Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez azt jelenti, hogy már nem...

Ez azt jelenti, hogy már nem igényli a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves. Délbe szoktam letenni aludni. Egyre többször m9ndja, hogy nem álmos nem akar aludni de mindig mondom hogy aludni kell.

Amikor alszik 1 óra elött elalszik és kb 3 ig alszik az a max. De ilyenkor este 10 fél 11 elött nem alszik el merthogy ő nem fáradt. Eddig nem volt ilyen gond elaludt max 9 re. De pár napja ez van hogy nem alszik el hamarabb. Reggel álmosan kel 8 körül mert nem piheni ki magát. Hagyjam ki a délutáni altatást hamarabb elalszik este és reggel kipihenten kel?. Ti hogy csinálnátok?


2016. jún. 2. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.

Fiam 3,5 éves, kb 1,5 éve csinálja azt, hogy délután nem hajlandó aludni. Ilyenkor 8-1/2 9 körül fekszik le és alszik is reggelig. Ha havonta 1-szer elalszik délután, már ha csak fél órát alszik, akkor is az van, hogy nem sikerül 10-1/2 11 előtt letenni.

Lányom 1,5 éves, ő most kezdi ezt. :(

Pedig fiam ovis is, meg délután is jövünk-megyünk, hétvégén is reggeltől estig játék, bicikli, játszótér, séta, stb stb. Szóval még az sincs, hogy csak ülünk otthon és nem fárad el. :////

Nem tudom lehet-e ilyet örökölni, de én már 1,5 évesen nem aludtam délután.

2016. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam is így volt vele ennyi idősen. Én nagyon ráuntam az örökös hadakozásra ami a lefekvés körül ment, ezért ő is 2,5 volt, amikor azt mondtam, oké, nem kell aludni. Nagyon hiányzott az a két óra nyugi nap közben, de cserébe emberi időben le tudtam tenni este. Aztán amikor elkezdte az ovit, ott bent újra aludt (és persze újra nem volt álmos késő estig), idén már szerencsére iskolás, így nincs ez a probléma.

Azt javaslom, próbáld ki, hogy nem teszed le délután, és nézd meg, mennyire bírja így a napot.

2016. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!