Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megszökött az iskolából!...

Megszökött az iskolából! Hogyan büntessem meg?

Figyelt kérdés
Egy 20 ezres kisvárosban lakunk, 500 méterre az iskolától. A napköziből eljöhetett a 2. osztályos lányom barátnője. Nagyon szerette volna, ha a kislány átmegy hozzá játszani, de én ugye nem írta erről igazolást. Kitalálták, hogy egy 8.-os írjon be az ellenőrzőbe, hogy engedjék el ma. Megmutatták a tanítónéninek az igazolást, aki elfogadta és elengedte a lányom. A lányom ekkor elment a szomszéd nénihez és kérte, hogy telefonáljon nekem a munkahelyre. Mondta, hogy elengedték a napköziból és átmegy a barátnőjéhez. Ideges lettem, de nem tudtam eljönni a munkahelyről, mondtam neki 4-re jöjjön haza. Egy órát késett, azt mondta jót játszottak a barátnővel. Nem is érti milyen rosszat tett. A szobájába küldtem, várom haza az apját (7-re jön), hogy együtt kitaláljuk a büntetést. Ráadásul a barátnő messzebb lakik, 1,5 kilóméterre a sulitól.
2016. jan. 12. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Én nem igazán büntetnék, csak komolyan elbeszélgetnék vele. Írod, hogy nem is érti, mi rosszat tett. Szerintem tényleg nem akart rosszat, hiszen még telefonált is a munkahelyedre. Szerintem ennyi idősen még nem érti, milyen nagy súlya van annak, hogy hamisította az írásodat az ellenőrzőben, valamint azt sem fogta fel, hogy veszélyes volt egyedül 1,5 km-t sétálnia hazáig. Főleg, hogy 5-re ért haza, amikor már tök sötét van. Szóval én elbeszélgetnék vele, hogy veszélyes dolgot tett, mennyire aggódtatok érte, és fájdalmat okozott nektek. És persze az sem szép dolog, hogy a tanítónőnek hazudtak.


Ezeket komolyan elmondanám neki, és ha látom, hogy megértette és megbánta, nem büntetném tovább.

2016. jan. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Azért az a nyolcadikos sem semmi. Mégis hogy a fenébe ment bele abba, hogy hamis engedélyt írjon egy másodikos gyerek ellenőrzőjébe? Ha a suliban ez kiderülne, kétlem, hogy megúszná egy fejcsóválással.

Ha nem volt semmilyen hasonló előzmény (pl. nem ért haza az előírtnál később a kislány stb.), én sem büntetnék, de az apjával együtt nagyon komolyan elbeszélgetnék vele.

2016. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Egy ekkora gyerek számára pont elég nagy büntetés, ha azt érzi, rosszat tett és a szülei haragszanak rá.

Azt nagyobb gondnak érzem, hogy nincs tisztában a tette súlyával. Inkább alaposan el kellene vele beszélgetni erről... Mert ha nem tudja, hogy rosszat tett, és úgy kap büntetést, akkor az egy bizalmatlan kapcsolatot fog szülni hosszú távon.

2016. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

hű, hát én is biztosan kiszabnék valami büntetést, de az igazat megvallva, titkon állati büszke lennék rá. önálló és kreatív volt, még téged is felhívott, mielőtt átment volna a barátnőhöz, tehát téged nem akart kijátszani, csak a sulit, és abból is csak a napközit. az azért nem a világ vége.

amúgy nem értem, hogy ha probléma neked, hogy másfél kilométert egyedül közlekedik a városban, akkor miért azt kérted tőle, hogy jöjjön haza 4-re, és miért nem mentél érte munka után. nekem eszembe nem jutott volna azt mondani egy másodikosnak hogy "jó, de gyere haza 4-re".

2016. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na mi volt?
2016. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

En csak azert adnék neki büntetést, mert becsapták a tanárt a hamis elkerovel. Tudja meg hogy ez csalásnak minősül, ilyet ne tegyen többe.

En is megszoktem az iskolából elsős koromban. Anyukám azt ígérte ír elkerot hogy ebéd utan elmehessek haza, de aztán nem irt vmi ok miatt. En meg állítottam a tanárnőnek, hogy anyukám megengedte, de elkero hiányában nem engedett. En pedig fogtam magam es hazamentem, de még két barátomat is magammal csábítottam, mert egyedül nem mertem. Mindhárman intot kaptunk, de a szuleimtol nem kaptam büntetést, csak megbeszéltük a dolgot. (Mivel en tényleg azt hittem hogy ha ő elengedett, akkor mehetek)

2016. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!