Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csúnya beszéd kisgyerek...

Csúnya beszéd kisgyerek előtt- ti mit gondoltok erről? Több lenn.

Figyelt kérdés
Mi nem beszélünk otthon csúnyán 6 evesem előtt meg pláne nem, de tesóm +apám sokszor igen. Mindig rájuk szólok de nem sokáig tart míg kibirjak aztán még majdnem hogy én vagyok a rossz mert mindig szólok ezért, de engem idegesít, tudom hogy máshol is hallhat ilyet de legalább otthon ne beszéljenek már így,nem? Ti hogy vagytok ezzel?
2016. jan. 9. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Apukám alapból úgy beszél, mint a kocsis, a gyerek előtt sem hazudtolja meg önmagát. Rá szoktam szólni én is, de az kb. fél órán át hatásos, nem tovább...:-D
2016. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

szerintem ne aggódj, hogy eltanulja. nálunk anya beszél csúnyán és nem tanultuk el tőle, sőt inkább figyelek arra, hogy ne használjam ezeket a kötőszavakat. volt időszak amikor csúnyán beszéltem, de hamar kinőttem magamtól.


23N

2016. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Én csúnyán beszélek. A gyerekeknek elmagyaráztam, hogy anya igyekszik, csúnya is ha ilyeneket mondok, de ha okosak, nem tanulják el tőle, mert nagyon bután hangzik , a gyerek szájából is. Néha aztán főleg ha mérges vagyok, sorozatos csúnya szavak hagyják el a számat. Mint a "kocsis" ahogy az előző válaszoló mondta. egyik gyerekem sem beszél csúnyán, de még a legszebb csúnya szó sem hagyja el a szájukat :)
2016. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Hát, nálunk előfordul. Hirtelen ijedt helyzetben alap, hogy egy bmeg kiszalad (elesik a gyerek, vagy kiborít valamit).


Unokatesóm nagyon kreatívan és bőven káromkodik, tőle kérdeztem, hogy a gyerekekkel mi a helyzet (a miénk még nem beszél, ott pár évvel idősebbek a gyerekek) ilyen téren.

Röhögve mondta, hogy "meg lettek fenyegetve", hogy ha házon kívül ilyet mondanak, csúnya vége lesz. Otthon káromkodnak, máshol nem :)

2016. jan. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Sajnos nekem is mocskos a szám. :( A kisfiam(3,5 éves) 1-2 szót eltanult,de most nagyon rajta vagyokhogy leszokjak róla.Mert borzalmasan hangzik a szájából.
2016. jan. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy felnőtt embert, akinek alapból ilyen a szavajárása, hát nem szép, viszont nem változtatsz meg. Mert ők már úgy mondanak ilyen szavakat, hogy fel sem tűnik nekik.

Viszont egy 6 éves gyereknek el lehet magyarázni, hogy attól, mert xy csúnyán beszél, az rossz dolog és neki nem szabad vagy nem kell így beszélnie.

2016. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Amióta 2 gyerekünk van, nagyon közel egymáshoz ráadásul, elég sokat káromkodok és cifrázom is.

Ha nem tőlem, akkor majd az oviban, suliban megtanulják. Engem nem zavar, ha megtanulnak csúnyábban is beszélni, csak tanulják meg a helyén is használni.

2016. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont a család nem beszél csúnyán viszont mi a férjemmel igen, sajnos, nagyon rossz szokás. Persze figyelek de így is kicsúszik sokszor és visszaszívni már nem tudom.
2016. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

én soha nem káromkodom :) gyerekekkel foglalkozom, majd jövök haza az enyémhez, szóval nem nehéz. férjem száján néha kicsúszik 1-1 nem túl cifra káromkodás.

apósom meg a sógorom sajnos vannak olyan bunkók, hogy gyerekek előtt is simán káromkodnak, megbeszéltük a gyerekkel, hogy felejtse el, szerinte is undorító az amiket mondanak, de nyilván mi vagyunk a minta, így ő sem káromkodik.

néha van olyan, hogy hall valamit és megkérdezi mit jelent, de azt is súgva teszi, szégyelli kimondani, olyan cuki :D

2016. jan. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Néha nekünk azért kicsúszik egy-egy csúnya szó, de figyelünk, hogy ez ne nagyon történjen meg.

Viszont szerintem az nem teljesen normális, ha valaki gyerek mellett meg sem próbálja moderálni magát. Nekem mondjuk apósom, illetve a testvérem ilyen, ők még cifrázzák is, és hiába szólunk érte, a fülük botját sem mozgatják.

Engem nem az zavar, hogy ők alapvetően csúnyán beszélnek, de szerintem egy értelmes felnőtt ember megpróbálja visszafogni magát, ha gyerek van a környezetében, főleg, ha rokon gyerek.

2016. jan. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!