Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meseolvasás jobb mint a...

Meseolvasás jobb mint a mesemondás?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallani, hogy menyire jó, ha esténként mesét olvasunk a gyereknek. Na az én 5 évesem sokkal jobban szereti, ha minden este fejből mesélek neki. Erőltessem, hogy olvassak is és mondjam is?
2016. okt. 26. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindketto jo.

Nyolc eves kisfiam ujabban az en meseimet keri;) Sokszor akkor talalom ki, o belekerdez, alakitja a tortenetet.

2016. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vekerdy apánk szerint jobb a fejből mesélés, mert így a gyerek téged néz (de nem lát, mert a mesét éli meg), azt érzi, hogy neki mesélsz.

Egyébként én nem vettem észre különbséget.

2016. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ha keresztre feszítenek se tudnék fejből mesélni. Tudom, hogy a gyerek igényli, de akkor se megy. Nálunk az van, hogy a nagymama mesél fejből, én mindig is olvastam. Viszont sokat beszélgetünk, sztorizgatok pl. a saját gyerekkoromról (tehát valós történeteket mesélek), ami tapasztalataim szerint némileg helyettesíti számára a fejből mesélést.
2016. okt. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem "némileg helyettesíti", hanem konkrétan mesélsz. :)))
2016. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!