Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves kisfiúnak milyen játékot?

6 éves kisfiúnak milyen játékot?

Figyelt kérdés

10000 ft körüli összegről van szó, és csakis JÁTÉK jöhet szóba. Mit érdemes venni?

Első körben lego-ra gondoltam, de még nem igazán legózik. Persze ez még változhat.

Aztán... nem, nem gondoltam még semmi másra. Fogalmam sincs.


Fontos, hogy olyan legyen, ami tartósan használható, tehát ne nőjjön kki belőle 1-2 év múlva.

És nem legyen egy sokadik porfogó :o



2016. máj. 9. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

Távirányítós autó. Vagy valami más jármű.

Fiam még csak 3 éves, de már most nézem, miket vehetek majd ahogy nő.

Van távirányítós: csónak, helikopter, tank, markoló, daru...


SZóval ezek szerintem tutira jók egy 6 évesnek. Abból nem lehet kinőni...

2016. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

nem tudom, hogy ebből az összegből kijönne-e egy normális távirányítós járgány... félek, hogy nem.

erőtlen vacak műanyag meg már van otthon.

2016. máj. 9. 13:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Társasjáték? Persze olyan, ami az ő korosztályának megfelelő. Vagy esetleg ami szintén társas, de más jellegű kicsit: Twister. Azt már egy 6 évessel szerintem lehet jól játszani és biztosan tetszene is neki!

Vagy van olyan játék is, ami a legóhoz hasonlító éépítőjáték, mi csak "tüskés"- nek hívjuk.

(ilyen: [link] )

Még egy ötlet, esetleg valami kreatív foglalkoztató? Valamilyen készlet pl. gyurma, vagy festő stb.

Esetleg egy roller is jó lehet, bár nem tudom azok milyen árban lehetnek.

Kedvenc rajzfilm karakterével kapcsolatban könyv vagy plüss figura.

Így hirtelen ezek jutottak eszembe. :)

2016. máj. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

neked is köszi az ötletelést :)

csak hogy tisztább legyen a kép:

lány unokatesók játékbabát kaptak. drága babát (lehet, alá is becsültem a 10ezret). a fiúknak ehhez mérten kellene valami játék.

ezért gondoltam a legora, de közben nézegettem a távirányítós autókat, és hát lehet... bár szerintem azzal inkéább az apja játszana :D (van már otthon amúgy távirányítós kocsi)

2016. máj. 9. 13:59
 5/14 anonim ***** válasza:

A Legóban az is jó, hogy tartós és értékálló. Ha pár év múlva megunná, még mindig jó áron el lehet adni használtként is, nem megy tönkre, stb, és akkor abból a pénzből választhat magának valami olyasmit, amiről addigra kialakult igénye van, és tudja hogy azt szeretné.


A távirányítós meg maguktól működő-mozgó-beszélő-járó játékok addig nagyon látványosak, amíg még működnek, de ez általában nem tart olyan sokáig.

Társasjátékot is inkább ő maga válasszon, kb 10 évesen, ha már komoly igénye van rá, és tudja hogy milyent.


Egyébként egy 6 éves az inkább sokat mozogjon a szabad levegőn, tehát ha már, akkor kapjon kerékpárt és/vagy sportszereket. :)

2016. máj. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

a sportszer jó ötlet :)

de mit? kerékpár, görkorcsolya van. rollert nem akarok, abból hamar kinő (és nem is érdekli). gördeszkához meg azért kicsit több kellene, mint anya lelkesedése :o

2016. máj. 9. 14:41
 7/14 anonim ***** válasza:
A fontos hogy őt érdekelje, és legyenek hasonló érdeklődésű barátai. Rollerből ia van nagyoknak, sőt felnőtteknek is való. A kerékpárt is időről időre nagyobbra, komolyabbra (kézifékesre, aztán váltósra, aztán közlekedésben is használhatóra, autók közé városba is valóra stb) kell cserélni. A gördeszka is remek, főleg ha a barátaival el tud menni a legközelebbi gördeszkapályáig gyakorolni. Sőt, nyáron egy strandbelépő is jó ajándék, ha együtt rosszalkodhat meg ugrálhat a vízbe a barátaival. Később pld egy kajak vagy kenu is lehet jó befeketés, ha tifelétek az a megoldható, vagy pld hegymászó felszerelés, ha az. Ugye konkrét ötleteket nehezen tudnánk adni, a ti lehetőségeitek függvénye.
2016. máj. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Jellemző rám, hogy a csapatsportok (tehát ehhez való labdák és egyebek) eszembe sem jutottak.

Viszont az én 10évesem is éppen most tanul görkorizni, pedig én sose tudtam, de én nem bánom, csak szeresse

:)

2016. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Neked is köszi ): az itt felsoroltakhoz azért még kicsi. 6 lesz, most még középsős.
2016. máj. 9. 15:04
 10/14 anonim ***** válasza:

"rollert nem akarok, abból hamar kinő"


Barátnőmnek 2 fia van. 13 éves, és 4 éves. Amikor együtt sétálunk a kicsik futóbiciklivel/motorral vannak, a nagy rollerrel. Szóval olyan gyorsan nem nő ki aki szereti, csak jó legyen a méret. :-)

1-es voltam.


Esetleg még :

- Intelligens gyurma

- Komolyabb transformers

- Csuklóra rögzíthető adóvevő

- Gördeszka

2016. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!