Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan adjam át a gyerekemnek...

Hogyan adjam át a gyerekemnek a helyes értékrendet, viselkedést, ha sokszor még én sem tudom egy-egy szituációban hogyan viselkedjek?

Figyelt kérdés
Arra jöttem rá, hogy sajnos nagyon sok hiányosságom van. Önbizalomhiány stb. Szeretném a kisfiamat úgy nevelni, hogy ne kelljen megküzdenie azokkal a nehézségekkel, amiket nekem az én hiányosságaim okoznak. pl. vannak szituációk, amik után napokig gondolkodom, hogy jól kezeltem-e, sokszor érzem, hogy "alul maradtam" másokkal szemben, sokszor félek belemenni dolgokba, mert már az elején érzem, hogy nem tudom mit kell majd tennem. Szeretnék következetes lenni, de sokszor már másnap nem ugyanazt érzem, amit előző nap és már nem is tudom magam sem, hogy az a dolog akkor miért is okozott problémát. Mindemellett igyekszem nyugodt maradni és sok szeretetet adni, csak azt érzem, hogy ez a kettő nem elég. Szeretnék okos, hasznos dolgokat mondani a fiamnak. Tudom, hogy szörnyen bután hangzik, amit írtam és amilyen vagyok, de mégis hátha vannak ötletek, könyvek.
2016. szept. 11. 06:27
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem akarat kérdése, az ember olyan amilyen. A tapasztalatai és az idő múlása mindig alakítgatnak rajta, de alapvetően az aki. Te ilyen vagy, hiába erőltetnéd magadra hogy más légy, ideig-óráig működne. Pontosan addig míg elhatározod hogy "na mától határozott leszek és kiállok magamért" aztán az első konfliktusnál ugyan úgy visszavonulsz. A gyereked miatt ne aggódj, ő nem te vagy, ő egy külön egyéniségnek született. Annyi de annyi nyuszi szülőnek van talpraesett, határozott gyereke. Nem kell ezt túlgondolni, nem te fogod tönkretenni az életét.
2016. szept. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem értek egyet 1essel; pont hogy nagyon is meghatározó,h milyen mintát lát a szüleitől a gyerek. Igenis bele tud ivódni a gyerekbe a kisebbrendűségi érzés, a megfelelési kényszer, és ezzel ha nem is tönkreteszi a szülő a gyerek életét, de jelentős hátrányhoz juttatja. Viszont - ezt is másként gondolom - jó ha ezt felismered, mert ez az első lépés. Önbizalmat lehet szerezni, de meg kell érte dolgozni, ki kell tűzni célokat, azokért mindent megtenni. Előbb utóbb lesznek sikerélmények, ezzel nőhet az önbizalmad.

De azon kár agyalni,h okos dolgokat MONDJ a gyereknek. Ha bort iszol, vizet prédikálsz, semmire nem mész vele. Én Vekerdy -vel értek egyet; nincs nevelés, csak hiteles együttélés 😉. Érdemes sokat olvasni, videókat nézni (youtube) a témában.

2016. szept. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Az önbizalomhiány nagy probléma a szülőnél. Én olyan családban nőttem fel, ahol az anyuka nagyon önbizalomhiányos, az apuka viszont erős karakter. Abból adódóan azonban, hogy legtöbbet anyukámmal voltam átragadt rám a személyisége.


Nem merek belevágni semmibe, legyen szó vállalkozásról, új munkahelyről, stb. A véleményemet is milliószor új köntösbe helyezem, amíg ki merem mondani másoknak. Nagyon nem jó. Te próbálj meg változtatni magadon, amíg nem késő. Nem hiszem, hogy akarattal nem lehet kicsit enyhíteni a helyzeten.


26/N

2016. szept. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Tedd rendbe magad jarj pszichologushoz, pikk-pakk csak ugy nem fogsz megvaltozni + olvasgathatsz is konyveket onbizalomrol, konfliktuskezelesrol stb..stb..
2016. szept. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj! Ne akarj megváltozni! Kicsit megy de teljesen nem lehet! Én olyan családban nőttem fel ahol anya önbizalom hiányos visszahúzódó, kicsit szerencsétlen! Apa agresszív, alkoholista!

