Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két kisfiam van 8 és 5 évesek....

Két kisfiam van 8 és 5 évesek. Nagyon féltékenyek egymásra, kitaláltunk egy rendszert minden nap van kis édesség nekik, konyhapulton egy dobozban vagy a hűtőben? Többi lent

Figyelt kérdés

A nagyobbik több hete hétközben nem eszi meg, csak ha süti vagy gyümölcs van. Gyűjtögeti hétvégére... a kicsi ugye rögtön elpusztít mindent hétvégén meg irígy a tesóra mert neki van édessége.

Nem szeretnék adni még aa kisebbnek mert ő már kapott minden nap, ráadásul a nagyobb kevesebbet kapna. Mit csináljak tiltsam meg a nagynak ezt? vagy adjak a kicsinek többet?

Hiába magyarázzuk el nem érti meg a kicsi. 😭


2016. jún. 10. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Tuti nem adnek tobbet a kicsinek. Ez igy az igazsagos, hogy mindenki ugyannyit kap. Ezt egy 5 eves kisfiunak meg kell ertenie, hogy a nagy hetkozben nem ette meg, neki ezert van hetvegen. Mondd neki, hogy csonalja onis igy, ha akarja es akkor neki is lesz hetvegen.
2016. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Én sokkal egyszerűbben oldanám meg a problémát. Minden nap van édesség - aznapra. Spájzolni nem lehet. Vagy megeszi, vagy elteszem.
2016. jún. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem remekül csináljátok, és az 5 éves már nem is olyan pici. Ennek a rendszernek pont az a lényege, hogy a gyerekek megtanulják: lehet minden nap egy kis élvezet, ha ez okoz nagyobb örömöt, egye meg minden nap azt a kis édességet. Ha az okoz nagyobb örömöt, hogy egyszerre többet ehet, akkor gyűjtögesse. de a kettő együtt nem megy: valamiről le kell mondani, vagy a mindennapos kis örömről, vagy az egyszeri nagyobbról.


Ha adnál a kicsinek hétvégén pótlást, vagy ha megtiltanád a nagynak a gyűjtögetést, akkor minden, ami ebben a rendszerben jó és tanulságos, minden, ami a gyerekek különböző személyiségéről szól, értelmét veszti és csak "üres" édességevés marad. Persze, az sem feltétlenül baj, ha azt akarjátok.

2016. jún. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Még azt akartam írni, hogy ez a minta a zsebpénz, később a pénz beosztására is rímelni fog: szabad mindig elkölteni azt, ami van, és minden nap kényeztetni magunkat valami aprósággal, vagy lehet gyűjteni egy nagyobb dologra, ami esetleg hosszabb távon nagyobb örömet okoz, de az az ára, hogy a sok apró örömről átmenetileg lemondunk. Én egy 5 évestől már feltétlenül elvárnám, hogy az életnek ezt a törvényét megértse.
2016. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy doboz tele apró édességgel. Abból mindennap választhatnak valamit. Ha valamelyik nem kér, akkor így járt, nincs másnap kettő.


Nekem tetszik a ti rendszeretek is.


6 éves a lányom, 3 a fiam

2016. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagynám így. Egy 5 éves már megérti.

A nagy úgy értelmezné, hogy nem éri meg "takarékoskodni", az a biztos ha mindent felél, megeszik, mert ki tudja lesz-e holnap.

2016. jún. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amit összegyűjt abból nem nagyon eszik, múlt hétvégén apával együtt ették, de ő inkább kibntotta megkóstolta és ennyi.

Nem nagy evő, de gyümölcs bármennyi jöhet neki ami lédús és puha.

A kisebbik pont az ellentét, édesség bármi cukros üdítők is.

Azt szerettük volna ha önállóak lesznek. Lehet annyit változtattunk a nagyobbik pénzt is választhat édesség helyett. 100-200 ft ot.


Nem sok édességet kapnak, ma pl 1 szelet kinder csoki 1 csomag ropi (kis csomagos).

2016. jún. 10. 11:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem jó ez igy, a kicsinek meg kell tanulnia.

Ez igy tényleg igazságos.


Nálunk ugyanez volt a hugommal, csak fordítva. Mondjuk nálunk en voltam aki mindig dőzsölt, ő pedig kuporgatott. És érdekes mód később ugyanígy bantunk a pénzzel. Neki mindig volt, mert gyűjtött, de jó tesó volt, csokijabol, pénzéből is adott mindig :D


Most mar felnőttek vagyunk , mindketten szívesen adunk a másiknak amink csak van

2016. jún. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!