Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van akinek szörnyen rossz...

Van akinek szörnyen rossz evő, sovány, vérszegény gyereke van? Adtok neki immunerősítőt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 éves. Róla tudni kell,hogy születése óta rossz evő.3,5 éves koráig tejfehérje allergiás volt, így sok mindent nem ehetett.

Igazából a bölcsiben evett jól anno. Úgy vittem oda,hogy készüljenek fel, keveset eszik, ehhez képest ő volt az egyik legjobb evő. Közösségi evő.

Most középsőbe indult. Viszont mivel nyáron leállt az ovi, itthon megint ment a harc az etetéssel. Nagyon sok fajta ételt nem eszik meg. Egyszerűen nem bírok vele sok mindent még csak megkóstoltatni sem. Inkább elmegy az asztaltól. Tehát nála nem igazán válik be, ha azt mondom,hogy ez van,nincs más, mert nem eszik.

3 hete átment rajtunk egy hányós-hasmenős vírus. Az taccsra vágta az immunrendszerét, és ovikezdéskor első nap már összeszedett valamit és lett egy szép kis mandulagyulladás, ill. a véreredményből kiderült,hogy szörnyen vashiányos. És tényleg sokat fogyott, főleg most a 3 hétben.

Ez látszik is, mostanában fáradékony, 10 perc séta után elfárad stb. Vasat viszont még most a betegség miatt nem adhatok, csak a doki által felírt immunerősítőt.

Érdekelne, van-e másnak is ilyen rosszevő gyereke? Mit lehet vele kezdeni? Hogy szerettethetném meg vele pl. a zöldségeket? 2-3 fajtát eszik meg. Mondjuk a gyümölcsöt szereti?

Attól félek,ha így marad, majd suliba sem engedik!


2016. szept. 16. 06:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 éves, 85cm, 12kg. Szoktak piszkálni miatta hogy milyen kicsi. Robokid multivitamint és aszkorbinsavat kap vízben reggelente. Ettől javult az étvágya. Tömni ugye nem lehet, várjuk a kamaszkort szeretettel hátha akkor megváltozik az evése.
2016. szept. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Az én fiam 4,5 éves 19 kg. Nagyon rossz evő. Szinte csak a párizsit és a sajtot eszi meg erőltetés nélkül. Ezeken kívül édesség határok nélkül az menne.

Én bevezettem, hogy minden evéshez egy negyed szelet almát meg kell ennie (mert Ő nem eszik gyümőlcsöket sem)

2016. szept. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
vasat adsz neki?
2016. szept. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok :-)

Emellett megpróbálok Neki Iglo halrudat adni, többször sütök, ezt megeszi.

Hát a zöldséggel sajnos még nem jutottunk előrébb. Egyszer megette a brokkolit, répát, de aztán rájött, hogy ezt Ő nem szokta csinálni, így gyorsan abba is hagyta az evést. A legrosszabb, hogy sokszor úgy utasít el ételeket, hogy meg sem kóstolta, de már tudja, hogy azt nem szereti.

Én is félek, hogy hosszú távon az ilyen szintű táplálékhiány nem a legjobb...

A fiam is fáradékony, most hogy írod. Állandóan ölben kell cipelni, mert 200 métert nem tud a saját lábán menni. Egyébként viszonylag aktív, sportos. De nem az az örökmozgó gyerek.

Ahol mi lakunk, ott lehet venni gumimaci-vitamint kis zacskóban. Több féle vitamint tartalmaz és gyümölcsök levével ízesítik, ha hinni lehet a leírásnak cukor hozzáadása nélkül. Emellett találtam olyan C-vitamin port, amit teába bele tudok rakni és ízletes is. Béres cseppel lehet még próbálkozni, állítólag meghozza az étvágyat (bár nálunk még ez sem vált be)


Szerintem suliba ettől még engedni fogják.

2016. szept. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
UI: gumimaci vitamint gyógyszertárban vesszük, nem boltban.
2016. szept. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Örülnék ha rossz evő 4,5 éves gyerekem 19 kg lenne :D ....de csak 15 kg.Mondjuk zabagép volt egészen kb 2,5 éves koráig. A másik gyerekem meg mindig is rossz evő volt,de neki sulira megjött nagyon is az étvágya habár ő legalább 18 kg volt 4,5 évesen. A kis csontimnál is bízok abba,hogy megjön az étvágya. Ő csak pusztán rossz étvágyú mert minden vizsgálat és minden eredmény tökéletes lett.Jelenleg vitacolan szirupot kap, sokat nem ér mint úgy a többi amiket addig kapott,de nagyon ízlik neki
2016. szept. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4-es, mit jelent, hogy viszonylag aktív, sportos, ha 200 méter utan ölben kell vinni? Vagy csak en nem ertem?
2016. szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4 éves fiam 10 hónapos koráig volt dundi, azóta alig eszik. 103 cm és 15 kg. Vannak napok amikor jobban eszik, már nem foglalkozom vele. Inkább a tartalmas leveseket szereti - gyakran csinálok ragulevest, ebben van husi és zöldség, tészta, tejszín is. A krémlevest csak zöldségből csinálom, pici tejföl-tejszínnel és rengeteg levesgyönggyel eszi...

A tányérról a sonkát, sajtot megeszi, de a kenyeret, kiflit 20 perc múlva magában, vaj nélkül csak. Csináltam azt, hogy nagyon minimál adagot tettem a tányérjára amit megevett, napokig olyan büszke volt arra, hogy ő már milyen nagy lesz, mert megette ami a tányérján volt, így minden nap növeltem az adagot et nanoval...:-)

Zöldség-gyümölccsel nálunk nincs probléma, gyümölcstányérjára szoktam még mazsolát, tökmagot is tenni (emellett banán, alma, málna, néha áfonya van mindegyikből negyed adag).

Anyukám azt mondja, hogy amennyit eszik a fiam elég egy ekkora gyereknek, viszont látom hogy kortársai mennyit esznek, ő negyedét sem eszi meg... viszont átlagnál többször kakil (4-5x), gondolom a sok zöldség-gyümölcs miatt, tehát a felesleg el is távozik a szervezetéből...

2016. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor látom, nem csak én küzdök! :)


Már várom,hogy adhassak neki vasat, és most mondta egy ápolónő anyuka,hogy ebben az orvos által felírt immunerősítőben, van étvágygerjesztő is. Állítólag az ő fia, amikor szedték egy hónap alatt 3 kg-ot is hízott. De jó lenne! :)

Főznék én neki mindent, mert szeretek is, szoktam is, de általában a tésztát, krumplit eszi csak. A húst módjával, de azért azt többet eszik már,mint egy éve.

2016. szept. 16. 08:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Kislányom 2,5 éves, 97 cm és kb 12 kg, inkább alatta. Vékony. Mióta megszületett, rossz evő. Voltunk kivizsgáláson, minden rendben, vashiánya sincs. Mindenféle trükkökkel kell enni csalni és evés közben is szórakoztatni kell. Most kezdte a bölcsit, javulni látszik a helyzet.
2016. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!