Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem féltestvérének az...

A gyerekem féltestvérének az anyjának (férjem exneje) "joga van látni a gyerekemet"?

Figyelt kérdés

A nő nem százas, én valamilyen személyiségzavarra tippelek, mert az őrjöngő, valóságtól elszakadt agresszív énje váltakozik a behízelgő, látszólag nagyon barátságossal.

A féltestvérrel nincs gond, őt bármikor szívesen látom.


De a nőt nem kedvelem, férjemnek sincs vele kommunikációs kapcsolata.

Mégis, a családból rendre jönnek a "de hát a testvére anyja, joga lenne látni a kicsit" szövegek.

Nem tartom beszámíthatónak, nem vagyok hajlandó a gyerekemet a közelébe engedni. Az is évek munkája volt, hogy rólam leszálljon. (A válásuk UTÁN ismerkedtünk meg!)


A testvér nagykorú, a gyerekünk 2 év alatti.


2015. dec. 29. 23:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha kicsit zavaros, hogy kinek ki kije, a lényeg, hogy mindkét gyereknek a férjem az apja. Az ő révén féltestvérek.
2015. dec. 29. 23:57
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

elképzelni se tudom milyen szituációban találkoztok, hogy ott vagytok mindnyájan. leírod?

nem kell találkoznia a gyereketekkel. szerintem nagyon is járható út, hogy apa elmegy a gyerekéért és hazaviszi hozzátok. vagy mivel már nagykorú, ő átmegy hozzátok.

elkéri a gyereketeket vagy mi? tényleg nem tiszta, pont csak ezt nem írtad le :)

2015. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, kb félévente rájön a hepp, hogy ő vigyázni akar rá, találkozni vele, stb.

Mivel nagyon manipulatív, egy pici gyereket nem fogok engedni.

Soha nem látta, maximum, ha a saját gyereke mutatott képet róla. Személyesen nem találkoztak. A nővel szerencsére évek óta nem találkoztam én sem.

2015. dec. 30. 00:00
 4/14 A kérdező kommentje:
A múltkor a saját gyerekével üzent a férjemnek, hogy "neki joga van, mert ő az első gyerekének az anyja". Nekem ez a WTF? kategória...
2015. dec. 30. 00:01
 5/14 A kérdező kommentje:

A férjem pár éve nem is beszél vele. Néha összefutnak, ha valamiért ő megy a gyerekéhez (az anyjával lakik jelenleg), de a telefont rendszerint nem veszi fel neki, nem kommunikál vele. Mivel az első gyerek már nagy, így közvetlenül vele beszél.

Azért se veszi fel a telefont, mert ha tényleg a gyerekükről lenne szó és SOS kategóriájú dolog lenne (kórházba kerül, ilyesmi), akkor úgyis küldene egy sms-t.


Igen, az első gyerek nagyon korai volt a férjemnek, a második meg mondhatni kései, ezért van közel két évtized a gyerekek között.

2015. dec. 30. 00:04
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy van joga! O az exnej, tehat mar koze nincs a ferjedhez, hozzad es ti kozos gyereketekhez a ferjeddel meg aztan vegkepp.

Nalunk is hasonlo a szitu; a paromnak van egy gyereke egy masik notol, de ott nemhogy hazasok nem voltak, meg kapcsolatban sem igazan. Eleinte probalkozott a csaj, h baratozzunk, de nem vagyunk egy kategoria. Nem vagyok sznob, de azert megvalogatom, h kivel baratkozom. A csaj primitiv, bunko, nem dolgozik, hanem segelybol el, otthon vakarja a se**et, es arra nem kepes, h a gyereket ravegye, h a felcentis kormet vagja le, nem foz. A parom fia vizet nem hajlando inni, csak uditot, ha vmi nem gyorskaja, hanem fott, akkor az szamara undorito. Emellett a kiskrapek szemtelen, m az anyja nem neveli meg. Szoval en egy ilyen novel nem akarok baratkozni...Abszolut megertelek. Itt sajna neked kell hatarozottan kiallni magad es a gyereked mellett, m a ferjed nem fog, ami ertheto, hiszen neki a masik gyereke anyjarol van szo...

2015. dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze a te és férjed gyerekéhez még akkor sem ha féltestvér is van.
2015. dec. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy van joga! Ugyanmár!

De azért hogy lássátok, ilyen is van, elmesélem, hogy én annak idején óvodás korában néha már elvittem magammal a féltesómat apámékhoz a láthatásomra, de ők jó fejek voltak nevelőanyámmal, és tényleg kíváncsiak voltak az öcsémre, és tök jó hétvégék voltak így négyesben. :)

2015. dec. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Borderline szindróma?


Es nincs joga

2015. dec. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 - Igen, arra tippelek, de nem vagyok szakember, ő meg természetesen nem megy el magától. Így hivatalos diagnózisa nincs.

De a viselkedése alapján, laikusként én ezt tartom valószínűnek.


Anno velem is rettentően szélsőségesen viselkedett. Volt olyan, hogy hajszálnyira voltam attól, hogy fizikailag bántalmazzon (beugrott mellém a kocsiba a hátsó ülésre, lenyomta a központi zárat és 10 centiről ordított az arcomba, hadonászott, stb.), néhány nappal később meg drága ajándékokat küldött (visszaküldtem) és negédes stílusú leveleket írt. Mintha a pár nappal korábbi fenyegető magatartása meg se történt volna.

A közös gyereküket is terrorizálta, de ott meg egy elég furcsa Stockholm-szindróma típusú kötődés alakult ki a gyerek részéről. Meg persze pénzzel kompenzál.


A mi gyerekünknek is akart ajándékokat küldeni, de nem jutottak el hozzá, nem megvásárolható.

A félelmem, azon túl, hogy esetleg elgurul a gyógyszere és fizikailag kárt tesz a gyerekben, az, hogy egy kisgyereket nagyon könnyű manipulálni. Annak pedig nem tenném ki a gyerekemet. Ki tudja, hogy esetleg rám vagy az apjára mondana dehonesztáló dolgokat, míg ő kedveskedéssel, ajándékokkal elérné, hogy a gyerek látni akarja még. Nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, ahol egy tapasztalatlan óvódásnak kell elmagyarázni, hogy bár "XY néni" nagyon kedvesnek tűnik és jót lehet játszani vele, egy dühöngő őrült valójában. Ilyen belátási képessége kamaszkor előtt úgysem lesz.

2015. dec. 30. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!