Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy gyerek le kövérez egy...

Ha egy gyerek le kövérez egy másikat. Hogy kell erre reagálni?

Figyelt kérdés
A 4 éves Kisfiam mamájával volt a játszótéren. Volt ott egy kislány aki valoban jo husban van. Akart játszani a többi gyerekkel. Erre az én kisfiam közölte hogy nem jöhetsz mert te dagi kövér vagy. A csoportjukban is van egy nagyon húsos kislány az oviban. Már bölcsiből ismerték egymást. Soha nem beszéltünk előtte rola hogy tényleg milyen kövér a kislány mert azt bizti oda vágná neki. Nemrég volt is baj az oviban mert bizony a többi gyerek el kezdte csúfolni ezt a kislányt. Gondolom ezért is mondta ennek a másik kislánynak mert az oviban jo hetsz volt csufolodni. (az oviban nem az én Kisfiam kezdte). Mama látta hogy az anyukájaának nagyon rosszul esett. Nekem is rosszul esett volna. Mama bocsánatot kéretett a kislánytol. De ma hogy Kiderült ez a sztori az én fiamat nem nagyon hatotta mé. Kérjek én us bocsánatot az anyuktol?

2016. júl. 13. 21:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
25%

Inkább tájékoztasd az anyját, hogy hogyan kell egészségesen enni.


Az elhízás nem esztétikai, hanem egészségügyi kérdés. A kislánynak segítesz vele, én dagadt kisgyerekként átmentem a 8 éven át tartó durva terroron és szívatáson.

2016. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos ismerős ez a helyzet. Az uncsim ugyen igy nézett ki. Mái napig szenved a kilokkal.
2016. júl. 13. 21:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális felfogású, kedves szülő vagy, aki a mai világ elfuserált értékrendjével ellenszegülve igyekszik még illemre nevelni a kisfiát. Ha gyakran elhangzik, hogy ezt nem mondhatja, "Meg ne halljam!" az valamelyest megfékezi, egy idő után pedig az otthon tapasztalt minta alapján belátja majd az okáit is :) A csúfolódást különben nem fogja kinőni. Mindig lesz ok. "Te hülye vagy" és hasonlók. Bár jól csinálod, arra figyelj, hogy ne vidd túlzásba. Mert másfelől sajnos azzal, hogy a fiad jól nevelt lesz, más gyereke oda fog neki szólni. Néha jobb ennek elejét venni, "a támadás a legjobb védekezés". Csúnyán hangzik és nem vagyok híve, de sajnos saját bőrömön tapasztaltam meg annak idején, jól nevelt gyerekként mások céltáblájának lenni. Sajnos olyan is volt, hogy piszkáltak, én megvédtem magam- édesanyám ezt hallotta meg- és mindenki előtt bocsánatot kéretett velem "szegény" lánytól, ő pedig jót nevetett, mondván, hogy az anyám jobban szereti őt. Felnőtt fejjel azt mondom, mutass jó példát, de bízd a fiadra a beilleszkedést. nem öröm egy ilyen csapat, de kívülállónak legalább olyan rossz lenni, mint rosszindulatúnak.
2016. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves lenne, ha te is beszélnél a kislány anyukájával, de szerintem ne oktasd ki az egészséges táplálkozásról, ahogy ezt javasolták. A kisfiúval még többet beszélnék, hogy ez csúnya dolog mást csúfolni pl. A súlya miatt. Mint ahogy nem csúfolunk vakot, mozgássérültet, szeplős embert sem, nem biztos, hogy tehet arról s kislány vagy az anyukája, hogy dundi. A fiadnak is rosszul esne fordított esetben, ezt értesd meg vele. Másrészt mindenkit lehetne valamiért csúfolni, ha akarnánk.
2016. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze beszélgettem vele. Pont azt magyaráztam neki hogy nekem is milyen rosszul esne ha őt valamiért csúfolnák. Az anyukának biztos nem fogok kioktatást tartani. Az ő dolga. Mi szerencsés géneket örököltünk. Valószínű a fiam is. De nem szabad mást kritizálni akrmilyen is. Ehhez az elgondolásomhoz ragaszkodom.
2016. júl. 13. 22:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

pont az a baj, hogy nem beszéltetek róla. mi sokat beszélünk ilyenekről, mondjuk eleve integráló oviba jár, ahol volt down-kóros, siket, most autista és epis kisfiúk is vannak. így ő elfogadó, sőt az egész ovira jellemző, ha valaki ilyenekkel csúfolja a másikat, akkor egy emberként fognak össze és védik meg :) nagyon jó látni. nálunk is van egy nagyon duci kislány, szegény beteg, azért ilyen, nem tehet róla se az anyuka se a kislány. mi megbeszéltük ezt a gyerekemmel, sőt azt is elmondtam neki, hogy ő miben nem olyan jó.

de te is ezt írod, te is így gondolod, akkor ezt add át neki :)

2016. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
El kell mondani neki, hogy szóval bántani valakit semmivel sem jobb, mint megütni. Emlékeztesd esetleg egy olyan helyzetre, amikor őt piszkálta valaki, kérdezd meg, ő ilyen gyerek akar-e lenni, aki másokat megbánt. Kész, nem kell jobban spilázni, ennyi elég.
2016. júl. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam nagyon szereti Bartos Erika Csúfolodó c. versét.

Mindig megbeszéljük utána, hogy mennyire csúnya dolog ez.


Sajnos nemrég történt egy incidens, egy anyuka jött panaszkodni, hogy a gyerekem mondott RÁ valamit (olyat, amiről tudom, hogy nem mondja magától, mert azt sem tudja, hogy az mi). Akkor a játszótéren odahívtam a gyereket, leszidtam, bocsánatot kérettem vele.

Azóta is sajnálom a dolgot... a gyerek túllépett rajta, de én nem :/ Ezerszer végiggondoltam, és arra jutottam, ogy anyuka vsz félreértette a gyerekemet, mert ő NEM mond olyat...


Amúgy simán megbeszélném a gyerekkel, hogy nem kell mindenkit szeretni... nem baj, ha nem akar a kislánnyal játszani, de nem azért, mert kövér, hanem azért, mert egyszerűen nem a pajtása.

Mert mi lesz, ha vele meg majd azért nem játszik senki, mert szőke/szemüveges/piros póló van rajta?

2016. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha összefutnék az anyukával, lehet bocsánatot kérnék, de ha a nagymama megtette, nem vagyok benne biztos.


A gyerekkemmel pedig elbeszélgetnék. Mindegyik embert - gyereket is - lehet csúfolni. Bár még kicsi a fiad, ezt még lehet a korára fogni. De ha később is előfordul, akkor nem szép dolog, de keresnék valami hibát benne és azzal példálozva értetném meg vele, hogy milyen rosszul esik az az embernek, ha bántják valami miatt. Semmiképpen sem oktatnám ki az anyukát a helyes táplálkozásról, ahogy az 1-es válaszoló írta, mert nem tudhatod - és az 1-es válaszoló sem tudhatja - hogy miért kövér a kislány. Az én lánykám vékony, és kifejezetten rosszul esne, ha esetleg megjegyzést tennének a súlyára, és kioktatnának, holott sokat eszik, de ilyen alkat!

2016. júl. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2016. júl. 14. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!