Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodakezdés, betegség, anya...

Óvodakezdés, betegség, anya dolgozna, de hogyan?

Figyelt kérdés

Kisfiam három éves. Másfél hónapja ovis, összesen nyolc fél napot volt ott, szegénynek beszokni sincs esélye, állandóan beteg. Három hét után tegnap vittem először, de már megint taknyosodik, szerintem max péntekig húzza ki. Én meg ugye már dolgoznék. Lejárt a gyesem, most szabin vagyok még másfél hónapot. És utána? Nekem kell itthonmaradni vele, ha beteg, a párom nem tud táppénzre menni, a nagyszülők se, bébisittert meg nem akarok fogadni, mert akkor arra megy el amit keresek. Sakk-matt? Anya kapálja el magát? Lassan munkát kellene keresni. De nem elég nagy kihívás, hogy ötig van a munkaidő, 4.20. -ig meg ovis nyitvartartás, hogy dolgozzak így? Kb egy hét után kirúgnak, nem lehetek havonta kettő hetet táppénzen! Jelenleg nem úgy tűnik, hogy valaha vége lesz ennek a beteges időszaknak. Egyáltalán normális, hogy ilyen szinten beteges a kisfiam? Eddig négy összefüggő nap a rekord az oviban. Immunotrofinát és Cebiont is szed.

Most mit csináljak? Készüljek, hogy még egy évig itthon leszek? Otthoni munka nincs, az esélytelen. Aki volt hasonló helyzetben az mit csinált?



2016. márc. 1. 09:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Pár honap alatt megerősödik az immunrendszere és nem lesz gond. Erre fel kell készülni a közösségbe kerülés elején és úgy igazítani a beszoktatast és az első pár hónapot, hogy akkor még ne kelljen dolgozni.
2016. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Úgy legyen, de ő extrém beteges szerintem. Több olyan gyereket ismerek, akiknél egy év múlva se lett jobb. Én próbáltam úgy időzíteni, másfél hónapja beadtam, egy hete vagyok szabin még másfél hónapot, utána max megyek munkanélkülire, de ha nem javul a helyzet mi a fenét csinálok? Nincs valami csodaszer amit ha adok neki, akkor megerődödik? Kicsit el vagyok keseredve. Sajnálom szegényt nagyon hogy ennyit szenved mióta ovis :(
2016. márc. 1. 09:51
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig én azon a véleményen vagyok, ha van család, inkább velük kell megoldani. Olykor a férjed is otthon tud maradni.
2016. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Lencsibaba0121 ***** válasza:
71%

Szerintem adj vitamint a kicsidnek: c-vitamin dupla adaggal, D-vitamin mehet duplán, multivitamin szimpla adaggal. Ami nagyon jó (bár drága is) a broncho vaxon (remélem jól írtam), ez tipikusan a légúti megbetegedések ellen erősíti az immunrendszert. Az én kicsim bölcsis egy éves kora óta, de talán ha összesen 5X volt beteg.... (szeptemberben oviba megy). Az új közösség megviseli a gyerekeket, az eleje mindig zötyögős! Kitartás!!

A munkahely nehéz kérdés, nem egyszerű megoldani, főleg, ha apa nem nagyon tud besegíteni, de nem szabad feladni....


Ja és mielőtt bárki meglincselne, az orvosunk ajánlására kapja ilyen dózisban a vitaminokat! :D

2016. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%
Nekem az óvónénink mondta mikor elkezdtem dolgozni, hogy csak akkor maradjak itthon a gyerekkel ha hányós vírus üti fel a fejét, vagy ha lázas. Ha csak köhög és náthás akkor vigyem be nyugodtan mert más is hordja a gyereket náthásan. Bár én ezzel nem értek egyet, és nagy mázlim van hogy az én gyerekeim ritkán betegek, igaz akkor nagyon. Évi 2-3 betegség de az akkor legalább 1 hét lábadozás. Fiam kapott lázgörcse után isoprinosint, az nekünk nagyon bevált! Hónapokig a legnagyobb járvány közepén sem betegedett le. Illetve a másik dolog, a gyerek megbetegedése sokszor lelki eredetű. Anyával szeretne lenni, így lebetegszik. Volt a fiamnál is egyszer egyszer ilyen ,de ő jól érzi magát az oviban. Ha bírjátok anyagilag, ebben az ovis évben még ne menj dolgozni, csak ha már beszokott és megerősödött egy picit.
2016. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a pici orrfolyásból pár nap alatt láz lesz.

Reggel örömmel megy oviba, de nem tudom, hogy érzi ott magát, nem mesél semmit, tutira szorong, éjszakára vissza kellett adnom rá a pelust :(

Apa nem tud besegíteni. Mivel én gyakorlatilag munkaképtelen vagyok, rá vagyunk szorulva a fizetésére, szegény látástól Mikulásig dolgozik, szabit se kap, nem ám a táppénz. Én meg ugye legjobb esetben us csak hat órás munkát tudok vállalni, vidéken élünk, ide jár oviba, még a hazautat is bele kell kalkulálnom, részmunkaidős állásért meg ha találok is, max aprópénzt adnak. Nagyon gáz :(


Ezeknek a gyógyszereknek utána nézek, köszönöm!

2016. márc. 1. 10:03
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

próbálj meg valami roboráló cuccot. béres csepp, c vitamin, sok vas... isoprinosine is jó, de vényköteles...


lehet, le leszek hurrogva ezért, de időnként kezdődő betegségnél nagyon jó szolgálatot tesz a bioparox is.

ha látod, hogy már taknyos, és ÚGY taknyos, hogy tudod, hogy beteg lesz, lehet tolni neki orrba-szájba... nekünk fül-orr-gégész javasolta, hogy mehet a 3évesnek is. nyilván kis adag, napi 2-3x 1-2 fújás mindenhova... 5-6 napig legalább

csodákat tud tenni :)


de amígy csak taknyol vagy köhög, simán mehet közösségbe. enyém taknyos 3 éve folyamatosan, amióta bölcsibe került. az elején még ilyenkopr otthon tartottam, aztán rájöttem, hogy felesleges.

most már csak akkor marad otthon, ha gyógyszert kell szedni (az oviban csak az állandó, krónikus betegségre valókat adhatják be), főként, ha ab-t, ha lázas, ha hány vagy hasmenése van.

minden más esetben megy oviba ugyanúgy, mint az összes többi.

2016. márc. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

A Broncho vaxom is az meg az isoprinnosine is nem? És ez a bioparox vényköteles?


Lehet, hogy el kellene vinnem privátban egy gyerekorvoshoz, hogy adjon valami tuti cuccot,a háziorvos nem mond semmit, csak adjak neki gyümölcsöt... C vitamint is szedi hónapok óta, meg az Immunotrofinát is, de szerintem már immunis rá.

Másrészt meg feleslegeaen nem akarom tömni gyógyszerekkel, akkor hogy erősödik meg szegény?

Taknyosan , kis vizes orrfolyással meg kicsi szárazköhögéssel én is viszem, így volt eddig négy nap a rekord az oviban:-\ Igazából majd mindenki köhög meg taknyos a csoportban.

2016. márc. 1. 10:32
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
a bioparox nem vényköteles. antibiotikus spray orrba, szájba. köhögésre, torokfájásra, takonyra tök jó.
2016. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ó, tök jó! Akkor rohanok megvenni! :)
2016. márc. 1. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!