Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rejtélyes körömproblémákkal...

Rejtélyes körömproblémákkal hova vigyem a gyermeket? Milyen szakorvoshoz?

Figyelt kérdés

Először az tűnt fel hogy válik fel a körme a körömágytol indulva(ujj felőli résztől lefelé) , majd leesik pár nap mulva.


Mivel balesete volt(motorral elesett) es a kezeit mutogatta, gondoltam ütődés, sérülés miatti következmény.

Kesőbb erdekessé vált, hogy egymastol fuggetlen ujjakat erint.szoval megis hányszor üthette meg a kezét...?(bal hüvelyk es gyűrűs, jobb hüvelyk es mutato)


Elvittem házidokihoz (de gondolom mert semmiféle elszíneződes nincs)teljesen kizárta a gombát.teendő tanács javaslat nincs.


Csak mintha már a másik gyűrűs ujján es egy lábujján is kezdődne...


Gondolkodtam azon, hogy voltunk uszodában, itthon is sokat pancsolt, felázna a körme...?


Aztán ugye a neten már a pikkelysömörig is kilyukadtam, kezdve a vitaminhiánytol, vérkeringési zavarokon át..es a forumokon olyanokat írtak(igaz 2005-ös) hogy az orvosok is tanácstalanul szoktak a dolog előtt állni..


2016. júl. 10. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy probléma is okozhatja.
2016. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, arrol is olvastam ha vérkeringési zavar okozná az pajzsmirigy következménye lenne.



Szoval a "tanácstalan" házidokihoz menjek beutalokert? Nem bőrgyogyász v reumatologus vagy akármi?

2016. júl. 10. 23:26
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
HA jól rèmlik fb kisbaba napló oldalon olvastam erről kérdést, többen írtàk hogy ez volt a baj de màr nem emlèkszem mi volt az :/ ott próbáld meg feltenni a kèrdést!
2016. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászhoz menjetek, köröm ekcéma is lehet. Az enyémeknél az pl. úgy jelentkezett, hogy rétegenként levált a köröm, iszonyat vékony kis lapokban.
2016. júl. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minket is bőrgyógyászhoz küldött a Vedőnő mikor az egyik körme ilyesmi volt, de ő tenyleg csak beütötte.
2016. júl. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Szia! Az én fiaim kb. 4-5 hete kapták el a kéz-láb-száj betegséget (pár nap láz, hólyagos kiütések a száj körül, végbéltájék körül, kezeken és lábfejen), és ennek az utóhatása, hogy válnak le most a körmeik véletlenszerűen, az egyiknek a kezén 4 ujjáról is, és lábán kettőről, a másiknak a kezén csak két ujjáról, és a lábán egyikről, de még lehet, hogy fokozódni fog. Nincs ott nekik semmilyen felülfertőződés, se elszíneződés, egyszerűen csak a körömágy aljától kezdődően szép lassan leválik a köröm, alatta már ott az új.
2016. júl. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy profi körmöst keressetek,aki gyógypedizik is...mintát is tudnak venni. A gomba akkor zárható ki ha vettek mintát és volt tenyésztésen.
2016. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os, a mult honapban ugyanez a betegsége volt a gyermekmnek.akkor utóhatás lehet.

Milyen kezelést javasoltak rá?

2016. júl. 11. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Utoljára helyettesítő orvos látta a kisebbiket, és mondtam neki, hogy a nagyobbiknak is jönnek le a körmei. Azt mondta, hogy normális ezután a betegség után, de nem mondott semmilyen egyéb teendőt, vagy terápiát, se krémet, se egyebet.
2016. júl. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit megnyugtato. Mindenesetre bőrgyógyászhoz van időpont, pár hónap..
2016. júl. 12. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!