Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekem szereti a...

Csak az én gyerekem szereti a mamáját és a papáját a legjobban miközben engem meg utál?

Figyelt kérdés

3.5 éves a fiam. Születésétől fogva sokat vigyáznak rá anyumék, a mama és a papa, hasonló elveink vannak, soha nincs gond velük, minden kérésemet betartják, nem kényeztetik el a gyerekeket, de természetesen a gyerek azt látja, hogy a mama és a papa mindig csak játszik velük, míg nekem itthon ezer más dolgom is van így játékra kevés idő jut.

Nagyon szeretem a gyerekeimet és mindig próbálok a kedvükben járni, igyekszem jó szülő lenni de nagyon nagy csalódás amikor a fiam közli velem, a mamát szereti a világon a legjobban. Eleinte próbáltam nem magamra venni, hisz gyerek, a pillanatnyi érzései vezérlik, nem érti még hogy engem ezzel nagyon megbánt, de egy hete már eldurrant az agyam és közöltem vele (persze nem gondoltam komolyan, csak valahogy hatni akartam rá), hogy akkor pakolja össze a ruháit, költözzön a mamához. Hát nem ijedt meg, kérte a bőröndöt, hogy pakol, sorolta hogy miket kell vinnie (pelus éjszakára, a kedvenc traktor, a piros szandálja stb...). Eltört a mécses, sírva fakadtam és elmondtam neki, hogy nekem ez nagyon rosszul esik, én nagyon szeretem őt és nem értem, hogy ő miért nem szeret engem pedig én annyira igyekszem. Persze vigasztalt, közölte, hogy engem is a legjobban szeret, de a mamát is. :D Mire ezt feldolgoztam, tegnap megyek érte az oviba és már a kapuban hallom, hogy visít, mert nem a mama ment érte az oviba hanem én. (anyu eddig 3x ment érte, csak ha muszáj volt) Közölte, hogy nem vagyok barát, utál engem, nem szeret és egyébként is hol a mama. Én meg nagyon szarul éreztem magam a 2 óvónő előtt, mit gondolhatnak, milyen szülő vagyok, hogy a gyerekem engem utál és csak a mama kell neki?!

Természetesen az autóig hallgattam, hogy hol a mama, menjünk a mamához, engem nem szeret, a mamát szereti a legjobban stb... mire kifakadtam és rászóltam, hogy most volt elég, milyen dolog ez, hogy így viselkedik, még egy köszönés sem hagyta el a száját de már visít stb... na akkor kapcsolt kicsit, bocsánatot kért, de annyira bánt a dolog...

Csak az én gyerekem ilyen? Miért? Vagyis értem én, hogy miért, a mama-papa hiába nem kényezteti nagy ajándékokkal, hiába vannak náluk is szabályok, ők csak velük foglalkoznak abban a pár órában amíg együtt vannak, biztos ettől jobbak mint én, de akkoris...

Tudom, hogy én is nagyon szerettem a mamámat kicsiként mert ő mindig jófej volt, soha nem kiabált velem, sütött nekem palacsintát stb... de én soha nem mondtam anyunak ilyeneket amiket én most hallgatok a fiamtól.

Más gyereke is ilyen? Vagy én rontottam el valamit nagyon? Tudom, hogy nem vagyok tökéletes szülő, sokkal többet is foglalkozhatnék a gyerekeimmel de sajnos az élet nem csak ebből áll, és én sajnálom a legjobban, hogy a nap 24 óráját nem csak autó tologatással és vár építéssel tölthetem.

Változtassak? De mit? Hogy? Segítsetek kérlek! Most már nagyon kétségbe estem...


