Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl. Drasztikusan "vettük" el...

Túl. Drasztikusan "vettük" el tőle a cumit?

Figyelt kérdés
Lassan 2,5 éves fiunk nagyon cumifüggő volt. Azzal aludt, és nappal is sokat cumizott, játszott vele. Fokozatosan akartuk leszoktatni, egyszer sikerült is nappalra elvenni tőle úgy, hogy nem kereste, de kórházba kerültem, és szüleim vigyáztak rá, visszaadták neki nappalra. Most tönkrement a cumija, hiába adtunk neki.újat, az nem kellett neki, kiköpte, fujjog rá, így napok óta nincs cumi, nélküle alszik, nem is nagyon keresi, néha mondja, de nem adjuk neki oda. Szüleim szerint ez törést fog okozni neki, és ha náluk lesz újra, mert megint megyek kórházba, ők odaadják, ha kéri. Eddig ők voltak legjobban ellene, mert szerintük a cumi miatt nem beszél az elvart szinten. Kértem őket, hogy ne adják vissza neki, mert örülünk, hogy ilyen zökkenőmentesen le tud róla szokni, ne nehezítsék.a helyzetünk. Férjem kiakadt, ha vesznek neki cumit, ő megmondja a magáét, amit persze értek, de közben meg a békét is szeretném fenntartani. Szüleimet a jószándék vezérli, ők attól félnek, hogy trauma ez a kis unokának, de ők meg értsék meg, hogy lassan úgyis le kell szoknia róla, ez jó.alkalom szerintünk. Ti mit tennétek? Az nem opció, hogy nem visszük a fiunk hozzájuk, mert nincs aki vigyázzon rá, csak ők.
2016. jan. 24. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem keresi a gyerek és jól van akkor nincs semmi gond!

Mikor vigyáznak újra rá? Ha hetek hónapok múlva sztem a gyerek már el se fogja fogadni.

2016. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk. Ha nem romlik az állapotom, akkor kb egy hónap múlva kell befeküdnöm, de előfordulhat, hogy holnap mentő visz be, mert rosszul leszek.

Néha keresi, naponta 1-2 alkalommal, de korábban kb 10 percenként vokt cumikereső kommandó, mert mindig valahova elkeverte játék közben.

2016. jan. 24. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
cumiról csak így lehet leszoktatni egy kisgyereket, olyan nem igazán van hogy fokozatosan :) én csak egy kérdést teszek fel neked: találkoztál-e már olyan felnőttel aki azért jár pszichológushoz, mert gyerekkorában elvették a cumiját? - hát ennyire fogja megviselni.. :)
2016. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne adjatok már neki semmiképpen. Az én lányomtól drasztikusan lett elvéve 4 évesen. Addig mindennel próbálkoztunk, a fokozatosság elvével is. Egy nap felbosszantott, hogy már megint nincs meg a cumi, mondtam neki, hogyha megtalálom, kivágom a kukába. Meglett, kidobtam az összeset (majd kivettem és feltettem a szekrénybe), este simán elaludt, kb. 2 hétig kereste. Azóta már 5 éves, kineveti a húgát, hogy ő még cumizik. Igaz, ő még csak 1 éves. Úgyhogy nem volt semmi törés. Ne aggódj, nem lesz semmi baja. Csak a nagyszülők is értsék meg... Neked meg jobbulást!
2016. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
:) Ha más "probléma" nincs a családban, akkor ez nem fog törést okozni.
2016. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha így alakult, hogy tönkrement a cumi, akkor mar ne adjatok vissza neki. Hamar túl lesz rajta, el is felejti hogy valaha cumizott. Tapasztalat, hogy sokkal könnyebb egy cumifuggotol ennyi idősen elvenni, mint később, 5 évesen. A lányommal rengeteget szenvedtünk, végül saját akaratából meg persze a sok unszolás miatt tette le 5 évesen, de még 1 év múlva is ha beszéltünk a cumirol azt mondta hogy hiányzik neki. Emlékszik évek múlva is hogy milyen jo érzés cumizni.

A szüleidnek meg el kell magyarázni, hogy később sokkal nehezebb lesz tőle elvenni, most itt az alkalom, élni kell vele.

2016. jan. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így teljesen jó, bárcsak nekünk is ilyen könnyen menne, 2,5 éves a lányom, nagyon szereti a cumiját, szerintem ne is legyen otthon dobd ki ami otthon van, akkor nem tudják odaadni neki.
2016. jan. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lassan 3 éves fiam meg cumiüveg függő volt, egész nap a szájában lógott, rengeteget ivott, azzal feküdt-kelt.

Aztán 1.5 hónapja mondták az oviban hogy ha nem szokik le a cumiról legalább nappalra akkor nem tudom majd ott altatni, délben haza kell hoznom, meg milyen törés lesz neki ha az ovikezdéssel szűnik meg a cumisüveg is stb... Úgyhogy 1 hónapja egyik reggel eldöntöttem hogy akkor aznaptól nincs cumisüveg. Eltereltem a figyelmét, megbeszéltem vele hogy nagyfiú már, pohárból kell inni, ha délben elalszik anélkül akkor kap egy traktort (másnap meg is kapta), sikerült. Esti alváshoz kell neki, hiába próbáltuk, anélkül nem alszik el, de konkrétan egyik napról a másikra leszokott róla, nem volt átmenet. Néha kéri, néha meg is kapja de csak inkább estefelé amikor látom hogy nagyon fáradt és ledőlne cumissal a szájában. Nem gondolnám hogy törés lenne így neki.

A te gyereked sem üvöltve rohan utánad hogy kéri a cumiját, szóval gondolom annyira őt sem viselhette meg.

Nagyszülőknek meg meg kell mondani hogy leszokott róla, már hetek-hónapok óta nem cumizik, ne adják neki vissza. (hülyeség is lenne)

2016. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!