Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 év korkülönbséggel lány...

4 év korkülönbséggel lány tesók jól kijönnek majd egymással?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat várnék, akiknek hasonló a felállás, köszönöm :)
2016. jan. 16. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A nővérem 4 évvel idősebb nálam.

Nekünk nem volt szoros a kapcsolatunk soha.

Sajnos ahhoz én nagynak érzem, hogy együtt játszottunk volna. BÁr volt rá példa, általában úgy nézett ki, hogy ő megmondta mit csináljak és nekem azt kellett csinálnom...


Hogy babaként mit kezdett velem, azt nem tudom, de nagyon különbözik a 2-6, 3-7, 4-8 stb, korú gyerekek érdeklődése.


Nekem 3 lányom van, 2 és 3 évenként, ezt jobbnak érzem.


De! Az hogy ma nem szoros a kapcsolatunk, az másnak is köszönhető, szóval nem csak ezen múlik, ebben biztos vagyok!

Úgyhogy lehet az jó is! :)

2016. jan. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A húgom 4,5 évvel fiatalabb, nem mondhatnám h túl jól kijöttünk. De szerintem ez nem a korkülönbségen múlik, hanem azon h a szülők a gyerekek habitusának megfelelően tudják e kezelni a helyzetet.

Az én szüleim konkrétan könyvet írhatnának "hogyan neveljünk rossz testvéreket" címmel. Ehhez képest mára egész jó a kapcsolatunk egymással. Ha bizonytalan vagy, olvass könyvet a témában. 35n

2016. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
noverem es koztem 3,5 ev van. amikor gyerek voltunk ki se jottunk a szobabol olyan jokat eljatszottunk ketten anyamnak ugy kellett az asztalhoz konyorognie :) nagyon jo dolog :) ma mar hidegebb a viszony,.hiszen.dolgozunk sajat eletunk.van de ettol.fuggetlen tudom hogy barmikor szamithatok ra.
2016. jan. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az elején kicsit sok volt a 4 év - a nővérem 6 évesen ment iskolába, én akkor 2 éves voltam, akkor kezdtem beszélni... szóval nem igazán tudtunk mit kezdeni egymással. Később egyre jobb lett, bár sokszor idegesítettem őt, amikor ő már pl. 10 éves volt, szorgalmas kitűnő tanulóként versenyekre készült, én meg 6 éves ovisként nyaggattam.

De egyre közelebb kerültünk egymáshoz, pl. amikor 15-11 évesek voltunk, már mindent megbeszéltünk egymással. :)

19-15 évesen már kb. legjobb barátnők voltunk, és ez azóta is így van.


De olyat is hallottam, ahol már kiskorukban is sokat játszottak együtt a 4 év különbséggel született testvérek. Nálunk a nővérem elég komoly volt gyerekként is, már 7 évesen jobban érdekelték a könyvek, mint a játékok, szerintem ezért volt, hogy mi később kerültünk közel egymáshoz.

2016. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira a kor kérdése hanem inkább személyiség. Köztünk 1 év a különbség de nagyon sokat veszekedtünk rivalizálrunk és sokszor utáltuk egymást. Ha hasonló személyiségűek akkor jól kijöhetnek egymással.
2016. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A húgom és köztem 5,5 év van. Nagyon szeretjuk egymást de közös dolgokat alig tudunk csinálni. Mondjuk játszuk amit ő akar abbol két dolog születhetik: vagy halálra unom magam, vagy belerakok én is dolgokat amitől kicsitt úgy gondolkodik mintha nagyobb lenne. Érettebb, de nem biztos hogy csak a jó értelemben.

Ja és az öcsémmel (1,5 évvel fiatalabb, mint én) sok játékot kitaláltunk neki, amiket hárman játszottunk Viszont mostanában azokat unjuk.


14/L

2016. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!