Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztiző gyerek, terrorizálhat...

Hisztiző gyerek, terrorizálható apa?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányunk. Erős akaratú, de amúgy korának megfelelően fejlett minden szempontból. Dackorszak is játszik rendesen, néha a semmin hisztizik.


Ami kezd problémát jelenteni és nem szeretném megvárni, amíg egy véglegesen rögzült rossz szokás lesz belőle: rájött, hogy ha elég sokáig hisztizik, könyörög, sír, eldobja magát a földön, akkor az apjánál át tudja törni a védelmi vonalat.

Ez mostanában édesség vonalon megy nagyon.


Ha a gyereken múlna, csokin, kekszen, édes péksüteményen és egyéb egészségtelen dolgokon élne. Nem tiltom teljes mértékben, de a napi 4-5 csoki/túró rudi/kakaós csiga/puding/stb. sok, még egy felnőttnek is.

Bölcsődéből többnyire az apja hozza el, a gyerek addig hisztizik, amíg el nem mennek az épület mögötti pékségbe. Itthon meg túró rudiért és "desszertért" sír.


Egyébként nem válogatós, jó evő. A bölcsődében nincs kívánságműsor, ott nem is csinálja ezt, megeszi jó étvággyal a normális ételeket. (Szerencsére nagyon jó konyhájuk van, még én is ennék ott.)

Az is rémkép előttem, hogy anyósom a 155 centijéhez 100 kg körül van, a férjem nagylánya pedig szintén kövér gyerek volt, bár kamaszkorral kinőtte és vékony felnőtt lett.


Beszéltem vele többször, hogy igenis mondjon nemet, legyen határa az édességfogyasztásnak. Plusz csak főétkezés után kapjon, max. napi egyszer. Bólogat, aztán a következő hisztinél újra megtörik és enged.


Sőt, már annyira rájött a lányunk a csízióra, hogy ha én nem engedem neki, akkor elkezdi az apját hívni, tudván, hogy ő a kisebb ellenállás.

De olyan vitánk is volt már a férjemmel, hogy én miért "hazudok" a gyereknek, hogy nincs itthon túró rudi (van, a hűtőben eldugva, pont azért, hogy ne lássa meg, egyébként a tízes csomagot is felfalná), amikor van. Egyszer mérgemben kivágtam a kukába az egész készletet, hogy tessék, akkor már nincs és többet nem is lesz. Másnap megint ott volt egy pakknyi a hűtőben...


2016. szept. 30. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Ne vegyél ilyeneket, ne legyen otthon, hogyha nem sikerülk másképp mértéket tartani. A férjedet nem fogod tudni megváltoztatni. Süssetek együtt zabkekszet, kuglófot, főzzetek túrógombócot, egye azt édességnek. És gyümölcsöt. Először biztos hisztizni fog, le kell tojni, majd megszokja.
2016. szept. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos itt nincs kérdés.

Amíg a férjeddel nem tudod ezt megbeszélni, addig ez így fog maradni. A gyerek meg "okos", ahogy mindegyik, kihasználja a helyzetet...

2016. szept. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Ez a jatszma elsosorban a ferjed es kozted zajlik. Egysegesnek kellene lennetek. A kisgyerek ezt hasznalja ki!


Beszelgess el komolyan a ferjeddel, mert ez nagyon nem jo igy...


Hisztiert es fetrengesert nem jar csoki, jutalom.

2016. szept. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy akkor miért veszel otthonra csokit/ rudit?
2016. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, itt nem is a gyerek a gond, ő korának megfelelően viselkedik.

Azon túl, hogy egészségtelenül táplálkozik így, attól is tartok, hogy később ez egyéb tárgyak terén fog kiütközni. Játék, ruha, mobiltelefon, ami épp adott korban "fontos". Ha így haladunk, akkor toronyóra lánccal se lesz elég, én pedig nem szeretnék elkényeztetett lányt nevelni belőle. A szükségleteit még jó ideig mi tudjuk felmérni, nem ő.


Étkezéseknél úgy szoktam csinálni, hogy kiteszem elé és igen/nem a választási lehetőség. Ha nem eszi meg, akkor elteszem, aztán 2-3 óra múlva ismét megkínálom. Ha nem kéri, akkor nem éhes.


A legdurvább az volt, amikor vírus miatt hányt. Érthető módon nem volt étvágya, diétás céllal háztartási kekszen és vizen tartottam pár napig, mert minden más azonnal visszajött és nem is fogadott el nagyon másfajta ételt. Akkor jött be a férjem egy túró rudival, hogy szegény szenvedő gyereknek hadd legyen egy kis öröme....na, ott nálam szakadt el a cérna és küldtem el melegebb éghajlatra, hogy eszébe ne jusson beteg gyomorba cukros tejterméket beleerőltetni, hogy hányhasson majd egy jót utána.


Tényleg az lesz, hogy ha a legközelebbi érvelő beszélgetésre sem változtat, akkor kidobok minden édességet és ha vásárol, akkor meg az ajtóból megy a kukába.

Minden egyéb téren egységesen neveljük, nagyon jó apa, ez az egyetlen ütközési pont. Ő zsarolható hisztivel, én nem.

2016. szept. 30. 07:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem veszek (mi is diétát tartunk, mert kicsit elszaladt a súlyunk), a férjem vesz. Lényegében én tartok diétát, ő csak beszél róla.
2016. szept. 30. 07:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, a férjemmel minden szart meg tudnak vetetni. Miután a férjemre nem tudtam ilyen módon hatni, neki elég egy ölelés, bújás és le van kenyerezve, így a gyerekre próbálok meg hatni. Genyó dolog, de megzsarolom. Ha megeszi azt az édességet, amit én korábban megtiltottam, akkor később nem játszok vele, nincs este mese, stb. Nálunk ez úgy tűnik bejön, akkor inkább adja vissza az apjának és jön velem játszani.
2016. szept. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aha. Akkor nekem úgy tűnik, hogy saját magát is édességgel kényezteti, és az van a fejében, hogy a szeretetet az édességgel lehet (csak jól) kifejezni. És mivel nyilván odavan a lányáért, ezért vele is ezt teszi.

Erről kéne beszélgetni, esetleg még egy terápia is szóba jöhetne, mert itt az ő fejében kéne hogy kattanjon valami, ami nem egyszerű, hiszen ez gyakorlatilag egyfajta függőség lehet nála.

Mondjuk jó hogy nem alkohol, vagy drog, stb, mert az még rosszabb lenne, de addikció (függés) szempontjából sajnos ugyanaz a kategória.

2016. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!