Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Összenőtt kisajkakra cikatridi...

Összenőtt kisajkakra cikatridina krém?

Figyelt kérdés
Valaki használt màr ilyent? Segîtett a problémán? Kb mennyi idô alatt?
2016. ápr. 29. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi egyszer próbálkoztunk valami krémmel, de felesleges kínlódás volt pár hétig.

Sebész orvos remekül szétszedte mindegyik lányomnál, igaz pár évente újra kellett menni, gyerekenként összesen 2-3x, de ez persze a krémes kezelés után ugyanígy lehetséges.


Bekeni egy fájdalomcsillapító zselével a területet, majd 40p hatóidő után kézzel szétválasztja, ez vagy fáj a gyereknek, vagy nem, változó és az összetapadás mértékétől is függ. (Általában sírás van, de én sosem tudtam eldönteni, hogy fájdalom, vagy inkább a beavatkozás miatt, de olyan is volt, hogy azt mondta a lányom, hogy "csiklandós volt", és nem is sírt.)

Utána egy 12 óra kínlódás van a vizelettel, a legjobb kád vízbe ültetni, hogy ott pisiljen, mert akkor nem csípi a sebet a vizelet, tehát nem wc-n.


Így a probléma egy nap alatt megoldódik, utána egy hónapon át vazelines kenőccsel kellett kenni minden este 1x, hogy gátolja az újabb összetapadást.


Ha budapestiek vagytok, szívesen ajánlom a sebészünket, aki nagyon ért a gyerekek nyelvén, kedves tapasztalt doki bácsi (más műtétet is végzett a gyerekemen, szakmailag csúcson van).

2016. ápr. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves tôled!! Vidékiek vayunk. Most mennék már a 3. Szétválasztásra ezért gondoltam hátha a krémmel is sikerül. De ezekszerint megint ez a fàjdalmasabb megoldás vár ránk :(
2016. ápr. 29. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 szétválasztás volt a maximum/ gyerek.

Sajnos én magam is emlékszem rá, mert nekem is problémás volt ez anno, és most a lányaimnak is...

Azért túl lehet vészelni. :)


A kádas pisilést próbáljátok, ha nem amúgy is így csináltátok!

Szorítok!

2016. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, ha butaságot kérdezek, de ez már a születésétől így van?
2016. ápr. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!