Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiadnál mennyi idős koráig...

Kisfiadnál mennyi idős koráig vándorolt a herécskéje a herezacskó és az alhas között?

Figyelt kérdés

4,5 éves Kisfiamnál ma ismét észrevettem, hogy a bal heréje egy ideig (1-2 órán át) az alhasában volt. Ezt egy kis kitüremkedés, dombocska jelezte a combtövének környékén. Egyből kitapintottam, hogy a bal here van az alhasában.

A történethez tartozik, hogy 2,5 évesen volt egy jobb oldali lágyék sérve, ami szintén ezzel a herevándorlással kezdődött. Tegnap előtt volt a köldöksérv műtéte és a mai napon ismét a herevándorlása. Nem akarom túlaggodalmaskodni, de anno mondták, hogy a kis sérve a bal oldalon is kialakulhat :-( Hát nem lennék feldobva.


Holnap megyünk a háziorvosához, ahol megkérdezem, mi a vélemény, illetve a tapasztalat ilyen esetekben. Szóval lesz orvosi diagnózis.


de azért nagyon érdekelne a Ti tapasztalatotok is, igazából az lenne a kérdés, hogy normális lehet-e 4,5 éves korban a here vándorlás? Interneten tudtam csak utána olvasni, ahol azt találtam, hogy 6. hónapos kor után elvileg nem megy többé a here az alhasba és ha mégis, az nem természetes (ingaherének nevezték...)


De nem bonyolítom tovább a szót, nem szövögetek felesleges gondolatokat. Bízom abban, hogy jönnek majd válaszok, tapasztalatok :-)


2016. szept. 4. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem vándorolt neki. születée után leszállt, és ott is maradt.
2016. szept. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 H_Vivien ***** válasza:
Igaz az én kisfiam még csak 2 éves, de most voltunk a Heim Pálban az urológián sajnos fitymaszűkület és ingahere miatt. Azt mondta a doki, hogy nem foglalkozunk az ingaherékkel csak annyit, hogy évente meg kell nézetni, mivel altalában pubertás korra kinövi és a zacsiban marad. Én most jobban aggódok a fitymaszűkülete miatt. Azért én felhívtam az urológusomat, aki ugyanezen a véleményen volt az ingaherét illetően. Mivel több éve ismerem, többször műtött, Benne bízom. Ő is azt mondta, hogy nem foglalkozunk vele, 16 éves kora körül rögzülni fog, vagy nem, ilyen is van.
2016. szept. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!