Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődéskorú gyerekeknél...

Bölcsődéskorú gyerekeknél mennyire várjátok el, hogy vigyázzon a ruhájára?

Figyelt kérdés

Bölcsődében bulit rendeztek a gyerekeknek. A lányom nagyon élvezte. Aztán talált egy bogarat egy földkupacban, amit feltétlenül hason fekve kellett megnézni. Utána a kínált innivalókból a legszínesebbet választotta ki, részben magára borította (narancssárga, piros, stb). Hát, fél óra múlva már elég szépen újramintázta a pólóját, de még a lábszára is koszos volt.


A közelben levő gyerekek hozzá képest baromi tisztának tűntek.

Utána persze hazahoztuk, lefürdött, a ruha meg ment a mosógépbe, de ott helyben elgondolkoztam, hogy most mondjak mindenre nemet, amit amúgy baromira élvez, csak retkes lesz tőle? Vagy hagyjam a fenébe, legyen nyakig dzsuvás, aztán otthon majd a szappan megoldja?


Arról fogalmam sincs, hogy a többi gyerek hogy volt annyira tiszta ruházatú, rengetegen voltak, nagyon megfigyelni nem volt időm senkit.


2016. máj. 28. 14:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt ki is felejtettem, hogy a kézműves-festős foglalkozáson saját magát is kipingálta. Belekönyökölt, vagy szándékosan megnézte milyen nyomot hagy a kék ecset a bőrén, stb.
2016. máj. 28. 14:30
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem vártam el a lányunktól, de mégis mindig "baromi tiszta" volt.
2016. máj. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek...még szép,mhogy koszos lesz kint! Az én fiam már 5,5 éves, de mindig összekoszolja kint magát, mert meg sem áll, no meg nagy bogarász, amihez sokszor csúszni-mászni kell. Én már megszoktam, hogy kb. A kapun nem jutunk ki tisztán, de ezért nem fogok tiltani neki kinti dolgokat. Inkabb örülök,mhogy nem a tévé előtt ül, ott biztosan nem lenne koszos...
2016. máj. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám neki, főleg ilyen kis korban, valószínűleg nem vennék neki kimondottan drága ruhákat :) de örülnék neki, hogy ennyire érdeklődő és művészi hajlamai is vannak :)
2016. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem fiam van ugyan, 27 hós, de csak akkor érzi jól magát, ha a földön hempereghet, csúszkálhat, belekenheti a kezét, stb :)

Sose piszkáltam ezzel, úgyis annyi tiltani való van a mindennapokban...

Viszont:minfenhova viszünk váltóruhát, kis pólö/nadrág, mert volt már hogy úgy hoztam haza, hogy már égő volt :D

Meg amúgyis a halálom, mikor lehozza valaki a gyereket a játszóra, és 40 perig visít a gyerekkel, hogy ne térdeljen le a homokozóba, mert piszkos lett.. 😕

2016. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

évi 3x-4x kell(ett) kiöltözni (évzáró, anyáknapja, karácsony...), na azokon a napokon, mikor ünneplőben van, elvárom, hogy ne fetrengjen a földön, hiába az a móka.

bár már 6,5 éves, jóval nagyobbra nőtt az elvárás, most már simán megyünk úgy vendégségbe is, hogy tudja, vigyáznia kell a ruhájára :)

kérdés, hogy milyen bulit rendeztek, ha nem pont a fehér felső-fekete nadrág kombós évzáró volt akkor semmi nincs benne, hogy koszos lett a tied.

gondozónő vagyok, így azt buiztosan állíthatom, hogy egyébként nem minden gyerek szeret koszos lenni. sőt, pont 2 éves kor körül 10ből 7 irtózik attól is, ha a kezén van egy kis pötty :) szóval nyilván azért volt a többi gyerek tiszta, mert ép azt a korszakukat élik :)

2016. máj. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Gyereknap alkalmából, nem kiöltözős volt. Mielőtt elvitték a gyerekeket, akkor még ráhúzták ezt a bulit az udvaron.

2 éves. Most itthoni mániája tollal összefirkálni a bőrét. Eddig csak a kézfején csinálta, mióta a meleg miatt több szabad bőrfelületet talál magán, a bőrére alkot.


Mondjuk ilyen melegben az izzadás miatt is tapad a szállópor, én is koszosnak érzem magam néhány óra után, hiába nem hempergek a földön.

2016. máj. 28. 15:05
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Minden gyerek más, lehet, hogy majd testfestő lesz a lányod. Nekem jobban tetszenek az ilyen aktív gyerekek, úgyhogy én nem piszkálnám ezért, a többi szülő meg egyáltalán nem érdekel.
2016. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy egy gyerek a papírra fest és nem a kezére, illetve nem önti nyakon magát, hanem tud szépen inni, még lehet ugyanolyan aktív, mint a kérdező gyereke.
2016. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
9 De nekem az olyan gyerek tetszik akinek vannak ötletei és nincs túlságosan rendszabályozva. Másnak meg más tetszik. Én hagynám neki, mert szerencsére van mosógépünk. A rokonságban láttam, hogy más már az 1 éves gyerekével kitakaríttatná a szobáját, pakoljon el maga után, meg sosem lehet piszkos, stb. meg is lett az eredménye, egy lassan iskolás frusztrált, bepisilős gyerek. Az más ha egy gyereknek másra van igénye és nem akarja magát összepiszkolni, akkor abban támogatnám.
2016. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!