Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakban lévő gyerekek...

Dackorszakban lévő gyerekek szülei: ti milyen módszerrel próbáltok, tudtok higgadtak maradni, miközben hisztizik a kisgyereketek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 23. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

- Néhány (vagy inkább jó sok) mély levegő, és közben magamban azt mantrázom, hogy "lemúlik-elmúlik-elmúlik"

- Egy-egy szituáció külső szemmel akár vicces is lehet, ilyenkor megpróbálok arra gondolni, hogy egy hét múlva én is csak röhögni fogok ezen

- Gyerekbarát módon "káromkodok" egy jót (A manóba, a kakas rúgja meg, a mindenségit neki stb. - közben magamban cifrázom)


- És hát néha sehogy nem sikerül higgadtnak maradni, és én is kiborulok

2016. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van a leszrom módszer, meg a próbálok vele beszélni módszer, de ennek általában az a vége, h kiakadok... Úh marad a leszrom ... Aztán elmúlik a hiszti, előbb, mintha pátyolgatnám, vagy én is kiabálnék, kiakadnék, győzködném.
2016. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
dettó mint a 2-es
2016. máj. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Már csak fásultságot érzek.
2016. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem csak unokahúgom meg unokaöcsém van, de elég jól sikerül kezelnem,mikor velem akarnak hisztizni. Elsőre kicsit "leszólós" hangnemben közlöm,hogy "Nehogy azt hidd,hogy érdekel bárkit is a hisztid! Senkit nem izgat!"

Ekkor ha abbahagyja,akkor boldog vagyok. Ha nem,akkor ez beválik: "Menj a szobádba, és majd ha megnyugodtál,akkor gyere vissza, játszunk utána valami jót,de csak mikor megnyugodtál!" Ha megy magától,az a legjobb,ha nem,akkor bevezetem a szobába,és megmondom,hogy "Szia, találkozunk, mikor megnyugodtál!" Ha tényleg csak hiszti,nem pedig betegség miatt durcik, akkor ez szinte 100%ban használ náluk.

De volt olyan is,hogy unokahúgom nem akarta becsatolni az övet, mármint állandóan kikapcsolta magán, aztán tesóm hiába ijesztgette,hogy jön a rendőr,megbüntet,meg nem lesz miből játékot venni,semmi nem használt, akkor meg elővettem azt,amit utál, ennyit kellett mondanom "Anyának akkor nem lesz ám pénze még mosogatószerre sem, és akkor majd mindenkinek ugyanabból a pohárból kell inni!" 5mp hatás szünet, jött a válasz "Na jó!" :-) :-) :-)

2016. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ismételgetek, ha már nem bírok hallgatni. Elsőre megpróbálom a megértem, hogy mérges és csalódott vagyot. Ha nem lép túl rajta, akkor felajánlom a szorítsd meg ezt annyira, amennyire mérges vagyot. Ha ez sem válik be próbálok apró dolgokra figyelni rajta, mondjuk a ruháján egy rojt. Ilyenkor kikapcsolok és alig hallok mást. Ha nem megy esetleg én is kiabálok(nemigazmár, azistenit) ilyenkor bocsánatot kérek tőle, és elmondom, hogy rossz volt, hogy kiabáltam, csak ideges voltam, mert nagyon hangos volt.


Néha iszonyat nehéz, hogy ne üssem meg, vagy ne érjek hozzá durvábban. Pedig alapvetően birkatürelmem van, és még sosem ütöttem meg senkit. Előfordult már, hogy itthon otthagytam az egyik szobában, de nagyon rosszul esett neki, és egyből utánam jött.


Talán, ha egyszer nyílvános helyen hisztizne, megpróbálnám kívülről nézni a helyzetet, mintha nem is velem történne. Ez eddig minden stresszhelyzetben magától jött.

2016. máj. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Én néha próbálom azt gondolni hiszti közben, hogy babysitter vagyok és be van kamerázva a lakás, így a kiabálást, türelmetlenséget utólag bármikor számon kérhetik rajtam. Ez általában működik...

2016. máj. 26. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!