Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves autista kislányom...

Gabesz1973 kérdése:

4 éves autista kislányom tartogatja a székletét napokig. Miként lehetne vele megértetni, hogy a kakának ki kell jönnie?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 8. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez elég komoly probléma, nem itt kellene kérdezned róla.
2016. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm akinek a 4.5 éves kisfia (igaz, nem autista) szintén napokig tartogatta, már nagyon aggódtak a kisfiú miatt így az óvoda javaslatára is elvitték gyerekpszichológushoz. Nem tudom hogy ott mi történt, de pár alkalom után megoldódott a probléma és azóta sincs gond.
2016. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

napirendi kártyára tedd ki a kakilást :)

amellett persze beszélni, beszélni, mesélni, bilikönyv, bármi segíthet. én azt mondtam a fiamnak, hogy delfinek élnek a wc mélyén és a kakiját eszik. tök undi, de nálunk bejött, igyekezett minden nap megetetni őket :D

2016. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom nem autista, de 3 éves kora előtt nem sokkal, amikor szobatiszta lett, voltak gondok a kakival, szintén többször tartogatta napokig.

Próbáltunk mesélni neki, mindenfélét kitaláltunk, hogy miért jó kakilni. Végül észrevettük, hogy mindig elbújik és úgy kakil a bugyiba. Na akkor a bilit betettük egy eldugott sarokba és hajlandó volt ráülni. Jó néhány napig ment ez a verzió, majd magától átpártolt a WC-re. Viszont a mai napig szigorúan egyedül, zárt ajtók mögött intézi, sokszor énekelget közben. Most 3 és fél éves.

2016. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem autista a lányom,de nálunk is volt ilyen gond.

Nekem az jött be,hogy azt mondtam: " jaj,székrekedésed van.Márpedig a székrekedés a sok csokitól,édességtől van.Ha nem kakilsz,biztos sokat ettél,akkor ma nem kapsz,hogy helyrejöjjön a pocid." lehet nem a legjobb módszer,de inkább minden nap egy rudi,mint hogy egy hétig ne kakiljon.

2016. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sok olyan gyümölcs és lekvár, aminek magas a pektintartalma. Ez az én módszerem.

Szerencsére az én kisfiam imádja az őszibarackot és a szilvát is, almát is. A kisfiam játék közben tartogatta, inkább szorongatta, csak ne kelljen abbahagyni holmi kakilás miatt a játékot. Én még több gyümölcs és lekvár étrendbe iktatásával tudtam csak elérni, hogy minden nap legyen széklete. Amikor kevés rostot evett, három-négy nap is eltelt mire már annyira kellett neki, hogy nem tudta visszatartani. Mióta sok rostot eszik minden nap van akkora nagy mennyiségű széklet, hogy nem lehet visszatatogatni. Mái napig észreveszem rajta, hogy szorongatja egy ideig, de aztán nem bírja, és elindul a WC-re.

2016. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonló korú Aspergeres lányom van. Mi is sokat szenvedünk a kakival, tartogatja. Pár ötlet, amit hallottunk, vagy nálunk bejött:

-széklet lazítás, pl. lekvár, Laevolac szirup, rostos kaják, Guttalax csepp.

- naptár a WC-n belül a falra ragasztva, minden nap, amikor sikerül kakilni, beragasztani aznapra valami jutalom matricát . Lehet kitűzni valamilyen célt, ha összegyűlik egy hónapban x matrica, akkor kap valamit.

- napirend fix pontjaként mindig ugyanakkor beültetni, rábírni, hogy üljön a WC-n. Nálunk Lego-újságot nézeget, vagy mesekönyvet olvasunk, vagy valami kütyün játszik. Mi vacsora után még kakaóval is itatjuk, és utána szokott sikerülni.

- ha mégis napközben bármikormáskor sikerül kakálnia, azonnali jutalmat kap.

- ha nem sikerül 4-5 napig, akkor glicerines kúp. Nagyon utálja, néha ezzel finoman fenyegetjük. 9-10 nap után jönne a beöntés, de addig sosem jutottunk.

- nyaraláshoz is visszük magunkkal a szokásos WC-s dolgait (ülésszűkítőjét, Lego újságját), de sokszor így is székrekedése van az egész nyaralás alatt.

- kakálós mesekönyvek, pl. A vakond, aki tudni akarta, hogy ki csinált a fejére nagyon bejöttek.


Most ennyi jutott az eszembe, sok sikert kívánok :-)

2016. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
En szerintem sem itt kene ezt meg kerdezni hissz nem vagyunk orvosok!! De probald meg a has hajtot
2016. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!