Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol kezdjek el gyerekre...

Hol kezdjek el gyerekre vigyázni, gondozni?

Figyelt kérdés

Au pair szeretnék lenni (fiú vagyok) és ahhoz ugye minimum 200óra tapasztalat kell (nem rokon) gyerekekkel. Sajnos azt sem tudom, hogy hol kezdjek neki, mert nem vagyok jártas a témában. Igazából nem várnék el fizetséget vagy csak minimálisat, csak legyen meg a minimum 200óra gyakorlatom. Meg gondolom nem olyan sokan bíznák a gyereküket egy 16évesre. Valaki tudna segíteni, hogy merre kezdjek el érdeklődni?

Előre is köszönöm. :)



2016. márc. 29. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
ovi? nem vagyok ebben járatos, ez egy képzés? mert akkor simán mehetsz gyakorlatra, kb. mindegyik ovi örül ha kap egy plusz segítő kezet és persze ingyen, a gyakorlatot nem fizetik sehol
2016. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a 200 óra? Nekem egyetlen perc tapasztalatom nem volt, még rokon gyerekkel sem, mégis mehettem au pairnek. Az nem gond, hogy fiú vagy. Ismerek fiú au pairt, az első fogadó családomhoz ő költözött oda, miután én eljöttem tőlük, és nagyon szerették a gyerekek. A 16 éves kor már inkább jelenthet problémát. Szerintem 18 év alatt még ne menj.
2016. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

- ismerősök / környéken lakók körében próbálsz érdeklődni, kell-e valakinek vigyázni a gyerekére alkalomadtán

- elvégzel egy olyan képzést, ami ezzel kapcsolatos (így szívesebben fognak alkalmazni is, és tapasztalatot meg háttértudást is szerzel

- elmész diákmunkázni játszóházakba, gyermekfoglalkoztató rendezvényekre stb.

- érdeklődsz bölcsődékben, óvodákban, iskolai napközikben, hogy foglalkoztatnának-e önkéntesként (bár nem valószínű, mert se tapasztalatod, se szaktudásod)

- érdeklődsz alapítványoknál, akiknek a profiljába tartozik a gyerekekkel való foglalkozás, hogy lehet-e náluk önkénteskedni


Amúgy nem bántásból mondom, de fiúként eleve elég nagy hátrányból indulsz ezen a területen.

2016. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Ajajj nehéz fába vágtad a fejszéd. Ha lány lennél simán el tudnál helyezkedni, hirdetést feladni vagy jelentkezni rá,szülői engedéllyel ügynökségnél akár. Így esetleg önkéntességet próbáld meg árvaházban,kórház gyerekrészlegén, bölcsikben, megkérdezed,egy próbát megér. Nem azzal van a gond,hogy hány éves vagy,hanem itthon rengetegen (ne utálj érte de én is) idegenkednek attól,hogy egy férfira/fiúra bízzák a gyermeküket.
2016. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már egyszer egy hasonló kérdést regebben kiírtam, és akkor valaki azt válaszolta, hogy oviba nem mehetek. Igen, tisztában vagyok vele, hogy fiúként nehezebb, de így tudnék kijutni az USA-ba suli után. :)
2016. márc. 30. 05:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Még mindig nem írtad, honnan vetted ezt a 200 órát. Már több EU-s országban au pairkedtem (Spanyolország, Írország, UK, Németország). Spanyol volt az első, oda semmi tapasztalatot nem vittem, nem kértek. Értelemszerűen az utána következő országoknál már volt tapasztalatom, de ott se volt elvárás sehol.

Amerikában még nem voltam, esetleg ott külön van valami törvény, hogy kell 200 óra tapasztalat? Mert akkor igen egyszerű a megoldás: elsőnek kimész egy olyan országba, ahol nem várnak el tapasztalatot, azután ha összejön a 200 órád, mehetsz Amerikába is.

2016. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]

Itt írják

2016. márc. 30. 15:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ennek az ügynökségnek az elvárásai. Ha nem szeretnél először más országban au pairkedni, akkor kereshetsz másik ügynökséget, nem mindenhol várják el ezt a 200 órát.
2016. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Megnézem más szervezetek honlapját is akkor.
2016. márc. 30. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Jöhetsz hozzánk:D / 6 tesóm van, néha unom már a folytonos gyerekvigyázást:/
2016. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!