Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van, hogy a szülők...

Miért van, hogy a szülők folyton autista tüneteket fedeznek fel a gyereken és ha már 1,5-2 évesen nem beszél, ki vannak akadva? 5 év múlva majd egy 1 éves gyerektől is folyékony beszédet várnak?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Autizmus esetén akár a fordítottja is előfordulhat, rohamos, nagyon gyors beszédfejlődés, ami önmagában nem gond, de ha autisztikus tünetekkel is párosul, akkor érdemes elmenni vizsgálatra. Aspergeres gyereknél lehet ilyen (de ugyanúgy előfordulhat akár megkésett beszédfejlődés is, ez gyerekenként változó).
2016. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Tehát ha már 2 évesen nem beszél a gyerek(sokat),egyből azon agyal anyuka,hogy autista a gyereke...
2016. máj. 4. 13:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a legtöbb anyuka túlaggódik, így azt nézik vajon mi baja lehet a gyereknek, ráadásul hallgatják a rokonok/barátok esetleges megjegyzéseit is hogy pl. Pistike ennyi idősen már összetett mondatokban beszélt, ezért kétségbe esnek, ráadásul legtöbben első babánál teljesen tapasztalatlanok, azt sem tudják mit kéne tudni a babának, utána sem néznek, csak a szájhagyomány útján terjedő pletykákra alapoznak.
2016. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem egész addig eszembe sem jutott hogy autista lenne a 2.5 évesen keveset beszélő fiam amíg a védőnő nem kezdte el mondani a hülyeségét: lehet hogy autista, lehet hogy magatartás zavaros, pszichiáterhez kellene vinnem, gyógyszeres kezelés blablabla... Mindezt azért mert bár beszélt de kevés értelmes szava volt és mellette kicsit nehezebben kezelhető is volt.

Vittem orvoshoz, nevtanba, mindenhol azt mondták hogy ennek a gyereknek semmi baja, vigyem oviba, legyenek társai, heti 1-2 óra logopédia és minden rendben lesz.

4 hete jár oviba, a viselkedése 180 fokos fordulatot vett, egy halál nyugodt, okos-értelmes gyerekem van, a beszéde úgy megindult mint a fene, persze nem az igazi még de látványos eredménye van a 4 hét ovinak.

2016. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Fiam nem beszélt két évesen, fél év múlva jeleztem a háziorvosnak, hogy baj van. Le lettem állítva, hogy mit parázok? Beirattam oviba és mivel ott sem indult be a beszéd, ezért én lettem a hibás, az óvónő a saját otthonomban hordott el, hogy rossz anya vagyok, az anyósom mindenkinek szapult, hogy azért nem beszél, mert nem foglalkozom vele. Elmúlt négy éves mikor kiderült, hogy agyvérzése volt születésekor és sérült a beszédközpont. Azóta már eltelt sok idő, rengeteg munkával sikerült az, ami akkor lehetetlennek tűnt. Már középiskolás, de látszik rajta mai napig a sérülés, a beszédén és súlyos diszes. De amúgy fantasztikus gyerek, imádom.

Azt mondták, hogy ez nem örökletes, ez születési sérülés. A kistesója sem beszélt két évesen, én pedig szándékosan nyugtattam magam, hogy úgysem történhet meg újra ugyanaz. Tele volt a fejem a vészmadarakkal,akik szerint nem kell pánikolni, ha a gyerek nem beszél, mert minek? Négy évesen még nem beszélt és bár neki más oka van, de ha nem hallgatok az ilyenekre, akkor hamarabb viszem orvoshoz és már túl lennénk a nehezén!!!!


Inkább ne adjon laikus tanácsot és inkább legyen egy rakás felesleges vizsgálat, mint hogy ne legyen ezek miatt egy sem!!!!!

2016. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális. Általában az ember aggódik és ha valami nem a nagykönyv szerint történik, akkor már a legrosszabbra gondol.

:)

2016. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a pélóba nem derül ki 4 évig, hogy agyvérzést kapott a szülés idején?

Egy műhibapert megfontolnék a helyedben, mert egyrészt a zárójelentésen is rajta kellett volna lennie (neonatológus felelőssége), meg az utána levő vizsgálatokon is (koponya UH??) ki kellett volna derülnie.

2016. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Mivel a beszédközpont sérült, ezért az újszülöttként nem látható. Az, hogy 14 évesen azt mondta a neurológus, hogy a maradványtünetek itt vannak mai napig, az egy dolog, de én nem hibáztatok senkit.

De ismét nyomatékosan leírom, hogy ha egy gyereknél nem papírforma szerinti a fejlődés, akkor ott figyelni kell! Az emberi test egyformán fejlődik legjobb esetben, a személyiség az, ami különbözik és azon belül nincs két egyforma két gyerek, de a mozgásfejlődés és beszédfejlődés bizony mérvadó! Nem azért találták ki a szakemberek a papírformát, hogy azt nyugodtan figyelmen kívül lehessen hagyni! Hatalmas felelőtlenség, ha egy hozzá nem értő olyan tanácsot ad, ami hátráltatja a szülőt abban, hogy időben szakemberhez forduljon, csak mert lelkiismeret furdalást okoz neki, hogy aggódni mer! Átéltem, tudom!

2016. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Azért mert az autizmus az egyik legnehezebben és legkésőbb azonosítható, különbôző súlyosságú eltérés, izolált autisztikus jellemvonása nem spektrumzavaros embernek is lehet(egyszer azt olvastam,hogy az emberek 90%-ban megtalálható 1-1 típusos eltérés), viszont jól fejleszthetők,főleg az enyhébb formái, és egy felelősségteljes szülő ha valóban fennáll a spektrumzavar lehetősége minél korábban szeretné elkezdeni a célirányos foglalkozásokat. Talán úgy tudnám megfogalmazni,hogy attól jobban félnek az emberek ami nem látszik elsőre, nem egyértelmű, nincs semmi baj a gyerkőccel "csak" néhány dologban eltér a kortársaitól,és anyuka felteszi magában a kérdést " ez belefér még a normális fejlődésbe,a normálisnak mondható egyéni különbségekbe? Vagy nem? Nagy baj biztos nincs, mert egyébként olyan kis okos még minden..."ééés elkezdi bújni az internetet,egyre több spektrumzavarra jellemző vonást vél felfedezi gyermekén,tovább nem is folytatom...
2016. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a mániám.:( Azért, mert ez a betegség félelmetes, felfedezetlen terület, és a jelek nem egyértelműek. A gyerekünk a kórházi napok óta átalussza az éjszakát, teljesen nyugodt gyerek azóta is, én rettegek, hogy mit fognak nála diagnosztizálni. pedig csak nyugodt, az eszemmel tudom, de másoké nem ilyen...:/
2016. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!