A hugom 3,5 évvel fiatalabb nálam. Mindkettőnkebek rendes férje! Kisfiznk van nekem jön a második nekik tervben a második. Rendezett családban élünk. Mindenünk meg van! Egzisztenciát is beleértve!

Pedig otthon nem ezt láttuk!

Avte gyereked is azzá fő válni amivé akar! Devterekgetni nyilván lehet!:

Én attol tettegek higy mi neg hiába neveljük rendesen , nem azzá fig felnőni amilyennek szeretnék!

2016. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze teljesen nem lehet, az alapszemelyiseg az adott de altalaban olyan hogy onbizalomhiany nem szemelyiseg jellem hanem kulso negativ tenyezo miatt kialakult dolog. Tehat azon viszont lehet es kell is valtoztatni.
2016. szept. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a gyermek önbizalma nem másolt mintán alapul

gyakran kell röviden dícsérni, úgy, hogy aztán ha meg kudarcok érik, azt is fel tudja dolgozni és túllépni rajtuk.


értékrendet azzal tanítasz, hogy érékeled amikben sikeres és érezteted vele, hogy büszke vagy rá, amikor bizonytalan, akkor bíztatod, tudatosan keresel neki dolgokat, amiért tehet valamit és sikerélménye lehet, stb


szóval a belső önbecsülést ezek a gyermekkori apró dolgok határozzák meg. hogy anya megdícséri. vagy hogy amikor elesik, anya azt mondja, katonadolog. és nem a szülő önbizalma. az mér inkább a szocializáltsáfára lesz hatással.

ha anya társaságban sarokbaszorulós lesz, az még kevésbé roncsoló, de ha ez miatt érezni fogja a gyerek hogy ő anyával együtt van abban a sarokban és mindenki más kívülálló, az már nem jó.


én sem vagyok egy karakán egyéniség, ezért már tudatosan hordtam babakorában is közösségbe, szeretném, ha maga a társadalom formálná őt. megtanulja hogyan védje magát, hogyan cselezzen ki helyzeteket, másokat, hogyan érvényesüljön, hogyan befolyásoljon, hogyan érje el céljait, hogyan motiválja embertársait segítségnyújtásra, vele közös gondolkodásra stb. úgy érzem, jobb az, ha minél kevesebbszer adódik, hogy velem ül a négy fal között.

2016. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*már szocializáltságra
2016. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanolyan vagyok ,mint te kérdező, a fiam pedig nagy banatomra ram ütött. Nagyon féltem ot, mert sokat szenvedtem az életben a szerencsétlen személyiségem miatt. Azert az megnyugtat, h az ő élete nem az en életem, ugy ertem ,hogy mas családban no fel, mas hatások érik, másképpen nevelem mint anno engem neveltek, es persze en is felismertem, h mi a "probléma", igy mar most trenirozom, hogy alakítsak a dolgokon. A legtöbb amit tehetünk, az hogy elfogadjuk olyannak amilyen, akkor is ha mulya. Ez adja a legtöbb önbizalmat. Ettol majd ő is megtanulja elfogadni magat talán. De ezt még en is csak tanulom sajnos.
2016. szept. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. A nagymamám mióta a világon van egy igazi pszichiátriai eset. Teljesen bizonytalan, döntésképtelen és mindentől fél. Nem az öregség hozta, mindig ilyen volt. Buszon nem mer jelezni mert olyan félénk, kísérgetni kell. Ha elmegy biciklivel a boltba és hazajön azon kesereg 1-2 órát hogy más márkájú margarint kellett volna vennie és hogy ő már megint milyen hülye meg stb... Egyedül nevelte a két gyerekét, mindkettő talpraesett. Egyikük kifejezetten nagyszájú, törtető típus. Egy gyerek nem attól lesz félénk hogy anya vagy apa nyuszó- muszó. Attól lesz szerencsétlen, ha megvonják tőle a szeretetet, gondoskodást, törődést és folyamatosan negatív kritikát, sértést és megszégyenítést él át gyerekként. Akkor van rá jó esélye hogy nem lesz versenyképes felnőtt és kisiklik az élete.
2016. szept. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!