Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Ti gyermeketek amikor...

A Ti gyermeketek amikor elkezdett beszélni mondott vicces szavakat, vagy fura szavakat?

Figyelt kérdés

Nekem a kislányom mondta sokáig a cipőre,hogy picő az álarcra pedig arcál.

Mi sokat nevettünk rajta.Nálatok is voltak ilyenek?


2016. nov. 2. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Kisfiam mindenre azt mondta, hogy ,etty,

Masfel eves volt.

2016. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
44%
Én kiskoromba ezeket: csint (tincs) és hangurberm (hamburger) :D
2016. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

1 éves és a virágra azt mondja Ci. (hapciból) :)

Meg a hintát mondja Hiiiin-Ta formában énekelve.

Ata az apa, Aja az anya.

Meg a kutyusra ugatást utánoz.

De a Ci a kedvence. :D

2016. nov. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Vagy értelmetlenül halandzsázik, vagy csak a kora miatti szokásos ejtési/ragozási hibák vannak. A bébiszittere Laura, ő Jaujának ejti.

Jelenlegi ragozási hiba: ha kap valamit az apjától, akkor nem azt mondja, hogy "apától kaptam", hanem "apa kapta". Az kapni-adni szavakat még néha felcseréli, nem teljesen érti szerintem.

2,5 éves.


Viszont 2-3 strófás gyerekdalokat (kiejtést leszámítva) tökéletesen elénekel. Például az "Erdő, erdő, erdő..." c. dalban még a marosszéki kerek erdőt is jól mondja ki, pedig a marosszéki elég hosszú és nehéz szó az ő korában.


Poénból megtanítottuk neki a moszkvicsslusszkulcs szót. Az mocvisuszols lett :) (Nem, nem várjuk el, hogy ki tudja mondani, a saját szórakoztatásunkra tanítottuk meg neki. 18 évesen elég, ha sikerül hibátlanul kimondania.)

2016. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Fiam 2,5-3 éves kora között kezdett beszélni.

Sokáig így köszönt el este: "Jó szakétát!"


Aranyos volt.

2016. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

A mi fiunk mar eleg jol beszel, naprol napra tisztul a beszede es javulnak meg a korabban rosszul ejtett szavak. Jelenleg a legviccesebb az "iszik" szo ragozott alakjai: iszottak - ittak, iszojjá - igyál, iszottál - ittál

De rengeteg hasonlo van meg.

Aranyos nagyon :) szombaton lesz 2 eves

2016. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28 hos lányomnak már számtalanszor tanítottuk de valahogy mindig az jön ki,hogy anya gyere az ölembe nem pedig anya vegyél fel☺ nagyon aranyos! A cipő nálunk sokáig babuci volt,nem tudom hogyan! Markológépet imádja amire sokszor a mosógép szot használja!
2016. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Pillangó helyett pinóka másfél évesen, minden mást tökéletesen ejtett, csak ez nem sikerült :) azóta megy a pillangó, de én átvettem a pinókát :)
2016. nov. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem 27 honaposak az ikreim es 2 anyanyelvuek, igy nekik kicsit nehezebb a beszedtanulas, ugyh kicsit le vannak maradva a tobbi 2 eveshez kepest. De azert igy is nagyon sok szot tudnak. A kisfiam a pillangot "badagó"-nak mondja, meg a segits! helyett azt mondja, h "jegíjjé", pedig se nem posze, se nem beszedhibas.
2016. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kukocica (kukorica)

Garázsló, garázspálca

2016. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!