Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-8 éves fiaim most látták...

3-8 éves fiaim most látták elsőnek magyar nagyszülőknél, hogy vágják és dolgozzák fel a csirkét. Két hete semmi húst, húskészítményt nem fogadnak el. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
minek hagytad hogy lássák? gusztustalan barbár falusi szokás az állatölés, nem csodálom hogy sokkot kaptak.
2016. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1 hetig voltak ott, nem tudtuk ez lesz
2016. júl. 18. 13:17
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

"gusztustalan barbár falusi szokás az állatölés"


mert a városban a raktárakban meg a boltok polcain terem a hús...

2016. júl. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Azt hittem fán terem :D a kérdésre válaszolva, előbb utóbb enni fognak, csak fel kell dolgozniuk a látottakat. Meseterápia, bábozás, rajzolás velük. Nekem a kedvencem vágta le apukám, akkor nekem is volt pár húsmentes hét. Ne erőltesd, főzz finom húsos ételeket és laktató köretet. Beszélgess velük, hogy az ember hús evő, mint az oroszlán. Esetleg természet filmek.... kitartás.
2016. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem barbár. Természetes dolog, de nem kisgyerekeknek való.
2016. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

mondjuk a 8éves annyira nem kicsi, hogy megviselje egy csirke levágása...


főzz, ahogy szoktál, eszi, nem eszi, ez van.

Ha ti nem vagyotok vegetáriánusok (márpedig vsz nem vagytok), akkor nem kell adni a gyerekek alá a lovat... nem szabad erőltetni, tehát adott a lehetőség, hogy a pörköltnek csak a szafjtját egyék tésztával, krumplival, hogy a szendvicsről leszedjék a szalámit, stb... de kifejezetten ezért ne csinálj húsmente kajákat.


majd megbékélnek.

ha pedig nem, hát nem. Legrosszabb esetben lesz 2 szép vega gyereked :D

2016. júl. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Semmi,ne erőltesd,majd esznek megint.

Az én 5 éves lányomnak egyébként most esett le,hogy a csirkehús,az csirkehús :) teljesen ledöbbent,hogy az "igazi" pipit meg malacot esszük meg.Én elmagyaráztam neki,hogy megy ez az állatvilágban,hogy vannak növényevők,húsevők,és hogy az ember miért eszik húst,hogy ez természetes.Megértette.Egyébként engem 12 évesen is lesokkolt a disznóölés,én vérfürdőnek láttam,megértem szegényeket,hogy sokkot kaptak.

2016. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Lehet, hogy bunkó lesz a válaszom,de azért egy 8 éves gyereknek illene tudni, hogy honnan van a hús, a szalámi,virsli stb. Mivel nem fán szedik és nem is a boltok polcaira varázsolja be a szorgos manócska.

El kéne mondani, ahogy már itt más is írta, hogy ez az élet rendje (meg van akinél választás kérdése, ha vega).

Nekünk anno elmagyarázták ezt időben, valahogy nem sokkolódtunk sem disznóvágástól, sem amikor a nagyszülőknél csirkét, tyúkot vágtak.

Ülj le és magyarázd el nekik. Meg fogják érteni.

2016. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A nagyobb idaig is tudta, csak nem latta. Gondolom a szag, vagy ver ami sok lehetett neki. A kicsi a nagyot utanozza mindenben.

Par napig vega kajak lesznek, nem akarok hisztit Toluk. A nagyszulok igy is lehordtak minden fele rossz anyanak mert a draga mama delben hussal akarta tomni a kicsit aki meg visitott es sirt en meg nem engedtem.

2016. júl. 18. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:
19%

Hát nem hiszem, hogy ha adod alájuk a lovat (vega kajákat főzöl, mert nem akarsz hisztit), meg rosszallóan beszélsz a nagyiról/eseményről, azzal sokat segítesz.

Mivel a hús nem fán terem, egy teljesen természetes dolgot láttak (megjegyzem, valószínűleg egy vágóhíd brutálisabb élmény lett volna) és inkább ezt kellene bennük megerősíteni, elmagyarázni. A 3 éves még valóban pici...de én 8 évesen álltam a nagyanyám mellett és szóval tartottam csirkevágás közben, mindenféle lelki trauma nélkül (pedig otthon én sem láttam). Valahogy gördülékenyebben kellene ezek a helyzeteket kezelni.

2016. júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!