Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan mérlegelitek, hogy...

Ti hogyan mérlegelitek, hogy mi az a téma, amit még a 6-7 éves gyerek előtt meg lehet beszélni?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire helyes az olyan témákat egy hatéves füle hallatára megbeszélni, mint a dédszülő súlyos egészségügyi gondjai, élni nem akarása, vagy a nagynéni párkapcsolati problémái, vagy épp az óvónő véleménye, tanácsai a gyerek nevelésével kapcsolatban? Baj, ha mindent hall feketén-fehéren?

2016. aug. 7. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha mindent feketén-fehéren mindent hall, akkor akár AZT is elmondhatjátok előtte... azért egy gyerekre nem kell minden problémát rátukmálni.


"dédszülő súlyos egészségügyi gondjai,élni nem akarása"

Nem mondanám el neki, főleg akkor,ha szereti a dédit. Elég sokk lesz neki az, ha majd meghal. Annyit el lehet mondani, hogy a dédi nincs jól, beteg. Személy szerint az élni nem akarásos részt kihagynám.


"nagynéni párkapcsolati problémái"

Ezt se részletezném előtte.


Az óvónő véleményét, ha nem flegma stílusban közölte, elmondanám neki. Gondolom semmi rosszat nem mondott az óvónő és nem igazán fogja érdekelni a gyerkőcöt más gyereknevelési tippjei :D


Szóval szinte mindent el lehet mondani egy gyereknek, persze úgy, hogy ő is megértse és ne legyen tőle lehangolt.

2016. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mindent feketén-fehéren hall*
2016. aug. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem úgy értettem, hogy neki elmondani, hanem amikor a felnőttek egymással beszélgetnek ezekről a dolgokról, felnőttek módjára, úgy, hogy a gyerek is hallja.
2016. aug. 7. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Első vagyok. Én mindig hallgatóztam és eléggé kíváncsi gyerek voltam, ezért a szüleim, rokonok mindig akkor beszélgettek komolyabb témákról, mikor nem voltam otthon. Szerintem míg beszélgetni akartok, addig küldjétek el a gyereket mondjuk boltba, egy pohár vízért, nézze meg a postaládát stb. Remélem segítettem :)
2016. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 éves előtt ezeket a témákat. Annyit beszélünk róla előtte, ami számára is érthető. Dédi beteg, ezt tudhatja, de az élni nem akarást inkább négyszemközt.

Volt olyan, hogy napokkal később kérdezősködött olyanról, amiről azt hittem nem figyeli.

Óvónő véleményéről félig-meddig neki szánva motiváló célzattal mesélném.

A nagynénémnek én 4 évesen kerek-perec megmondtam a szüleim véleményét, ami igazából kevésbé volt sértő, mint az én előadásomban.

2016. aug. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pl. az én szüleim mindent előttem beszéltek meg, vagy különvonulva, de hallottam (kicsi volt a házunk). Azt hitték nem értem, de értettem mindent, hiába "körülírva" próbáltak beszélni.
2016. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Korlározottan. Szerintem a párkapcsolati témát nem előtte kéne. Nehogy félreértse ,hogy veletek van baj (bár ez más témával is megeshet) vagy nemtudom szerintem ilyenekhez túl kicsi. A betegség az olyan amjt szerintem előtte is lehet ,valószínű a felét úgysem érti ,élni nem akarást viszont nem keverném bele. Ovónéni oké.
2016. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!