Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 évesen nem beszél?

3,5 évesen nem beszél?

Figyelt kérdés

Sok szót mond,de mondatokat nem igazán. A leghosszabb mondata az,hogy "apa nem itthon" és ezt sem mondja helyesen pedig tanítom :( nagyon sokat foglalkozom vele és egyébként az agya orvos szerint legalább 1 évvel fejlettebb a korához képest. Voltunk hallásvizsgálaton,jo minden,bár en is tudtam,hogy hall. A védőnő nem aggódik,én annál inkább.


Hogy működik ez pontosan? Fokozatosan fog megtanulni,vagy hirtelen elkezd beszélni?


2016. jan. 8. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem beszél de 1 évvel fejlettebb az agya? :)

Azért 3,5 évesen már ennél többet kellene tudni én úgy hiszem. Van egy 2 éves kislány aki ennyit vagy talán többet tud. PL az unoka öcsém 3 éves és folyékonyan, tisztán érthetően beszél.


Nem lehetséges, hogy ő tud beszélni csak nem akar? DE azt megérti amit kértek, mondtok neki? Lehet, hogy ő amúgy természeténél fogva nem az a beszédes gyerek. Van akinek be nem áll a szája és van aki nagyon csendes. Pl az én kislányom egyfolytában mondja, anya,apa, meg halandzsázik össze-vissza, tényleg egész álló nap és még csak 13 hónapos. Ilyenkor a nővérem fia meg sem szólalt. Vagy csak minimális volt. Na és most gyönyörűen beszél. 3 éves és 4 hónapos.

2016. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen fejlettebb,ezért nem is értem mi lehet a baj.


Ő is dumál egész nap,de csak szavakat.. Van,hogy nem értem mit mond,olyankor activity szerűen elmutogatja,nagyon bántja ha nem értek 1-2 szót.


Persze,mindent ért. Puzzlet 4 perc alatt kirakja és 32 darabos... Ez csak 1 a sok közül. De a beszéd nem megy. 2 nyelvű,viszont itthon csak magyarul beszélünk hozzá.

2016. jan. 8. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:

A kétnyelvűség lassíthatja a beszédfejlődést, de nem ennyire. A másik nyelven se beszél életkorának magfelelően (vagy igen?). Ha a védőnő nem aggódik, szerintem rosszul teszi. Keressetek beszéd és nyelvfejlődési zavarban járatos szakembert. Ha Magyarországon vagytok, a Beszédvizsgáló Országos szakértői Bizottságot javaslom, méghozzá nagyon sürgősen.

Okos gyerekek is lehetnek diszfáziásak, ő pedig a leírás alapján pont annak tűnik.

2016. jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha 2 nyelvű, akkor érthető a dolog, ne aggódj.

Unokaöcsém 3 nyelvű családban él (magyar-német szülők akik egymás közt angolul beszélnek), ő még később, talán 4 évesen kezdett el beszélni.

Semmi baja nem volt az agyának, most már 9 éves, okos fiúcska.

2016. jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

másik nyelven mennyit beszél? ez fontos kérdés. hol éltek? én már két és fél évesen vittem a fiamat a korai fejlesztőbe, mert csak néhány szót mondott. 3,5 évesen egyáltalán nem megnyugtató a fiad beszédfejlődése és a védőnő hozzáállása sem...A fiam tavasszal lesz négy éves és már folyékonyan beszél, szépen kifejezi magát csak durva beszédhibával amiatt még mindig aggódom. nekünk az ovi sokat segített. hihetetlen a fejlődése mióta ovis.

nem írod, hogy ovis e a fiad? ha nem miért nem? ha ovis és ennyit beszél akkor az tényleg aggasztó. aki írta? jól írta az országos beszédközpontot. valamit mindenképp lépj!

2016. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát!

Unokatesómék Hollandiában élnek. A férje holland. Ott kb. ugyanez a gond, a fia nem igazán beszél, pedig majd' 4 éves. Egyébként úgy rak ki egy 50 db-os puzzle-t két perc alatt,mint a huzat.Többek között ezért is küldte kivizsgálásra a doki, mert szerinte ez már nem biztos,hogy "normális" két nyelvűség ide vagy oda, ill. (természetes nem mindenkinél), de pont az "esze" miatt merülhet fel az autizmus gyanúja! Egy hét múlva mennek vmi kivizsgálásra.

Ő nem nyugodt, és megmondom őszintén, én sem lennék.

2016. jan. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám ezt ennyiben. Az én fiam is 3,5 éves, történeteket mesél el tökéletesen. Az "apa nem itthon" szint kb. 2 éves korában volt, ez ebben a korban már nagyon kevés.
2016. jan. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is kibuktam a védőnőnél,ő logopédushoz akarja küldeni de csak fél év múlva... Épp este olvastam az autizmust én is,de semmi nem jellemző rá a "tünetei" közül. Esetleg még azon gondolkodom,hogy örökölte? Az apukája 3 évesen csak gagyogott,nem mondott egy szót sem. Viszont ott a másik rész,hogy én 1 évesen kezdtem beszélni. Tehát vhol 2 éves kora körül el kellett volna már kezdenie nem?


Volt itt egy magyar barátja,annyi idős mint az én fiam. Az anyukája folyamatosan arról beszél,hogy az ő kisfia már beszél. Viszont annyit mond pl h "piros kamijon,kéjek,nem kéjek..." tehát ő sem alkot igazi mondatokat. Viszont a fiam is "beszél" ennyit. Ezek után fel kell tennem a kérdést,mi számít beszédnek? Tehát kb mit kellene tudnia egy 3,5 éves gyereknek?


Járt oviba,1-2 éves koráig,majd 2,5-3 ig. Most elköltöztünk,fél éves várakozási idő van,de már hamarosan letelik. 2 éves elmúlt mikor kivettem az oviból(baleset miatt) de előtte felrakták a nagycsoportba,a 3 évesekhez,mert a nagyok társaságát élvezte. Akkor elkezdett megtanulni pár szót,kb 10 szót a másik nyelven,amit még mindig alkalmaz itthon.


Fogékony lenne rá,mert ha gyakorolunk kiejti a szavakat tisztán, DE!ha véletlenül vmit nem tud jól mondani,akkor felmérgeli magát és otthagy,elkeseredik. Pedig mindig dicsérem milyen ûgyes.


Nem felejt,20-ig számol,meg 10-től vissza,tehát tudja,megjegyzi a szavakat is,de egyszerűen nem alkot belőle mondatokat.


Védőnőnél ki kellett tölteni egy lapot,2 és 3 évesen is,az első kérdés az volt h hány szót tud.


0-10

10-20

20-50

50+


Viszont tegnap olvastam ,hogy már 1500 szót tudnia kéne,ez az 50+ meg igeny csekély egy átlag kérdőíven.


Mit gondoltok,a logopédius segít? Mert igazából az azért van,ha egy gyerek nem ejti jól a betűket nem?

2016. jan. 9. 09:27
 9/9 anonim ***** válasza:

:O Mintha csak a mi esetünket írnád. novemberben volt 3 éves a lányom, magyarul annyit mond hogy, apa, cica, pók. Viszont mi beírattuk nursery-be, és most már egyre több angol kifejezést megtanult (look at that, go away, ok-take care-bye)

Azt mondták, hogy ha rendbe teszi a fejében, hogy két nyelvet hall, utána el kezd beszélni valamelyik nyelven (általában azt amelyikkel többször találkozik)

2016. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!