Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolaváltáson gondolkodunk,...

Iskolaváltáson gondolkodunk, de eddig nem tanult idegen nyelvet a gyerek, ez kizáró ok lehet?

Figyelt kérdés
Most megy harmadikba a gyerekem, és eddig sem voltam megelégedve az oktatással, de most sok szülővel beszéltem, és egyre inkább látom, hogy nincs itt jó helyen. Viszont eddig nem tanultak idegen nyelvet, sőt őszintén, én nem is tartom jó ötletnek addig, amíg stabilan nem írnak-olvasnak magyarul. Viszont a városban akármilyen iskolát nézek, ott van már idegen nyelv. Akkor nem is veszik fel? Vagy különbözeti vizsgát kell tennie? Nem nagyon szeretném 1-2 év anyagából egyedül felkészíteni itthon. Nem mintha gond lenne akár a német, akár az angol még ilyen szinten, viszont elég nehezen ül le velem tanulni.
2016. aug. 10. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kellene felkesziteni hanem egy fogadott tanarnak. Mivel a tanar tudja pontosan az anyagot, es jobban elmagyarazza.

Menjetek be abba az intezmenybe ami tetszik vagy valasztottatok.

Ha van idegennyelv akkor a gyereknek vizsgazni kell, hatalmas nyomas lenne kicsi gyerekkent, raadasul lehet az osztalytarsak cikiznek erte.

Azt is kell nezni, a gyerek ne seruljon erzelmileg.

2016. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy a jelenlegi iskolában sérül, pont azért akarom elvinni.
2016. aug. 10. 18:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az új iskolában megmondják telefonon is, ha felhívod.

Valószínűleg különbözeti vizsgát kell tennie. Amikor mi voltunk hasonló helyzetben, akkor tanárt fogadtam.

2016. aug. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem kell semmilyen vizsgát tennie. Középiskolában kellene, ha más szakiranyon tanulna. Általános iskolában nincs ilyen. Nálunk volt külföldről érkező tanuló, aki soha nem tanult magyar nyelvtant, irodalmat, történelmet, mégis simán bekapcsoltak a 7. évfolyamra és felzarkoztattak a tantárgyakból. A nyelv ajugy se kötelező első osztálytól, csak egy készség tárgy. Van ahol korábban kezdik tanítani, van, ahol nem. A gyerek max le lesz maradva, a saját tanára meg majd felzarkoztatja.
2016. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem egészen. Ezt az iskola határozza meg, hívd fel őket! :)
2016. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp szabadítsd ki abból az iskolából ahol bántják
2016. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!