Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az exem nem engedi látni a...

Az exem nem engedi látni a gyerekemet. Mit tehetnék, hogy könnyítsek a helyzeten?

Figyelt kérdés

Elvált apuka vagyok. Nemrég lett egy kapcsolatom, de az exem sajnos nem nézi jó szemmel. (Előtte volt egy hosszabb kapcsolatom, ott is rengeteget mocskolódott, de a gyerekkel nem szórakozott legalább.)

Eleinte csak szóvá tette, hogy nem akarja, hogy közös programunk legyen a barátnőmmel és a gyerekkel. Most ott tartunk, hogy hét közben nem kapom meg a gyereket, hétvégén is sokkal rövidebb időre csak, mint általában. Emellett szítja ellenem a gyereket, bár a kicsi próbálja titkolni, de párszor kibukott már belőle, hogy anya ezt vagy azt mondta.

Nyilván a biróság által megállapított láthatás nekem kevés. Nem akarok 2 heti apuka lenni. De a barátnőmmel sem akarok emiatt szakítani, pedig nagyon efelé halad sajnos a dolog. De tudom, hogy a következő nőnél is ugyanez lenne, szóval nem lenne megoldás.

Mit tudok tenni, hogy visszakapjam a fiamat? Az exem beszélni sem hajlandó velem, nem tudok beszélni vele. Egyszerűen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék?


2016. júl. 29. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem harcoltál legalább a közös felügyeletért?

Miért alkudtál meg?

Mert így könnyebb?

Mert így azt gondoltad, akkor viszed, amikor akarod, de a felelősség legyen csak az exé?


Ha nem elég, amit a határozat biztosít, menj bíróságra.


Egyébként a gyereknek TE kellesz, nem pedig közös programok az éppen aktuális barátnővel!

2016. júl. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy semmi gond nincs a barátnőddel, de ne haragudj az tényleg nem tesz jót nekik, ha mindig új nőt viszel haza. Főleg hogy úgy írsz, ezt is könnyen lecserélnéd. Az ex pedig ezek szerint nem tőled tiltja a gyerekeket.
2016. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam. Mostanában már egyáltalán nem akarja odaadni a gyereket. És nem azért, mert a barátnőmmel csinálnánk programot. Általában az ottalvós hétvégéken csak velem van, hét közben szoktunk közös programozni, de akkor sem párként. A gyerek azt sem tudja, hogy együtt vagyunk.

De már meg sem hallgat az exem, el sem tudom magyarázni neki, hogy nem azért viszem el a gyereket, hogy közös programot csináljunk. Nem adja és kész.

A közös felügyeletről meg annyit, hogy minket a bíró beszélt le róla, mert hogy sajnos a gyakorlatban nem szokott működni. De ez hosszú és nem ide tartozik.

2016. júl. 29. 09:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A bíróság hogyan ítélt a láthatást illetően?


Ha legalább 2 éve volt a per, akkor kérheted a gyermekelhelyezés/láthatás felülvizsgálatát.

2016. júl. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ősszel lesz 3 éve.

A szokásos 2 hetente hétvége, szünetek felosztása, hasonlók. Illetve benne van, hogy közös megegyezés alapján bármikor. Csak hát ez nem működik most.

2016. júl. 29. 09:43
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Bíróság. Ha a perben a két heti van,és nem adja oda a többi alkalommal,semmit nem tehetsz,még rendőrt is hívhat rád gyerek rablásért. Közös tényleg nem szokott működni. Nekünk az van,mivel nem volt bíróság. Simán elköltöztem a gyerekkel. Hát a közös úgy közös,hogy ált havi egyszer két napot viszi,mert dolgozik sokat,havi tiz ezret ad,és ezzel véget ért bármi közös dolog. Hónapokig vita,ordibálás után most már egy ideje nyugi van. Most említette meg hogy megismerné páromat valamikor. Én legelején kikötöttem,ha lesz barátnő én meg akarom ismerni,nem lehetsenki a gyerekem kötelébe anélkül.
2016. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Közelébe... telefon,bocsánat...
2016. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Carragher_x ***** válasza:

Ha tényleg nem lehet kompromisszumot kötni vele, akkor bíróság, de arra készülj fel, hogy még jobban el fog mérgesedni a viszonyotok.


OFF:

"nem lehetsenki a gyerekem kötelébe anélkül." - Tévedésben vagy. Nem a te gyereked, hanem a ti gyereketek s bizony olyan nincs, hogy majd te megmondod, hogy az apja kivel lehet együtt és kivel nem a gyerek társaságában. Gyakori elvált nős tévedés.

2016. júl. 30. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!