dec. 28. 00:10
 2/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom: Apukámat 3 évesen hagyta el az apukája, az anyukája nevelte. Szegények voltak, határon túlon, 16 évesen dolgoznia kellett menni. Ő maga jól választott párt, az anyja sosem házasodott újra, anyukámmal nagyon boldog, igazi partneri kapcsolatuk van ma is (60+). Egy gyerekük lett (én), mert későn találkoztak.:) Apu azóta elvégezte az egyetemet (előtte szakmunkásképzője volt), és sportos, boldog, kiegyensúlyozott életet élnek. Engem imád, anyut imádja, szóval nem veszett ki belőle a bizalom és a szeretet. Nemsoká kiderül, milyen nagypapa lesz!:)


Statisztika: itt találtam erről egy jogásznő által írt cikket, statisztikákat dolgoz fel: [link]


azt találja, hogy nem házasodnak az elvált szülők gyermekei többször, és tudatosabban választanak párt azoknál, akiknek a szülei nem váltak el.


Az anyósom és apósom összekényszerített pár (70+) és a válás náluk tilos volt a családban (bigott katolikus család), a 3 gyerekükből 3 elvált. Sőt, az egyik háromszor...:)) Vagyis: nem a válás, hanem a rossz párkapcsolati minta okozza az ismételt válást a gyerekek életében, ami persze akkor is létezik, ha a szüleik elváltak, de akkor is, ha csak passzív-agresszív módon ölik egymást előttük.


28N

2015. dec. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom ez valami "okos" főiskolai feladat. A baj csak annyi, hogy abszolút nincs értelme a 21. században.


Már maga a kérdés is azt feltételezi, hogy a kétszülős családok alapból jók, jól működnek, és a hagyományos értelemben vett férfi-női minták köré épül. Ez ma már az esetek 3/4-ben nincs így!


Eleve sok kétszülős család élhetetlen. Csak a gyerekek, vagy anyagiak miatt vannak együtt, és nap mint nap tönkreteszik egymás életét. Vagy nincsenek férfi/női szerepek.


Nekem együtt voltak a szüleim, én elváltam. Tudod miért? Mert megtanultam, hogy soha ne engedjem, hogy egy férfi terrorizáljon, csak mert egyszer hozzámentem. Anyám, és az egész család 20 évig szenvedett apám miatt annó.


Egyedül a gyerekekkel 1000x békésebb és nyugodtabb és boldogabb. A gyerekeim meg azt fogják megtanulni, hogy ha belefutnak egy rossz emberbe, nem kell életük végéig szenvedniük mellette.


1 kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan ismerősöm van 30 és 100 éves kor között, ahol apa-anya boldogan együtt él.


És nem arról a hü.lyeségről van szó, hogy "eldobjuk ami nem működik ahelyett, hogy megjavítanánk", hanem arról,hogy nem temetjük el magunkat egy olyan ember mellett, aki egy idő után már csak rombolni tud.

2015. dec. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Béluska2016 válasza:
Én! Ja, és nagyon sz@r lett az életem. Pedig megmaradt az apai kapcsolat, amit akkor jónak gondoltam. Most már nem vagyok ebbe biztos, hogy jó. Ha megírom életem történetét egy blogban, akkor mindent részletesen megtudhatsz. Most még csak az első fejezetnél tartok. Ízelítőnek annyit, hogy 3 éves alig múltam, amikor fater elköltözött, kb fél év szünet után, rendszeresen vele voltam, minden második hétvégét, a nyarak, szünetek felét, lett mostoha anyum is, apum is.
2016. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!