Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam az Istennek se hajlandó...

A fiam az Istennek se hajlandó szótfogadni a bébiszitternek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos rákényszerültem, hogy pár hétre bébiszitterre bízzam a 3 éves fiam, nekem sajnos nincs lehetőségem vele lenni, mert három munkahelyen dolgozom. A gyerek apjával nem élünk együtt.


Kisfiam kiscsoportos ovis, de nemrégen lázgörcsöt kapott (majdnem 41 fokos lázzal feküdt egy hetet bent a gyerekosztályon), múlt hét elején engedték ki. Az oviban viszont azt mondták, így még minimum két hétig ne vigyem a kicsit, ezért kénytelen voltam felfogadni mellé valakit (más nem vállalta, aki családtag, hogy vigyáz rá). Szófogadó, nyugodt kisfiú, az óvó néniket is nagyon szereti. Múlt héten hétvégét kivéve a bébiszitter vigyázott rá és mire hazaértem, szinte minden nap a fiam szétrámolta a lakást, hisztizett, ordítva sírt, rá sem ismertem, csak mellettem nyugodott meg. Pedig pont hogy azt mondták, sokat kell pihennie, de azt sem hajlandó, de félek ha így tombol, görcsöt kap megint :( Próbáltam beszélni vele nyugodtan és erélyesen is, hogy a néninek bizony szót kell fogadni, de semmi változás. Már a szomszédok is szóltak, hogy hogyhogy ennyit üvölt ez a nyugodt kisfiú. Már az is megfordult a fejemben, hogy esetleg bántja, annyi ilyet olvasni erre-arra sajnos. Pedig volt összeszoktatás is, egy nap szabira azért valahogy elkönyörögtem magam és az első nap velük voltam én is, de akkor semmi ilyen nem volt.

Segítsetek légyszi!



2016. okt. 4. 13:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
3 munkahely...Menj tappenzre, szabira...szegeny gyerek.
2016. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Váltsál szittert.
2016. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

"mire hazaértem, szinte minden nap a fiam szétrámolta a lakást,"

Ha bántaná a bébiszitter, akkor nem rámolna, a csaj nem hagyná. Pont az a probléma, hogy nem mer vele erélyes lenni, nem fél mert nincs büntetés a viselkedéséért. Nem a nővel van a gond.

2016. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
apuka nem tud segíteni? ennél még az is jobb lenne, ha megbeszélnéd az óvónőkkel - és vinnéd oviba / nem úgy gondolták ők, hogy jó lenne ha otthon lenne, ha te nem vagy vele és tombol...
2016. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerte előtte a bébiszittert? Mert ha nem, lehet csak bepánikolt, három évesen lehet nem érti mit keres egy idegen nő az ő házában, és miért nincs ott az anyukája. Én is bébiszitterkedtem, de az első két-három hétben csak ismerkedtünk, ott volt az anyuka is, majd fokoztatosan egyre több időt töltöttünk el. Körülbelül egy hónap után maradtunk magunkra, de sose volt baj. Csináltam neki egy kis táblát, rá varrtam öntapadót, meg vettünk öntapadós figurát, és mindig annyit ragasztottam fel, ahány órát lesz távol az anyukája. Minden órában levettünk egyet, így látta körülbelül, hogy mennyi van még hátra.
2016. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%

Hihetetlen, hogy itt tartunk, hogy a rokonok vagy családtagok képtelenek vigyázni a gyerekre. :(

Amúgy a gyereknek rád van szüksége, azért tombol, mert nem érzi a biztonságot, amit nyújtanál neki.

2016. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, aki azt írja,hogy valószínűleg nem bántja a bébiszitter, hiszen, akkor tényleg nem lenne "kupi".

Valamiért nem fogad neki szót. Az ovis más. Azt nem lehet összehasonlítani,hogy "muszáj" szótfogadni, ill. ott azt látja,hogy rajta kívül 10-en, 20-on gyerek is csinálja, akkor hamarabb csinálja ő is.

