Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy segítsem gyerekem rajzolá...

Hogy segítsem gyerekem rajzolását?

Figyelt kérdés

3 éves a lánykám, de még mindig csak (fölülről) marokra fogja a ceruzát. Minden alkalommal többször is megmutatja neki valamelyikünk a helyes ceruzafogást, ennek ellenére soha nem fogja úgy.


Ebből adódóan egyáltalán nem tud rajzolni sem, csak firkál, színezni sem, az is firka.


Ennek ellenére szívesen rajzolgat egy kevest, de egy éve is ugyanitt tartott.


2016. aug. 20. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Ha kört rajzol merről merre rajzolja? Óramutatóval megegyezőleg, vagy visszafelé? Csak figyeld meg, ne szólj neki.

Ha megegyezőleg, jó lenne megmutatni egy pszichológusnak, mert utalhat dislexiára. Főleg ha az aprólékos munka, pl gyöngyfűzés sem igen megy.

2016. aug. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagy fagyöngyöt ügyesen fűz, sőt kis segítséggel karkötőgyöngyöt is.


Megfigyelem majd, merről rajzol kört (mást úgysem rajzol).

2016. aug. 20. 19:44
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Vonalak huzására is tanítgathatod, ami nem folytonos, hanem hogy emelje a kezét, szóval pl kerítést rajzolni.

Valamint leteszel egy nagyobb tárgyat, és azt körberajzolni.

Plusz rajzolj egyszerű alakzatokat neki kör, kocka, háromszög

Játszd el a pont pont vesszőcske rajzot(mondókára rajzolni nagyon fejlesztő, van jópár a neten)


Sok esetben az erőltetés miatt azért sem fogják helyesen.erre nagyon kell ügyelni.

Gyermekem pl az első fogásoknál pont helyesen fogta meg a vékony zsírkrétát, vagy vastag filceket, de a bölcsi óta elkezdett mindent marokra fogni...meglepett és szóltam nem így, amúgy, de hiszen tudod, erre elment a kedve az egésztől.ugyanez a kanalas etetéssel is történt.ha szólok hogy alulról fogja meg a kanalat,(agogyan szintén képes enni) azért sem fogha akkor jól, inkább etessem.


Szóval ezekben a dolgokban gyermekemben az első a csak azért se..


De vettem neki mandalát, amiben alakzatok vannak kivágva es wgyfalyta "vonalvezető" rajzolni, de még ahhoz kicsi ahogy látom.



Kiemelném, rendkívül hasznosak a csuklómozdulatot segítő játékok, amikben pl egy kivágott kacskaringós résben kell vezetni valamit

Pl

[link]



Amúgy első miért van lepontozva?nem lenne igaz az állítása?

2016. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Plusz gyermekem kedvét az is elveszi, ha "hiperszuper"számára lerajzolhatatlan dolgokat rajzolok, pl egy nyuszi, mert azt nézi benne, hogy ő azt nem tudja lerajzolni és akkor is csalódva néz.

Szóval maradj egyszerűbb ábráknál, lehet kudarcélményei vannak

2016. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Nagyobbik lánykám 3 évesen még egyáltalán nem rajzolt, 4 évesen fogta marokra a ceruzát és firkált, 6 évesen már komplett bábszíházat kivitelezett papírból. Kisebbik lánykám 3 évesen még csak firkált, 4 évesen marokra fogott ceruzával kört rajzolt, most 5 éves, most jutott el a pálcikaemberig.

Nem szabad erőltetni, nem szabad siettetni! Ne mutogassátok neki a ceruzafogást, ha elég erősek lesznek a kézizmai, és elég fejlett a finommotorikája, akkor majd magától kialakul.

Amivel segíthettek: gyurmázás, papírdarabkák hömbölgetése - mi pl. csináltunk olyat, hogy különböző színű papírgalacsinokból készítettünk ragasztott képet. Vagy az is jó gyakorlat (bár én nem próbáltam), hogy színes babokat kell kiválogatni, egyesével minden ujjal egy-egy babot a megfelelő kupacba húzni. Ezek fejlesztik a kézizmokat.

Lehet játszani apró legóval, gyöngyfűzéssel - ezek fejlesztik a finommotorikát.

És hagyni firkálni, színezni, bármilyen ceruzafogással.

2016. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%

Miért lett lepontozva?

Pár szoban:3 éves gyerek nem jó irányba rajzol kört, ezért diszlexiás. Érted? Ennyiből meg lehet állapítani egy gyerekről 3 évesen, hogy olvasási, szövegértési problémái vannak.

Nem kell erőltetni. Vannak gyerekek, akik nem szeretnek rajzolni. Mások csúszdázni. Hasznos a rajz a szenzomotoros képességfejlődése érdekében, de nem kell azért kétségbeesni, mert 3 évesen nem olyan ügyes. Pont múltkor beszélgettem általános iskolás tanárnőmmel egy rendezvényen, fiunk is velünk volt, rajzolt (vagyis firkált) és igazítottam a kezében a ceruzát. Mit mondott a tanítónő? Hogy ne idegsekedjek ezen, még kicsi hozzá. És elmesélte, hogy a 15 fős első osztályában 5 olyan gyerek is volt,akinek akkor tanította meg a helyes ceruzatartást.

2016. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Még semmivel sincs elkésve. Egy éve is így rajzolt? 2 évesen? Húha, most sokkal nagyobb! Ha azt mondtad volna, hogy most 7 éves akkor oké. De könyörgöm! A viszonyított korban kettő éves volt!
2016. aug. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én az első vagyok. Nagyon sajnálom, hogy senki nem tud szöveget értelmezni. Én egy lehetőségről írtam, a dislexiáról, amit érdemes minél előbb észrevenni és nem 6 éves korban, amikor iskolába megy a gyerek. És igen, a kör visszafelé rajzolása utalhat rá, miközben nincsenek szövegértési problémái, mert nem tud olvasni. Minél előbb tudunk róla, annál jobb. A sok kérdő mondat pedig nem állítás. Az utalhat szó sem állítás, hanem lehetőség. A családsegítőkben dolgozó pszichológusok, logopédusok meg azért vannak, hogy ezt kiszűrjék. Ők szakemberek. És ezért vannak. És inkább vigyük el a gyereket egyszer feleslegesen, mint később okoljunk mindenkit, hogy mért nem szóltak előbb.
2016. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!