Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a gond vele? A...

Mi lehet a gond vele? A kistesó érkezése dúlta fel?

Figyelt kérdés
Nyáron kistesó születik! Van egy 7 éves lányom és 4 éves fiam. Az utóbbi időben elég rossz kedvű a fiam, főleg reggel. Semmi nem történik ami miatt el kellene kezdenie sírni, de leül a kanapéra és sír... sokszor mondjuk könnyek nélkül. De előfordul hogy valóban sír. Megkérdezem ilyenkor tőle h mi a baj, de nem válaszol. Aztán egyszercsak abbahagyja, kb 30 perc után minden előjel nélkül. Próbáltam szigorúan kezelni, az még rosszabb volt, aztán vígasztalgatni, az vagy bevált vagy nem. Nagyon sokat ölelgetem puszilgatom, hogy nehogy azt érezze hogy konkurencia lesz a kistesó. Esténként is, eddig 9 körül elaludt mindkettő, most a nagy már alszik a meseolvasás alatt, a kicsi fél 11ig!!! Sutyorog játszik, nem alszik. Mellette fekszem, simizem a hátát énekelek neki. Ha mondom neki hogy most már aludjon, akkor kezdődik a reggelente megszokott hangvételű sírás. Aztán kb 2 perc alatt elalszik sírva mert megint csak nem lehet megvígasztalni. Szerintem kevés is ez az alvás neki, de vmiért nem megy a korábban elalvás, pedig mielőtt kiderült hogy jön a baba 9kor kidőlt mindkettő! Az oviban alszik mindig délutánonként, sőt hétvégén itthon is délutánonként könnyen elalszik, de este... az katasztrófa! Gondoltam arra is hogy az oviban van vmi ami miatt nem szeretne elaludni és reggel felkelni, de igazából az óvónénik szerint nincs gond. Ő mikor mesél az oviról úgy érzem kicsit magányos, nincs olyan konkrét igazi barátja, van aki csúfolódik vagy kineveti akkor nagyon a lelkére veszi. Van egy fiú aki szereti terrorizálni a kisebbeket, a fiam is a kisebbek közé tartozik... nem tudom mit tegyek vele? Mi lehet a gond? Vagy csak hiszti és elmúlik? De akkor miért ilyen nehézkes az elalvás?
2016. márc. 7. 07:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a kistesó az ok,hiszen ő még fizikailag nincs is ott. Nem tudja a fiad mennyi idővel fog járni stb. Inkább az óvodai gondokra fektetnék nagyobb figyelmet. Nállunk minden nap azt mondják az oviban hogy nincs gon erre Kiderült hogy a fiam minden nap sír (most szokott be) Ezt csak azért írom hogy azért nem kell mindent elhinni amit mondanak az óvónők....
2016. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!