Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a dackorszakos...

Hogy kezeljem a dackorszakos kisfiamat?

Figyelt kérdés

15 hónapos, és az én tüneményes virágszálamból egy akaratos, hisztis ördögfióka lett pár napja.

Ha valamit nem kap meg (azonnal), vagy nem úgy történik, ahogy akarja, akkor sír, csapkod. Ha valamit nem szabad, akkor hiába szólok rá, meg sem hallja, noha tudom, hogy érti.

Kibuktam. Iszom a citromfű teát.


2016. okt. 25. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én anno a túlélésre játszottam és szerintem majd ha idajutunk a picivel, megint az lesz. Következetes voltam, nagyon. Ami ön és közveszélyes volt azt nem engedtem, minden másban rugalmas voltam ha ő is. Próbáltam megbeszélni vele, hogy engedjen és akkor én is. Így sosem tartott olyan sokáig egy egy kirohanása. Illetve figyeltem arra hogy ha pl lemegyünk a játszótérre és tudom hogy ott jól érzi magát akkor nem rángattam el vásárolni hanem azt elintéztük még előtte. Vagy ha hisztizett a csoki miatt, akkor azt mondtam neki hogy megtapogathatja megszagolhatja de nem veszem meg. A lányomnak anno ez is elég volt. Próbáltam rugalmas lenni és nem belehergelni magam a hisztijébe.
2016. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ó ez még nem is a rendes dackorszak,csak az előszobája.A kislányom 21 hós,az elején en is kiakadtam,hogy mi lesz most.A lényeg,ne engedj neki.Ha valamit nem kaphat meg,akkor nem kaphat meg.Helyette ajánlj fel mást,amit szabad.Tereld el a figyelmét.Ne feledd,te vagy a főnök
2016. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor még nem állok neki kötelet fonni. Mármint magamnak. :D
2016. okt. 25. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem azért van, hogy te kiborulj. Olvasd el Mérei Ferenc gyermeklélektan című könyvét!


Most kezdi magát elkülöníteni a külvilágtól, most indul be az a folyamat, amelynek során megtapasztalja az akaratát, a képességeit, és azt, hogy hogyan kell érdeket érvényesíteni.


Azonban érezhető a reakcióin is, hogy nincs biztonságban, azért, mert te "kibuksz". Neked sziklaszilárdnak és higgadtnak kell maradnod, és nagyon fontos, hogy sugározd a nyugalmat felé. Ha ezt nem adod meg neki, egyre jobban hisztissé válik majd, mert rettegni fog, hiszen bizonytalanul fogja magát érezni.


Szóval, tudd, hogy ez a világ felfedezésének a természetes része, és neked kell nyugalommal és végtelen türelemmel lenned. Még alig múlt egy éves, ő ezt még nem tudja megfogalmazni, te viszont, felnőttként, mindezt átláthatod és át is kell látnod.


Tényleg olvasd el azt a könyvet! Sokat segít majd abban, hogy a különböző életkori sajátosságokat a gyerek érdekének megfelelően kezelhesd majd.


A citromfű tea helyett pedig szedj magnézium citrátot, minden nap.

2016. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Együtt érzek. Nálunk is ez megy. Hisztizik annyit, hogy már kezdem megszokni. Ha valami nem sikerül, nem ér el, nem kap meg, nem engedem meg rá is kezd, hátra veti magát, üvölt mint akit nyúznak. Éppenhogy kezdte elfogadni mit nem szabad erre hirtelen kicserélték.
2016. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom Nektek is!

Kedves #4, a mierteknek utana olvastam, de nem tudom a gyakorlatban kivitelezni a 'nemkiborulast'. :(

2016. okt. 25. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!