Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák! Ti vinnétek...

Dolgozó anyukák! Ti vinnétek a nagyobb gyermeket oviba, ha a kisebb bölcsis gyereketek beteg, és otthon vagytok vele táppénzen?

Figyelt kérdés

A nagyobb gyermekem 3,5 éves, most szeptemberben kezdte az ovit, a kicsi lassan 2 éves, most kezdte a bölcsit. A kisebbem ma lerobbant a bölcsiben, a dokinéni kiírta, holnaptól táppénzen vagyok Vele (egyébként dolgozom). Dilemmázom, hogy vigyem-e a nagyfiam oviba vagy maradjon velünk otthon? Szívem szerint otthon tartanám, hogy együtt lehessünk, de most van túl a beszoktatáson, végre nem sír, múlt hét elején még sirdogált, szval talán mostanra beszokott, és élvezi nagyon az ovit. Egyébként nagyon korán kell kelniük (6 óra), hogy beérjünk, ugyanis a munkahelyi oviba/bölcsibe járnak a város másik végébe.

Keltenétek reggel, vinnétek oviba azért, hogy ne törjön meg a lendülete vagy bíznátok abban, hogy tudni fogja, hogy csak 1-2 napról van szó, és otthon tartanátok? A reggeli elvitel egyébként nem jelentene gondot, autóval közlekedünk, mindketten alszanak a kocsiban. Nem akarom lepasszolni, ha úgyis otthon vagyok, de nem akarom megtörni a lendületét sem. Mit tennétek?


2016. okt. 17. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

"Keltenétek reggel, vinnétek oviba azért, hogy ne törjön meg a lendülete"


Igen. nekem az a tapasztalatom hogy a megszokas es a napirend az donto egy ilyen kisgyereknel.

2016. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
36%

Szia!


Én ugyan nem vagyok anyuka,de van 1 keresztfiam,aki most 5 éves.Az édesanyja úgy viszi az oviba akkor,amikor nem dolgozik,hogy ebédidőben érte megy,otthon alszik a kicsi,és utána együtt vannak. Én is hasonlóképp tennék,hiszen délelőtt a társaival lehet,hidd el jó az neki :)

2016. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
87%
Vinném a nagyot, amíg le nem betegszik ő is. Ha egy hét múlva lebetegszik, akkor nem egy, hanem két hetet kell kihagynia az oviban, teszem azt. Az gyakorlatilag lenullázná az egész beszoktatást.
2016. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Hogyha egy beteget ápolok otthon, nem lenne időm egy másikkal úgy foglalkozni, ahogy a társaival eljátszik az oviban, úgyhog neki, úgy gondolom, jobb lenne az oviban. Ez nem együttlét, csak kényszerű összezártság.

Ugyanakkor ha annyira álmos, hogy elalszik reggel az autóban, akkor nem alussza ki magát éjjel.

Nem kell azért "kelteni", hogy oviba menjen, legkésőbb nyolckor csak fölkel magától egy gyerek. Nem tudom, mekkora az a város, da ha egy óra alatt nem lehet rajta átérni vagy megkerülni, akkor még Bp-nél is nagyobb lehet.

2016. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vittem, de ettől még semmi problémám azzal, aki elviszi.


Leginkább azért nem vittem, mert a betegnek nem éppen jó, ha kicibálom az ágyból öltözés, vetkőzés, bemelegszik, megfertőz másokat az oviban...

2016. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 aHermann ***** válasza:
72%

Szia!

Bár én még nem dolgozom, de a legkisebbel itthon vagyok.

Ha valamelyik nagyobb lebetegszik, a másiknak mennie kell oviba. Voltak próbálkozások részükről, hogy nem akartak menni, de nem engedtem, mert megjegyeznek mindent, és következő alkalommal sehogy nem lehetne elvonszolni őket.

Most már tudják a szabályt, és később az iskolánál se lesz gond (ott ugye nem is lehet simán hiányozni, mint az oviban).

Nálunk akkor annyi a segítség, hogy apa viszi a gyereket.


Vinném a nagyot, mert akkor simán hozzászokik, ha a kicsi beteg ő is marad otthon. A beszoktatással meg így nem haladsz semmit (végre jól érzi magát, megértette a rendszert). Előbb-utóbb úgyis jönnek a betegségek, lesz ő még otthon...

Apa esetleg nem tud besegíteni reggel?

2016. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ébreszteni kell Őket, nekem 8-kor kezdődik a munkaidőm, legkésőbb fél 8-kor az ovi előtt kell lennem, hogy egymás után beadjam a gyerekeket és 8 óra előtt pár perccel be tudjam kapcsolni a számítógépem. De nincs egyébként bajuk a felkeléssel, ha épp nem nyomja el Őket a meleg a kocsiban, végigmondókázzák az utat ☺
2016. okt. 17. 14:48
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Na jó de ha otthon vagy a kisebbel, akkor nem vagy ennyire időhöz kötve
2016. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%
Ez az, azért viszed őket korán, mert be kell érned a munkába. De otthon vagy, akkor ráérsz bevinni a nagyot kicsit később is, gondolom, van valamilyen szabály, hogy legkésőbb meddig kell beérniük.
2016. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Na, szövegértésből egyes, üljek le! ☺

Szval igen, most nem vagyunk időhöz kötve, vihetem később is, ez jó ötlet. Azt hiszem, így fogok tenni. Köszi a tippet! ☺

2016. okt. 17. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!