Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjam meg ezt a konflikt...

Hogy oldjam meg ezt a konfliktushelyzetet a párommal? (3 éves kislány elhelyezése 2 napra)

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg, hogy nekem el kell utaznom, párom pedig még 2 hétig reggeltől estig dolgozni fog. Van egy 3 éves kislányunk, akinek kéne valaki, aki vigyáz rá csütörtök reggeltől péntek estig. Férjem okosan kitalálta, hogy adjuk oda a nagymamájának. Erre én egyből mondtam, hogy szó se lehet róla. És vita kerekedett, hogy miért nem, mikor azért még jó erőben van (68 éves), bírni fogja. Mondtam neki, hogy nem is azzal van baj, de itt nem folytattam, mert mégse akarom megbántani a páromat, mikor az ő rokona az a szipirtyó. De az az igazság, hogy ki nem állhatom. Nagyon buta, tök idiótaságokat beszél, sőt, szerintem a gyerekneveléshez is hülye. Férjem korai gyerek, vannak neki jóval fiatalabb unokatestvérei, akik közül az egyik még jó pár éve rá volt bízva erre az asszonyra, az meg olyan orbitális baromságokat beszélt neki, meg amúgy is fárasztó.Meg mikor még új voltam a családban, volt egy rokon kislány, aki akkor volt 4 éves, és félt tőlem, mert idegen voltam neki. Erre az az okos nagymama, ha rosszalkodott a gyerek, mondta neki, hogy majd az Ágika betesz téged a ZSÁKJÁBA és elvisz. Gratulálok... Annyiból lenne jó maximum, hogy egy városban lakik velünk, többi rokon pedig távolabb. De az én gyerekemnek, aki már most magasabb agyi szinten van, ne beszéljen ilyeneket. Hogy értessem ezt meg a férjemmel úgy, hogy ne szidjam az öreganyját? A gyereket meg inkább elviszem 50 km-el odébb, a nagyszüleihez.
2016. aug. 3. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Ha a nagyik ráérnek és vállalják, akkor vidd oda.

Párodnak meg mondd, hogy nem akartad ezzel terhelni a ő nagymamáját.

2016. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még ez sem jó kifogás, mert ez a nő alig várja, hogy élősködhessen valamelyik gyereken, és torzíthassa a személyiségét. Most is párom felhívta, hogy otthon lesz-e, még nem is mondott semmit, erre a nő egyből: Persze, hozzátok a gyereket? Szóval az a baj, hogy ez a "terhelés" nem jó kifogás :(
2016. aug. 3. 09:45
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

De mért kéne hazudni a párodnak? Ha ennyire agyalágyultnak gondolod az anyját akkor nyilván ezt ő is érzi.

Egyszerűen mondd azt hogy szerinted a másik nagyszülőknél jobb helyen lenne a gyerek és kész. Ha meg a párod ragaszkodik a dologhoz, akkor nyugodtan hozd fel neki is ezeket az eseteket amiket itt leírtál nekünk is. Tudod: csak őszintén.

De még sose bíztátok rá a kislányt és soha nem is fogjátok?

2016. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9%

Egyáltalán a gyerek kivel milyen kapcsolatban van? Volt már valakivel külön tőletek a családban? Mert egy 3 évest nem bíznék olyanra 2 napig, akivel még egy órát sem töltött kettesben.


Fiam 3,5 éves, csak és kizárólag anyósoméknak adom így. De velük fokozatosan lett "összeszoktatva", így nem gond. Most már 1 hete náluk van a bölcsi szünet miatt, és nagyon jól érzi magát, én meg tudom, hogy ők teljesen elkényeztetik, de a szabályok ugyanúgy élnek, mint itthon (és ők 52 és 55 évesek).

(és ők 120 km-re laknak)


SZóval a gyereked kivel érezné jól magát, és ki tudja 100%-ig ellátni? Pl ha baleset történik vele, ki tud higgadtan azonnal maximálisan jól reagálni? Mert egy 3 évest nem csak felügyelni kell mint pl egy 8-10 évest.

Inkább ilyen okokat sorolj fel a férjednek.

2016. aug. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

2-es vagyok: azt még kifelejtettem amit az utolsó is írt hogy nyilván arra kell bízni a gyereket akikkel a gyerek jobban kijön, aki többször szokott vigyázni rá ezért a gyerek jobban elfogadna 2 napra.

Ha anyósod sose vigyázott még rá (leírásodból gondolom nem), akkor rá nem bíznám, hiszen nem ismeri úgy a gyereket és a gyerek se őt. Ez döntő érv lehet a pároddal szemben, feltéve ha a másik nagyszülőket jobban ismeri.

2016. aug. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

Szövegértés emberek! A férj nagymamájáról van szó, nem az anyukájáról. A nagyszülõk meg szóba jöhetnek, csak messzebb laknak.

Én biztosan valamelyik nagyszülőhöz vinném inkább, férjemnek meg nyíltan megmondanám, hogy nem tudnám nyugodt szívvel a dédinél hagyni. Részletezni nem kell, ha nagyon muszáj, inkább a nagyszülők pozitívumait emeld ki.

2016. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezer hála mindenkinek! Semmi gond, lehet én írtam az idegtől össze-vissza, mindegy is igazából a rokoni kapcsolat, a lényeg, hogy a kislányom kb 2x aludt eddig ennél a bolondnál, akkor is úgy, hogy én is ott voltam vele. Valószínűleg az lesz, hogy anyumékhoz viszem, mert ők közelebb vannak mint anyósomék. Meg is mondom a páromnak, hogy mivel a nagyanyjánál egyedül még nem aludt a kislány, így nem most fogja elkezdeni. Köszönöm mindenkinek!
2016. aug. 3. 10:20
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Mond meg neki ahogy érzel az öreganyja iránt.. Én simán megmondtam a férjemnek, h nem normálisak a szülei (ahogy az enyémek se). Először sokkolta, kis idő múlva meg feldolgozta azt kész. :)
2016. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
Vegyen ki a férjed szabadságot!
2016. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem, minek kellene sunyizni. Mondd el, amit gondolsz, vidd el a megfelelő helyre és kész. Csak akkor indokolnám meg amúgy, ha rákérdez, de akkor őszintén.
2016. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!