2016. aug. 10. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Nekem ráment a kapcsolatom a gyerekemmel erre. Nálunk mondjuk más volt a helyzet mert uszították ellenünk rendesen. Nem is akarom leírni a részleteket mert csak felhúznám magam. A vége az lett hogy belefáradtam és azóta ők nevelik. Jól megvagyunk, beszélgetünk de nincs meg az a kapocs közöttünk ami pici korában megvolt. Most kamasz és úgy tűnik visszaüt a dolog mert velem több mindent meg tud beszélni mint a nagyszülőkkel. Több időt vannak vele mint te és ez gond. Nem mindenkinél, de nálatok igen. Ha együtt vagytok próbálj meg minél tartalmasabb időtöltést kitalálni, kiránduljatok vagy bármi amit a srác élvez. Legyen jó, izgalmas élmény veled lenni.
2016. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj tőlük, valamit jobban csinálnak nálad ha őket szereti, téged meg nem. A gyerekek általában azt szeretik akik békén hagyják őket, kevesebb szabály van, több önállóság, nem szólnak rá minden apróságért...
2016. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Valamit tud a mama amit Te nem, vagy nem érzi a szeretetett. Nem indok nélkül mondja ezt a gyerek, nem szidtad meg vagy vettél el Tőle valamit. Lehet valamit csinál a mamánál egyedül amit Te még megcsinálsz neki.

A végső próbálkozás vidd el a nagyihoz, pár napra és ne keresd. Természetesen a nagyit hívd minden rendben e, de a kicsi ne tudjon róla!

Lehet most csak a dac megy benne, hidd el szeret Téged!!!!!!!

2016. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Ez csak annyit jelent, hogy a nagyinál jobban érzi magát, mint otthon. Az okokat te is leírtad, nem kell ismételgetnem.


Most úgy gondolja, hogy mindennek úgy kell lennie, ahogy ő elhatározza, és ha ő a mamánál akar lenni, mert ott több a kényeztetés, és kevesebb a szabály, akkor hisztizik, hogy haza kell menni, ahol néha egyedül is kell játszani, és össze kell pakolni a játékokat.


Ne vedd magadra, kb. azt se tudja, hogy mit beszél, és azt egészen biztos, hogy nem szándékosan akar megbántani. Azt is biztos, hogy téged nagyon szeret, csak ő most abban a korban van, mikor mindenáron az ő akaratát akarja érvényesíteni.


Nem rontottál el semmit, sok kisgyereknek vannak ilyen időszakai, aztán kinövik. Mondhatni belenyugodnak, hogy vannak hétköznapok és ünnep napok, van otthon és a mamáéknál, és más ott, meg más az oviban.

Nem kell kétségbeesni, és az óvónők se gondolnak rólad semmit, lehet ők a héten ezt már öt gyerektől látták. :)


Arra figyelj, hogy kicsit több minőségi időt tölts a gyerekkel, és legyenek olyan programok, amikre "csak anya képes". Pl. só-liszt gyurmát csinálni. Focizni az esőben, esőkabátban és gumicsizmában. Kivinni őt este csillaghullást nézni, mikor más napokon már aludni kéne ilyen későn. Vagy elvinni őt "titkos játszóterekre" amit csak ketten ismertek.

2016. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Hát egy 3 és fél évesnél biztos nem kezdenék el vele azon témázni, hogy de engem is szeressen, mert különben sírok. Kicsi még, ösztönlény, imádja a mamát, ennek örülni kell. Te meg nehogy elkezdj kompenzálni! Te az anyja vagy, nem az a dolgod, hogy 24 órában autózgass vele. Hozzád is ragaszkodik a gyerek, szeret téged, neked meg kell hogy legyen annyi eszed, hogy ezt tudod magadtól is, és nem kapsz hisztirohamot egy 3 éves csacsogásától.
2016. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem még sosem mondott ilyet a fiam. Pedig Ő is imádja a nagyszüleit, emlegeti Őket, mondogatja Nekik, hogy 'nagyon szeretlek nagyika vagy nagyapa', de a 'legjobban szeretlek' mindig nekem jut.

Miért nem tudsz több időt velük tölteni? Olyan rossz időbeosztásban dolgozol? Mert szerintem kevés az együtt töltött és főleg a minőségien együtt töltött idő! Ezek az évek visszahozhatatlanok az életben, létfontosságúak egy bensőséges, meghitt anya-gyermekkapcsolat kialakításában.

