Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves anyukák! Milyen meséket...

Kedves anyukák! Milyen meséket olvastok az óvodás gyermekeiteknek? Milyen típusú történeteket szerettek? (rövid story, egyszerű rajzok vagy inkább szép rajzok egy tanulságos történettel) Mit hiányoltok a mesekönyvekből?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Én soha nem tudtam illusztrált mesekönyvből olvasni mert folyton körülöttem ugráltak és a könyvet lapozgatták a képek miatt és oda se figyeltek.

Én a laptop-on netről olvasok nekik.

Magy kedvenc a kiskakas gyémánt félkrajcárja,

2016. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kiscsoportos és nagycsoportos gyerekek. Jelenleg a Süsü a sárkány a kedvenc, 1,5 oldalas mesék. Folyamatosan elől van a Moha és páfrány, a Világjáró jóéjtmesék. Ezen kívül Boribon minden mennyiségben, bármikor. Én most a 1,5-3 oldalas meséket szeretem, ezt már végig bírják ülni, jó van hozzá illusztráció.
2016. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkénk a szüleim kitalált meséket mondott, kedvencem a lufi mese volt, amit aztán mindig követeltem. Azt hittem nem tudom elfelejteni, annyit hallottam, de amikor a gyermekemnek akartam elmondani, improvizálnom kellett. Fura de ő is csak a lufi mesét kéri újból. Lehet ez a sok szín, a lufival lebegés, aranyos rövid sztori megragadja a fantáziájukat, és az alvás is kõnnyen jön.
2016. ápr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-4 eves kora kozott: "A rut kiskacsa", "A harom kismalac", "Roka es a hollo". Nagy kedvenc volt a "Kukori es Kotkoda" is. Vagyis kis szoveg nagy kepekkel.


4-5 eves kora kozott minden gyerekkonyv erdekelte ami a dinoszauruszokkal vagy sarkanyokkal kapcsolatos de meg mindig azokat a konyveket szerette amiben sok a kep a szoveg mellett. Amiota megtanult olvasni nagy konyv rajongo. Sokat olvas. (Felreertes ne essen, nem en tanitottam olvasni mielott barki megkovez. Ahol elunk 4 evesen kezdik tanitani oket...)


5-6 eves kora kozott: "Igy neveld a sarkanyodat - sorozat", "Dinoszauruszok foldjen", "Lovagok kozott"... ezket olvasta. Ezekben mar hosszu a szoveg de meg mindig van hozza kep.


Most toltotte be a 6 evet par hete es most ezt olvassa: "Demoni doki" (Ezt kerte a szuletesnapjara). Ahogy beleneztem itt mar tobb a szoveg es kevesebb az illusztracio.

2016. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kicsim 2 múlt.Nálunk Marék Veronika könyvei , Szutyejev a legkedveltebbek. Bartos Erika könyveit is szereti.
2016. ápr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk most a Petson és Findus történetei a sláger.

Szerencsére a könyvtárból is kölcsönözhető, mert amúgy nem biztos, hogy mindet meg tudnám venni...

2016. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gerelyke44 válasza:
Kedves apuka vagyok és nálunk én vagyok a mese felelős. :) Legszebb Magyar Népmesék 2 nálunk a favorit. Szép rajzok, ismert mesék. Ahol az illusztráció nem a legjobb sajnos a figyelem is elterelődik.
2016. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznos volt!

kedves apuka! Elnézést a kérdés hiányos megfogalmazásáért! :)

Továbbra is szívesen olvasnék arról véleményeket, hogy ki mit hiányol a mesékből.

2016. ápr. 28. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Sokszor a szöveghez tartozó képen nincs lerajzolva minden. Ez néha lényeges dolog, néha nem igazán,de a gyerek rákérdez, hogy hol van ez vagy az.
2016. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!