Nekem két gyerekem van, a Kicsi egy éves, a Nagy 5 lesz decemberben, tehát középsős. Néha rájuk is vigyáz bébiszitter, és a Nagy olyankor sokszor "kerge". Ahogy néha velem is. Pont azért, mert nem mindig fegyelmezem jól. Ha ütném-verném (Isten ments), biztos nem lenne ilyen. Viszont az oviban rá sincs panasz.

2016. okt. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
neveld meg!!!
2016. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam bébiszitter, 5 éves gyerekre kellett vigyáznom, nekem is nagyon nehéz volt vele, egyszerűen nekem nem fogadott szót. A szüleinek szót fogadott, nekem nem. Pl volt ilyen szivacspuskája, és azzal folyton le akart lőni (azért fájdalmas tud lenni), vagy pl rám ugrált, játékkarddal ütött meg ilyenek. A második emeleten laktak és volt hogy kinyitotta az ablakot és félig kimászott, a frászt hozta rám, de amúgy direkt azért csinálta, hogy engem idegesítsen.


Szerintem az lehetett a baj, hogy csak 20 éves vagyok és a gyerek nem tekintett rám még felnőttként, ezért nem fogadott szót nekem.


A bébiszitteretek mennyi idős? Mert ha fiatal, akkor esetleg ott is ez lehet a baj, hogy a gyereked azért nem fogad neki szót, mert a bébiszittert is inkább még gyereknek nézi.

2016. okt. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat, látom mindegyik majdnem le lett pontozva, az nem én voltam, tőlem mindenki zöldet kapott! Igyekszem mindegyikre reagálni!

A szabadságot a három főnökömből csak egyre látok esélyt, hogy valóban elengedne pár napra, mivel ő is kisgyerekes anyuka (meg is kérdezte, hogy van a fiam, amikor hallotta, hogy kórházban kötött ki szegényem). A másik kettőnél már hónapokkal előre be kell jelenteni az ilyet (ami kb. azt jelenti, hogy max. kórházban fekvés idejére engednek el, azt meg ugye tudni jó előre), olyan nincs sajna, hogy jövő héten elugrom pár napra, ha úgy tartja kedvem. Az már azért körvonalazódik, hogy ebből a két hétből még ami visszavan, egy pár napra nagyon talán el tudok jönni, de ez még nagyon képlékeny.

Igazából a bébiszitteren kívül, két segítségem van, az apja meg az én apám, a nagypapa. Az apja ugyanúgy dolgozik nap közben mint én, hétvégére el szokta vinni a kicsit, de most elköltözött valami isten háta mögötti helyre, ahol nem szívesen hagynám ilyen állapotban, mivelhogy a mentő gőzöm sincs hogy találna oda, ha naadj' Isten megint be kellene vinni. És ebben ő is egyetért velem. Apám meg beteg, hozzá csak nagyon végső esetben viszem, akkor is csak pár órára vagy éjszakára, ha végszükség van.

A szitter egy 25 éves csajszi, elég jó referenciákkal, ilyen gyorsan ennél jobbat nem tudtam leakasztani. Azóta már rájöttem, hogy hülyeség amit írtam, biztosan nem bántja, inkább nem veszi komolyan, amire abból jöttem rá, hogy amikor leültem vele beszélgetni erről, kiröhögte a csajt, szabályosan. Aki szerint meg a gyereket neveljem meg, hát...Beszéltem vele szinte minden nap, volt hogy nyugisan volt hogy erélyesebben, hogy márpedig szót kell fogadni a néninek, nem fogad neki szót. Pedig sem itthon, sem az apjánál nagypapánál oviban nincs rá egy rossz szó sem. Az oviba meg nem engedik két hétig, amiatt mert lázas volt ennyire, nehogy megfertőzze a társait (eddig nem fertőzött meg senkit, de mindegy).

A probléma még mindig adott, tegnap amikor hazamentem, megint minden szana széjjel volt...Passz.

2016. okt. 5. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!