Szval a kérdés, hogy tudsz-e változtatni. A takarítás, a lakás ráér, kaját is lehet rendelni, bár gondolom, esztek az oviban-munkában. Azt írod, hogy 'a nagyszülők csak Velük foglalkoznak abban a pár órában.' Te miért nem teszel ugyanígy?

Tudom, miről beszélek. Munka után rohanok haza az ovis és bölcsis gyermekeimhez, akik most otthon vannak nyári szünetben a nagyival. Hazaérek táska, cipő le, áveszem a gyerekeket, és pancsiig minőségi időtöltés. Csak Velük foglalkozunk a férjemmel együtt. És nagyon élvezzük.

Picit olyan, mintha követelnéd a fiad szeretetét, te pedig csak nagyon keveset adsz cserébe.

2016. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ez nem normális.Nálunk is sokat van a mamákkal,ráadásul anyósom nagyon el is kényezteti,egész nap vele van,minden óhaját lesi,mindent megenged,mindent megvesz,azt eszik amit akar (igen,ez szar,de ezt most hagyjuk) de mégis azt mondja a lányunk,mindig is azt mondta,hogy apát meg anyát szereti a legjobban a világon (néha azt mondja engem jobban szeret kicsit mint apát) de ennyi a max.És én sem vagyok egy szuper anya,én se játszok vele sokat,és mégis.valami nem oké
2016. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

1.5 év korkülönbség van a két gyerekem között, a fiam akiről írtam, és a kislányom a kisebb. A kislányom még nem mondja, de látványosan engem szeret a legjobban és vele sem foglalkozom többet mint a fiammal. Még itthon vagyok a kislánnyal szeptemberig, tehát mondhatnám, hogy ráérek mert nem dolgozom, de 100nm-es ház, rettenetesen nagy udvar, sok mosnivaló, állandó főzőcske, pakolás, és legyek jó feleség is. Nem kifogást keresek, ne értsetek félre, tudom, hogy másnak is sok dolga van otthon, de percre pontosan letudnám írni, hogy egy nap mit csinálok és abból kb 2 óra a pihenés, amikor a kislány alszik és akkor semmit nem tudok a házban csinálni mert síri csendnek kell lennie.

Többen írjátok, hogy valami nem oké... Értem, és megijedek ettől... de igyekezni fogok változtatni.

Ezek csak 1-1 eset volt, egyszer azt mondta, (miután összefilcezte a bőrkanapét és ráütöttem a kezére-előtte már kismilliószor megbeszéltük, hogy falra-ajtóra-kanapéra nem firkálunk-mert hogy ajtót és falat is összerajzol) hogy engem nem szeret mert én bántom őt... hát a szívem szakadt meg és igazat is adtam neki, de utána odajött, bocsánatot kért és mondta hogy nagyon szeret, többet nem firkálja össze a kanapét.

Normál hétköznapokon, tehát amikor épp nincsenek ilyen csúnya beszólásai, akkor nagyon is kimutatja, hogy szeret, többször megpuszil, átölel, tegnap elővettem egy autópályát neki, összeraktuk, játszottunk együtt, akkor egyfolytában: Köszi anyaaa, nagyon szeretlek, köszikösziköszi, boldog vagyok.

Szóval nem állandó ez, hogy engem utál, csak kicsit felfújtam mert az elmúlt hetekben többször mondogatta.

Figyelni fogok, hogy többet foglalkozzak vele. Köszönöm a segítséget.

2016. aug. 10. 20:31
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

nyugi. anno én is ilyen kis gané voltam, hogy anyám arcába mondtam hogy a nagyit szeretem jobban. egyke vagyok, apám nagyon hamar lepattant, nagyim és papám sokat vigyázott rám, kényeztettek is rendesen.

anyum nem borult meg rajta, rám hagyta. a tetteimmel úgyis azt igazoltam hogy őt is szeretem, de nagyimmal nagyon egy húron pendültünk már kicsi korom óta.


ne ess kétségbe szerintem, jó anya vagy :)

2016. aug. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!
2016. aug. 11. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!