Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek miért akarnak...

A gyerekek miért akarnak egész nap játszani, annyira, hogy akár bepisilnek, nem esznek és nem alszanak, ha rajtuk múlik? Úgy értem evolúciósan ez hogy lehetséges? Vagy a természeti népeknél nincs ez teljesen így?

Figyelt kérdés

2016. máj. 15. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

20 éve 10filléres dobálása volt a játék.

Hagy ne részletezzem ma mi a játék, és mennyivel izgalmasabb

2016. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Mai játékokra simán rá lehet fuggeni. Gondolom direkt így is csinálják meg, ösztönözzék a vásárlásra az embert.
2016. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Ugyan, ez már az én gyerekkoromban ('80-as évek) is így volt :)

Volt egy tök gagyi kis sátrunk és abban addig játszottunk a barátnőimmel, amíg már alig tudtunk kiérni a wc-re :)

Néha anyu megengedte, hogy bent együnk, pedig tök pici volt, 3-an éppencsak elfértünk, de akkor is azok voltak a legfinomabb falatok! :D


Persze, ha mai játék alatt a képernyősöket értitek, na az tényleg személyiségromboló tud lenni (nagy dózisban)...

2016. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Miért kell általánosítani. Szerintem 1-2× minden gyereknél előfordul, de nem ez a jellemző.

Fogadjunk, hogy neked is van bepisilős emléked! Ez nem azt jelenti, hogy elkorcsosult faj lennénk... nem is értem igazán mit akarsz ezzel a kérdéssel.

Az evés meg olyan, hogy leginkább túlkínálat van. A gyerek tisztában van azzal, hogy max 1-2 óra múlva úgyis lesz kaja ha kihagyja. Nem kell miatta napokig éheznie. Esetleg ebben különbözhetnek az európai gyerekek a természeti népektől.

2016. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A játék nem felesleges időtöltés. Létfontosságú a gyerekek számára.

A fonalgombolyaggal játszó ártalmatlan kiscica éppen gyilkolni tanul...

Az életbenmaradáshoz szükséges dolgokat a kicsik a játékokból tanulják meg. Az a dolguk, hogy önfeledten játszanak, de néha a kelleténél jobban belemerülnek.

2016. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
kedves 1-es, én kisgyerekekről beszélek, 3 éves kisgyerek szerepjátékot játszik többnyire (legalábbis a miénk) és bármivel, kezével vagy levegővel, nem kell neki semmi különös technikai eszköz, vagy csiri-viri játék
2016. máj. 15. 23:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a játék nem felesleges időtöltés, a kérdésem arra vonatkozott, hogy miért akar egész álló nap játszani (0-24) egy 3 éves gyerek?
2016. máj. 15. 23:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírhatnád pontosan mit szeretnél megtudni vagy mi a probléma, mert annyira általánosan kérdeztél, hogy nem is feltételeztem, hogy van gyereked.

Játszik. Teljesen rendben van. Mégis mi mást kellene csinálnia?

Az enyém is 3 éves. Ma 2 darab sütivel folytatott mélyenszántó beszélgetést, mert már nem bírta őket megenni, de nem is akarta otthagyni.

Játszik vagy nyúz valakit, hogy játszon vele. Az alvást minden gyerek időpocséklásnak éli meg, akkor is ha szüksége van rá. Az evésnél jóformán könyörögni kell. Szobatiszta, de ha nagyon belemerül a játékba vagy nagyon fáradt akkor előfordul még baleset. Nem érzem tragédiának.

2016. máj. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért, egy gyereknek mi a dolga? Az hogy játsszon. Neked ebben mi fáj annyira? 3 éves, nincsenek kötelességei, nincs házimunka, nincs házifeladat. Neki a szórakozás az élete. Mi ebben a probléma? Hisz gyerek. Ez a 'dolga.' Mikor szórakozzon önfeledten, gondterheltség nélkül, ha nem most?
2016. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves kilences, nem értetted meg a kérdésemet. A gyereknek kell a játék természetesen, sőt egész nap akár hasznos, amikor ébren van. De akár gyereknél, akár felnőttnél az, hogy "időpocséklásnak éli meg, akkor is ha szüksége van rá" nagyon furcsa, mert ennek az elkerülésére el tudnék képzelni igen hatékony és egyszerű evolúciósan kialakuló stratégiát.
2016. máj. 16. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!