Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csalódtál már a gyerekedben?

Csalódtál már a gyerekedben?

Figyelt kérdés

Hogyan dolgozod fel? Én keresem benne a jót, most nem találom. Szeretem, de annyira értetlen és szerencsétlen. Egy kicsit sem tudok rá büszke lenni, az oviban is csak panasz van rá. Nevelem, de nem látszik rajta. Voltunk már kivizsgáláson, pl mozgás miatt. De a család kb boszorkánynak néz miatta, mert nem a gyerekkel van baj, hanem ugye az én nevelésemmel.

Próbálok türelmes lenni hozzá, de nem mindig sikerül. Legszivesebben elásnám magam ezért.


2016. okt. 29. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2016. okt. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi idos ?
2016. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Volt, hogy csalódtam benne, de ezt megbeszéltük. Az a rossz hírem van, hogy ha már most így érzel, pedig még csak ovis, akkor ez később sokkal rosszabb lesz.

Valószínűleg maximalista vagy, és azért nem találsz olyat, amire büszke lehetnél. Az neked nem elég, ha jól rajzol, mert nem ő a legjobb a csoportban. Nem elég, ha ügyesen köti a cipőjét, mert lehetne gyorsabb is. Stb, stb.

Ezzel pedig tönkre fogod tenni a gyerek egész életét. Egy pszichológus nem lenne rossz gondolat, hátha tud neked segíteni, hogy örömet is találj a szülőségben.

2016. okt. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
A masik, hogy ti mindketten ot diplomas , kulonosen intelligens emberek vagytok ? Ha nem, akkor a gyerektol sem varhatod el.
2016. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De mi a baj vele? Mennyi idős? Szakember mit tanácsol?
2016. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem kiskamasz már, és persze, hogy volt olyan, mikor csalódást okoztak. Aki azt állítja, hogy úgy nevelt fel gyereket, hogy ilyen nem fordult elő, az saját magának is hazudik.


De ovis kisgyerek nem hiszem, hogy tud olyat csinálni, inkább úgy fogalmaznék, hogy nem teljesíti az elvárásaidat. Ilyen is előfordul, és ezzel sincs önmagában semmi baj. Akkor viszont igen, ha csak ilyen helyzetek vannak.

Minden gyerek más, és mindegyikre büszkének lehet lenni valamiért. Olyan nincs (illetve csak ritka), hogy mindenből jó legyen. De olyat nem tudok elképzelni, hogy egyáltalán nincs benne olyan, amiért büszkének lehet rá lenni. Most őszintén: nézz meg egy fogyatékos kisgyereket, aki gyönyörűen rajzol, vagy egy gyenge matekos lehet világbajnok sportoló. Esetleg fordítva: matekból kiváló, de két vonalat húzni is kihívás.


Szerintem tölts több időt a gyerekkel, és foglalkozz vele. Adj a kezébe ceruzát, gyurmát, egyszerűbb hangszereket, énekeljetek, táncoljatok, focizzatok. Rá fogsz jönni, hogy mi az, ami az ő erőssége, és mire lehet ő is büszke, és te is.

2016. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
Én akkor voltam csalódott amikor kb 2 éves volt. Rettenetesen rossz-eleven volt, mintha soha nem neveltem volna. Nem lehetett sehova menni vele mert nem fogadott szót, hisztizett. Aztán ez szépen lassan megváltozott és amikor ovis lett egy angyal gyerekem lett. Hogyan dolgoztam fel? Sehogy, sokat sírtam és vártam a megváltást. Mi is voltunk vele orvosnál, hiperaktív gyanús volt, közben nem is beszélt csak haladzsázott, de megállapították hogy csak szimplán eleven, nincs baja. Kb 1 évig ez az állapot volt aztán az ovi óta tényleg nincs vele baj, pedig nagyon féltem hogy ő lesz a legrosszabb gyerek a csoportban, de állandóan dicsérik, büszke vagyok rá mert okos-értelmes-illedelmes gyerek, látszik hogy mennyit kínlódtam a nevelésével de megérte.
2016. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!