Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 évesen ez normális?

7 évesen ez normális?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom 8 éves, és nem tudom én gondolom-e rosszul, de olyan dolgai vannak, amit szerintem egy ennyi idős gyerek már nem csinál... Pl összefirkálta a kutyámat alkoholos filcel, a 6 hós gyerekemnek rágót tömködött volna a szájába ha nem nézek oda, a járókelők fejére önti a vizet vödörből!, üti a felnőtteket, kutyákat, kitépkedi a növényeket, etetni kell még mindig, mert nem hajlandó egyedül enni, és a földhöz veri magát ha nem kap valamit. Anyukák akiknek ekkora gyerekük van, ugye ez nem normális dolog, vagy tévedek?
2016. aug. 23. 09:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
8 éves, bocsi elírtam a kérdésben!
2016. aug. 23. 09:38
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem normális viselkedés ez. A kislánynak valami gond a fejében, ezért egy alapos orvosi vizsgálat igencsak el kéne neki.
2016. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Egy része még csak-csak, de pl. az durva, hogy üt másokat, földhöz veri magát, nem egyedül eszik, stb.

Összességében rettentően neveletlen, látszik, hogy nincs vele foglalkozva. Elbeszélgetnék a szüleivel...

2016. aug. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem normális, de ilyen egy elkényeztetett gyerek, aki soha nem volt fegyelmezve.
2016. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor szuper ha nem én reagálom túl. Nagyon durván le van maradva minden szinten. Sokat nem találkozunk mert külföldön élnek, de most itt nyaral nálam... Ez a két hét valami rettenet volt, szerencsére megy haza a héten, de egyszerűen nem hiszek a szememnek. Anyám 4 éves óvodásai értelmesebbek. Tescoba nem merek elmenni vele, mert azt gondolják az enyém... Én sajnos nem tudok a nevelésébe beleszólni :( köszi a válszokat.
2016. aug. 23. 09:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

persze hogy nem normális!

a szülei nem tesznek ellene semmit..??

2016. aug. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem így jó nekik, vagy én nem is tudom. Számít az hogy, 3 évesen kezdte el az iskolát? Most 6. osztályba megy. Oviba nem járt, rögtön suliba ment. Sosem játszottak vele, mindig a tv meg a tablet volt a babysitter, ahogy most is. Ez a nemtörődömség eredménye lehet?
2016. aug. 23. 10:10
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3. Vagyok.

Ha a szülőkkel van olyan jó a viszony, hogy nálad nyaraljon, akkor van olyan jó ahhoz is, hogy elmondd az észrevételeid, és elmondd, hogy le van maradva, foglalkozzanak vele többet.

Biztos nem fog nekik jól esni, de nem kell neked se mindenhez jópofát vágni.

A helyedben én azt is megbeszélném velük, hogy amíg így viselkedik, és ennyire önállótlan, addig nem áll módodban kisbaba mellett vendégül látni.

Mondjuk engem nem érdekelne, ha besértődnek, de a babát ne etesse rágóval. Bármi történik, te vagy a felelős, és elég ha elmész pisilni, addig nem látod őket.


Elsőre azt mondom, hogy a kislány csak neveletlen. Ha sok foglalkozás ellenére itt tart, akkor illene már tudni a szülőnek, hogy miért, mert normális szülők ilyen esetben szakemberhez futnak. Ha nem, az is elhanyagolás.

2016. aug. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Hogy lehet 8 évesen 6.-os? (3 évesen kezdte az iskolát? Írt olvasott azonnal? Ezt ki engedélyezte meg hogyan?)

Ha az iskolához elég érett, és szépen halad, de a hétköznapi életben egy csomó helyzettel nem tud mit kezdeni, akkor nem lehet hogy valami mentális betegsége van?

Nem akarok okoskodni, nem értek hozzá, de ha ennyire korán iskolás lett, ott valami más is van.

2016. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Én ha földhöz vertem volna magam annyi évesen, egy jó nagy pofont kaptam volna....


Ez nem normális, azonnal el kell vinni pszichiátriára, de persze a szülők kényeztették el, szóval az ő kezük is benne van a dologban

2016. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!