Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bármilyen negatív lelki...

Bármilyen negatív lelki háttérrel hogyan lehetséges gyermekkel természetesen viselkedni, pláne mostanság, hosszúhétvégén, vagy így sem sínyli meg?

Figyelt kérdés

Feltűnt, valahogy a főnököm mindig péntekre tartogatja a balhéit.

Minden hétvégén ezt emésztem, próbálom feldolgozni.

Szánt szándékkal tudatosan vagyok türelmes, szeretetteljes a gyermekkel, nem hagyom, hogy beleivódjon a magánéletbe. De olyan természetellenes valahogy az egész, a gyermeknek is feltűnt.


Egyik hogy ideges, frusztrált vagyok a szemét főnök miatt.

Másik munkahelyféltés, félelem, hogy mi lesz ezek után, vagy munka nélkül.

Harmadik az önsajnálat, hogy itt vagyok egy ártatlan kis teremtéssel és nem tudom stabilan ellátni. Legszívesebben csak sírnék és csak ölelgetném, meg ígérgetnék, hogy felállok, megoldom, mindent megfogok neki adni, bármi történjék.


Szóval egyrészt lenyelem az ideget, önuralkodom, másrészt könnyek helyett mosolygok és kedves vagyok.

a gyereknek totál lejön, hogy anyával valami történt.

Nem érti, de persze szívesen fogadja az ömlengést.


Ebből neki származhat hátránya, hogy valójában egy kikészült totálkáros anyja van..?


2016. okt. 28. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg érzi, hogy most rossz neked, viszont ha szeretettel ellátod, akkor szerintem nem lesz hátránya, de nem tudom, nem vagyok szakértő.
2016. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves a gyerek, de nekünk már az oviban is bevált az őszinteség. Nem kell túlbonyolítani és terhelni a gyereket, elég annyit mondani, hogy a főnököd sokat kiabált pénteken, és ezért kicsit rossz kedved van. De őt nagyon szereted, és jó, hogy most ketten együtt vagytok.


Másrészt jobb lenne, ha a munkahelyi gondokat nem vinnéd haza. A főnököd sem agyal azon egész hétvégén, hogy péntekenként megszokásból vadállat.

Érdemes lenne szépen, fű alatt elkezdeni új állást keresni, mielőtt idegileg tönkremész.


Hasonló helyzetben nekem megoldás szokott lenni, ha ott és azonnal ki tudom engedni a gőz, pl. mi ilyenkor puffogunk a kolléganőkkel a bunkó főnök miatt, és két perc múlva minden megy tovább.

Esetleg otthon a párommal elpanaszoljuk egymásnak pár percben, hogy mi volt, és így könnyebb túllépni rajta. Ez nem azt jelenti, hogy egész álló este szapuljuk a főnököt meg a munkahelyünket! De egy "mi volt a munkahelyen" gyors beszámolóba belefér.


Nem derült ki egyértelműen, hogy egyedül neveled-e, ha igen, akkor anyuddal, barátnőddel, vagy egy kolléganővel is tudsz beszélni, a lényeg, hogy megértő legyen, és ne tehernek élje meg, hogy néha kicsit panaszkodsz. :)

2016. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Ugye ez is a tiéd? NE sajnáld magad, hanem keress mást, mert ez nem állapot.

2016. okt. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen, keresek mást, eldöntöttem.

még ledolgozom amit szeretne, és viszlát örökre.

2016. okt. 29. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!