Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek elég kétnaponta...

Szerintetek elég kétnaponta fürdetni a gyerekeket? (ovis korút)

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 16:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%

Csecsemőt igen. Ovis korút nem... NEm is értem hogy jut eszedbe. Kint játszik a kertben/parkban/játszótéren. Szaladgál, leizzad, stb.

Szerintem addig elég a gyereket 2 naponta fürdetni (kivéve persze ha úgy összepisili, összekakilja magát..) amíg nem tud mászni. Onnantól kezdve viszont naponta.

2016. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%
te se fürdesz minden nap? Szerinted a gyerek az oviban nem koszolódik, nem izzad meg, ráadásul wczni se szokott?
2016. ápr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hihi vicces hogy itt mindenki egyből támad anélkül hogy bármi infója lenne a dologról :-) NÉzzetek magatokba :-)


Egyébként szomszédommal valahogy szóba került a fürdetés, és ő mondta hogy csak két naponta fürdeti meg a gyerekeket, a köztes napokon csak mosdanak. Nem mondtam semmit erre, mert egyébként jóban vagyunk, csak nekem nagyon fura, mi minden nap megfürdetjük a lányainkat, és el se tudom képzelni, főleg nyáron hogy ne fürödjenek minden nap.

Tavaly volt egyszer, hogy csőtörés miatt nem volt víz ezért nem tudtam megfürdetni őket, és másnapra azért már érezni lehetett hogy nem fürödtek.


Csak véleményekre voltam kíváncsi.

De egyébként régen meg nem fürödtek minden nap az emberek, nem?

2016. ápr. 20. 16:57
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
igen nem fürödtek, népszerű is volt a tetü, a rüh és a fertőzések is..de te nézz magadba, ha normálisan írod ki a kérdést senki nem esik neked. de te direkt élvezed a kétértelműséget.
2016. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%

Mosdás = fürdés.

Miért csúsztatsz?


Teljesen alaposan meg lehet fürdeni anélkül is, hogy beledugnád őket a kádba.

Igen, régen is így csinálták, lavórban fürödtek, szépen lemosták magukat felülről kezdve.

2016. ápr. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De annak meg mi értelme? Szerintetek akkor teljesen lemosdatja a gyerekeket tetőtől talpig kétnaponta? Akkor meg miért nem fürdeti inkább? Nem hiszem hogy erről van szó.

Meg a mosdással azért nem megy el úgy a szag mintha folyó vízzel fürdik az ember nem?

Attól még nem lesz rühes meg tetüs valaki egyébként mert nem fürdik minden nap, és extrém koszosnak kellene lenni hogy ettől konkrétan fertőzéseket kapjon, hacsak nem pl. kukás a foglalkozása...

2016. ápr. 20. 17:16
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Naponta kint vannak, homokozó, bacik, testnevelés foglalkozás, szaladgálás, stb., szóval koszos egy óvodás estére.
2016. ápr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Egy ismerősöm apjának az a mániája, hogy csak a parasztok fürdenek (mert ők izzadnak), így ő büszkén mondja, hogy egy évben csak egyszer fürdik, amúgy meg minden reggel a kád fölé hajolva megmossa a hónalját, meg sz...rás után ráül a kád szélére, és kimossa a s...gét. Mert ő ÚR, ő nem izzad, neki nem kell fürdeni :D Lehet kérdező, hogy a te szomszédod is ilyen "felvilágosult" család :D
2016. ápr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem elég. Még akkor is ha nem különösebben koszos.. én pl ha nem fürdök valamiért kivételesen lefekvés előtt rosszabbul érzem magam. Sokkal jobb erzes tisztán és illatosan ágyba bújni. A mosdás nem ugyanaz. Az ovodás jön-megy ugrál játszik leizzad összefogdos sok mindent, pisil kakil... szóval minden nap kell a fürdés.
2016. ápr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem. Csak egyszerűen kíváncsi voltam hogy szerintetek elég-e kétnaponta fürdetni egy gyereket...

Egyébként valószínűleg elég, a szó szoros értelmében. Na mindegy.

2016. ápr. 20. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!