Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valogatos 2-3 eves gyereketek...

Valogatos 2-3 eves gyereketek mit eszik? Hogyan veszitek ra hogy megkostoljon valamit?

Figyelt kérdés
Az en 2.5 evesem nagyon valogatos. Gyumolcsot nem hajlando enni, csak az almat, ha belerejtem egy kis zabkasaba vagy tejbegrizbe, a tobbi gyumolcsot rogton kiszurja. Fozeleket, krumplipuret, tesztaeteleket, rizset, tojast nem hajlando enni. Hust csak rantott hus vagy fasirt formajaban. Zoldseget is csak fasirt formajaban, vagy ha osszepuresitem es osszekeverem palacsintatesztaval es kisutom mint palacsintat. Ezen kivul edes tesztakat turos batyu, makos guba, retes, palacsinta megeszi. Levesbol csak huslevest levet tesztaval, vagy lencselevest. Ha valami nem a megstokott modon nez ki nem eszi meg. Ami nem tetszik neki ranezesre nem hajkando megkostolni.
2015. dec. 29. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Erre rém egyszerű módszer az, hogy adott étkezésnél meg van kínálva. Ha nem eszik, akkor a következő étkezésnél (ideális esetben napi 5-6 db van ebből) próbálkozhat újra.

Ha a szülő belemegy a játszmába, hogy csak bizonyos ételeket ad, akkor a gyerek persze, hogy válogatós lesz.


Örök igazság, hogy étel közelében gyerek még nem halt éhen.

2015. dec. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Az en fiam sokaig probalkozott,hogy leultunk ebedelni es kozolte h o mast ker. Soha nem alltam fel mas etelt kesziteni es nem azert mert lusta vagyok... Es nem is nolt a fejemre. Eltelt 3 nap es ugy falatazott mint a kisangyal:)


Leultunk,kozolte h o nem ker ilyen ebedet (ugye mindennap mast fozok),semmi feszultseg nelkul kozoltem,hogy rendben,az uzsinal talalkozunk menj nyugodtan jatszani. Megkoszonte hogy milyen jofej vagyok:) majd bement. 1 orakkor megerkezett hogy ehes(termeszetesen nem az ebedre:))mondtam,meg varjon mivel nincs uzsi ido.


Uzsonnara teljesen kiuritette a tanyerjat olyan ehes volt. 3 napig jatszotta,azota mindent megeszik. Miutan leult velunk 3.nap,elbeszelgettunk h anya azert foz ,mert... es hogy jot akarunk,hogy egeszsegesen eljen,stb stb...ettol leszel nagyfiu...


En azt vallom,hogy egy gyerekkel normalisan le kell ulni elbeszelgetni. Ha ez nem mukodik,akkor johet a B verzio.. Ez esetben ne rohanj mas etelt kesziteni neki. Eszik ha ehes lesz.


Vannak dolgok amit en sem eszek meg felnott fejjel,de ez 50etelbol 2. Nem pedig 50-bol 48. Nemhiszem hogy 2-3 eves gyereknel az a megoldas,hogy becsapod. Eszik ha ehes lesz es azt,ami te adsz neki!

2015. dec. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én unokahugom is elég válogatós vele is azt csináltak amit amit az előttem lévő írt addig azt tették elé még meg nem ette, elfogadjak hogy pár dolgot nem szeret de mindnet meg kell kóstolni

Ő addig nem állhat fel az asztaltól amíg meg nem kóstolja 7 éves

Hát egyszer pont ott voltam egy órás hiszti után megette és odq ment az anyukájahoz hogy ne haragudj nem is olyan rossz legközelebb is eszek belőle pár falatot másnap magától mondta hogy ma is enne egy picit a tegnapiból

2015. dec. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sansa Strak ***** válasza:

Igen, de mi van ha 2,5 éves a gyerek és adott esetben nem is beszél még annyit, hogy ezt lekommunikáljuk velük???Egy 4 vagy 7 évessel azért könnyebb.Kedves kérdező,nekem ugyan ennyi idős a kisfiam, de még ennyit se hajlandó enni,mint a te gyerkőcöd.Nálunk ez több mint fél éve tart...elvagyok keseredve miatta...A doktornőnk is tanácsolta ezt a módszert, hogy a napi 5-6 étkezésnél legyen kínálva a gyerek, de ha nem kéri akkor elvenni előle majd a következő alkalommal adni neki újra és mindig mást ugye...Nem jött be,nem is nagyon törte a dolog...Nem eszik sok nasit a gyerekem,csokit ,cukrot nagyon ritkán.Jó kedélyű,kiegyensúlyozott gyerek.Nem is fogyott.A védőnő és a háziorvosunk ebben az esetben azt mondják, hogy nincs gond.Csak,hogy előtte válogatás nélkül evett jóízűen mindent, ezért nekem nagyon nehéz elfogadni ...

A legrosszabb,hogy akárhol olvasok utána nincs érdemleges válasz.Akinek meg bejön valami módszer,az olyan könnyen mondja,hogy ennyi és kész neki ez vált be,egyszerű mint a pofon.


Ha valami jó módszert találsz, vagy valaki tud valami okosat erre mondani szívesen olvasnám én is.

2017. szept. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!